ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

کشور دانمارک عضو محدوده شنگن و در شمال اروپا واقع شده و جزو کشورهای حوزه اسکاندیناوی محسوب می شود. این کشور تنها با آلمان دارای مرز خشکی می باشد و پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند. پایتخت آن کپنهاگ بعنوان بزرگترین شهر پیاده روی در دنیا می باشد. واحد پول این کشور کرون  می باشد. زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. دانمارک دارای  400 جزیره با آب و هوایی معتدل می باشد. دانمارک معمولادر رده های نخست شادترین کشورهای دنیا قرار می گیرد. رنکینگ جهانی پاسپورت دانمارک رتبه چهار در بین کشورهای جهان می باشد.

هزینه زندگی در دانمارک نیز ماهانه بین 600-900 یورو است. تحصیلات در مقطع لیسانس در دانمارک در بیشتر رشته های ارائه شده در کشور دانمارک به زبان این کشور یعنی دانمارکی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس ملزم به ارائه مدرک زبان دانمارکی است. هزینه تحصیل به زبان دانمارکی معمولا ارزانتر از تحصیلات به زبان انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل در دانمارک در مقاطع مختلف بسته به دانشگاه و رشته متفاوت می باشد اما به طور کلی بین 6 تا ۲۰ هزار یورو متغیر است و حتی برای رشته ها و مدارک تخصصی این هزینه ها به بیش از 35 هزار یورو در سال می رسد.

اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک هستید نیاز به شرکت در آزمون ندارید و فقط با داشتن مدرک آیلتس حداقل 6 می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید. در این مقطع اغلب رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

در مقطع دکتری شما می توانید با ارائه یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر  و داشتن پروپوزال قوی برای جلب نظر یک استاد اقدام کنید. تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری هم به زبان دانمارکی و هم به زبان انگلیسی می باشد .

تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی در حدود 6 سال طول می کشد و دروس به دو زبان انگلیسی و دانمارکی تدریس می شود و از آنجا که در رشته های پزشکی و پیراپزشکی معمولا نیاز به گذراندن واحدهای بالینی نیز می باشد فرد باید تسلط کافی به زبان دانمارکی داشته باشد.

از دانشگاه های معروف دانمارک می توان از دانشگاه کپنهاگ دانمارک،  فنی مهندسی دانمارک، اوهوش، آلبرگ  و دانشگاه جنوبی دانمارک نام برد. در ادامه به بررسی دانشگاه های دانمارک مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران پرداخته می شود:

مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2020-2021:

Aalborg University

Aarhus University

Roskilde University

Technical University of Denmark

University of Copenhagen

University of Southern Denmark

مورد تایید وزارت علوم در سال تحصیلی 2020-2021:

گروه الف (ممتاز)

    Aalborg Universitet (Aalborg University)

    Aarhus School of architecture

    Aarhus Universitet (University of Aarhus)

    Danmarks Tekniske Universitet (Technical University of Denmark)

    Designskolen Kolding

    Handelshojskolen i Kobenhavn (Copenhagen Business School)

    Kobenhavns Universitet (University of Copenhagen)

    Roskilde University

    University of Southern Denmark

گروه ج (متوسط)

    IT University of Copenhagen / IT- Universitetet i Kobenhavn

    University College Lillebaelt

    VIA University College

دانشجویان بین المللی پس از تحصیل  می توانند 6 ماه در دانمارک در جستجوی کار باشند و چنانچه کار مورد نظر را بیابند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. اگر در دانمارک کار کنند و مالیات پرداخت نمایند پس از 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم دانمارک را بدهند.

از ویژگی های مثبت تحصیل در دانمارک اینست که برای تحصیل به شما ویزای همراه نیز داده می شود و شما می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود به دانمارک ببرید.

از دیگر این ویژگی ها وجود بورس های تحصیلی و کمک های مالی از موسسات و طرح های دولتی است. برخی از اصلی ترین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در این کشور عبارتند از:

  • Erasmus
  • Erasmus Mundus /Joint
  • Fulbright Commission
  • The Danish Government Scholarships under the Cultural Agreements
  • Danish government scholarships for highly qualified non-EU /EEA students
  • (The Danish State Educational Support (SU

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تحصیل در دانمارک می توانید به وب سایت رسمی این کشور http://studyindenmark.dk/ مراجعه فرمائید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *