ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می‌باشد. متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند می‌توانند ورودی مستقیم به دانشگاه‌ها داشته باشند یا در امتحان ورودی دانشگاه‌ها شرکت کرده و با کسب نمره قبولی به تحصیل بپردازند. داشتن مدرک زبان ایلتس 6 از پیش نیازهای تحصیل می‌باشد. شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس و فوق لیسانس سالیانه حدود 8000 تا 15000 یورو می‌باشد.

در مقطع دکترا، دانشجویان می‌توانند از دو طریق تقاضای بورسیه تحصیلی یا پرداخت شهریه دانشگاه ادامه تحصیل دهند. رقابت زیادی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های هلند همراه با بورسیه وجود دارد.

برای اخذ ویزای تحصیلی هلند باید ثابت کنید که توانایی تامین هزینه‌های اولیه تحصیل و زندگی را دارید. در واقع باید هزینه شهریه یکسال، هزینه بیمه یکسال و هزینه‌های مربوط به اجاره اتاق برای حداقل 3 ماه را به حساب دانشگاه واریز کنید تا دیگر نیازی به ارائه حساب بانکی و یا اثبات پشتوانه مالی ندارشته باشید. از دیگر مزایای تحصیل در هلند، امکان اقامت یکساله بعد از تحصیلات در هلند برای یافتن شغل مناسب است.

 از دانشگاه‌های برتر هلند می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • دانشگاه اوترخت Utrecht University
  • دانشگاه صنعتی دلفت Delft University of Technology
  • دانشگاه آمستردام هلند University of Amsterdam
  • دانشگاه خرونینگن University of Groningen
  • دانشگاه اراسموس روتردام Erasmus University Rotterdam
  • دانشگاه توئنته University of Twente
  • دانشگاه صنعتی آیندهوفن Eindhoven University of Technology
  • دانشگاه واخنینگن Wageningen University
  • دانشگاه ماستریخت Maastricht University
  • دانشگاه لیدن Leiden University

شرایط دریافت اقامت تحصیلی هلند بدین صورت می‌باشد که دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای MVV  یا همان  Machotging tot Voorlopig Verblijf درخواست می‌دهد. این نامه به عنوان اجازه ورود به هلند برای یک دوره شش ماهه تحصیلی شناخته می‌شود. پس از ورود به کشورهلند، دانشجو درخواست VVR یا اجازه اقامت می‌دهد و دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای VVR پیگیری می‌کند. VVR فقط برای اهداف تحصیلی مجاز است و تا مدت زمان دوره ثبت نامی دانشجو معتبر است.

دانشجویان بین المللی مجازند 10 ساعت در هفته در کنار تحصیل خود کار کنند. متقاضیانی که تمایل دارند ویزای همراه هلند را دریافت کنند باید تقاضای ویزای همراه هلند را به سفارت مربوطه ارائه دهند. در صورت تائید مدارک ارائه شده متقاضیان ویزای همراه می‌توانند به متقاضی اصلی در کشور هلند بپیوندند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *