معرفی وینیپگ کانادا

معرفی وینیپگ کانادا

معرفی شهر وینیپگ، پایتخت استان منیتوبا

معرفی وینیپـِگ کانادا: (winnipeg) مرکز استان مهم منیتوبا و از شهرهای مهم و بزرگ کاناداست. شهر وینیپگ که شهر غربی کاناداست از مراکز مهم تجاری، مالی، صنعتی، کشاورزی و آموزشی کانادا محسوب می شود.

از نظر جغرافیایی و زمین‌شناسی وینیپگ در جایی قرار دارد که نوعی از ساختار زمین به نام سپر کانادایی با دشت‌های علفزاری برخورد می‌کند. این شهر به دروازه غرب نیز مشهور است. شهر وینیپگ دارای چهار دانشگاه معروف می‌باشد: دانشگاه منیتوبا، دانشگاه وینیپگ، دانشگاه سنت بانیفیس و دانشگاه منونایت‌های کانادا.

در این مقاله، معرفی وینیپگ کانادا، بصورت کامل و جامع بررسی شده است و اطلاعات و آمار حیاتی این شهر، بخصوص اطلاعات مورد نیاز مهاجران ارائه شده است :در این مقاله، شهر وینیپگ کانادا، بصورت کامل و جامع بررسی شده است و اطلاعات و آمار حیاتی این شهر، بخصوص اطلاعات مورد نیاز مهاجران ارائه شده است :

مهمترین مطالب و سرفصل ها در این مقاله عبارتند از :

 • آب و هوا در وینیپگ کانادا

• اطلاعات عمومی درباره وینیپگ کانادا

• مراکز خرید‌ وینیپگ کانادا

• مکان‌های دیدنی وینیپگ کانادا

• جشنواره‌های وینیپگ کانادا

• خلاصه‌ هزینه‌های زندگی در وینیپگ کانادا و مقایسه با هزینه ها در تهران

• عکس های بیشتر از شهر وینیپگ کانادا

• آب و هوا در وینیپگ کانادا :

 معرفی وینیپگ کانادا : با مساحت 464کیلومترمربع، مرکز و بزرگترین شهر ایالت مانیتوبا است. شهر، در محل طلاقی رودهای قرمز و آسینی‌بوین در جنوب شرقی این ایالت واقع شده؛ جای که کانادین شیلد به کشت‌زارهای بزرگ، متصل می‌شود و به همین دلیل، به وینیپگ، دروازه‌ای به غرب نیز گفته می‌شود. دریاچه‌های بسیاری در نزدیکی وینیپگ هستند؛ از جمله دریاچه مانتیوبا و دریاچه وینیپگ در شمال آن. وینیپگ، زمستان‌های سرد و طولانی و تابستان‌های گرم دارد. متوسط میزان بارش سالانه در این شهر نیز 9/520 میلی‌متر است که بیشتر آن برف است.

•اطلاعات عمومی درباره وینیپگ کانادا :

طبق سرشماری سال 2006، وینیپگ با 451/633 نفر جمعیت و تراکم جمعیت 165 نفر در هر کیلومتر، هفتمین شهر پر جمعیت کانادا است. از هزاران سال قبل، وینیپگ، مکانی مشهور برای مردمان بومی کانادا بوده و آن‌ها با قایق از مسیرهای رودخانه‌ای به آن سفر می‌کرده‌اند. در سال 1738، اولین افسران فرانسوی به این منطقه  وارد شده‌اند و اولین محل تجارت خز را در قلعه راگ ساختند.

پس از آن، قلعه های بسیاری دیگری ساخته شد که از آن میان، قلعه‌گری که متعلق به خلیج هودسن بود از مهم‌ترین آنها است. وینیپگ در سال 1873 به عنوان شهر، ثبت شد. وینیپگ، مرکز تجاری، صنعتی، فرهنگی، مالی و اداری منطقه است؛ در سال‌های 2003 و 2004 در مجله تجارت کانادایی دهمین شهر مناسب برای تجارت، شناخته شد و در سال 2007، رتبه سوم رشد سریع اقتصادی را در میان شهرهای مهم کانادا به دست آورد. بزرگترین شرکت‌های وینیپگ، موسسات دولتی، نظیر ایالت مانیتوبا، شهر وینیپگ، دانشگاه مانیتوبا، مرکز علمی سلامتی، کازینو وینیپگ و مانیتوبا هیدرو هستند.

در بحث معرفی وینیپک کانادا می‌توان ضرابخانه سلطنتی کانادا مانیتوبا هیدرو از سال 1976، در شرق وینیپگ است. وینیپگ به دلیل واقع شدن در یک موقعیت استراتژیک، دروازه حمل و نقل از منطقه پرایری به شرق کانادا است. این شهر در محدوده دو راه‌آهن حمل و نقل قاره‌ایی کانادا، ملی و پاسفیک، و نیز بزرگراه ترانس کانادا واقع شده است. فرودگاه بین‌المللی جمیز آرمسترانگ ریچاردسن  وینیپگ که در سال 1928 تأسیس شده، اولین فرودگاه بین‌المللی کانادا  که در سال 2008 با 810/142 پرواز و جابه‌جایی 033/570/3 مسافر، یکی از فعال‌ترین فرودگاه‌های کانادا بوده است.

معرفی وینیپگ کانادا ، علاوه بر دو دانشگاه مهم به نام‌های دانشگاه مانیتوبا که در سال 1877 تأسیس شده و اولین دانشگاه کانادا غربی است و دانشگاه وینیپگ که کالج عمومی است، دانشگاه‌های دیگری نیز دارد؛ مثل دانشگاه خصوصی منونیت و یک کالج فرانسوی در سن‌بونیفیس و لابراتوار میکروب‌شناسی ملی که یکی از 15 لابراتوار میکروب‌‌شناسی سطح 4 در جهان است و چند مرکز آموزش عالی و مراکز مختلف پژوهشی و در نتیجه از مراکز مهم علمی کانادا است.

ورزش در وینیپگ تاریخی طولانی دارد و این شهر، محل چند تیم حرفه‌ایی بیس‌بال، فوتبال، هاکی و مسابقات اتومبیل‌رانی تراک‌استوک‌گلی است و در سال‌های 1967 و 1999، میزبان بازی پان_ آمریکن بوده است. از استادیوم‌های این شهر می‌توان به استادیوم کانادا اینز، محل بازی تیم فوتبال بلوبومبرز، میدان مسابقه‌ی وینیپگ  که محل بازی تیم‌هاکی مانیتوباموسا است و وینیپگ  گلدایز، محل بازی تیم بیس‌بال، اشاره کرد.

 • مراکز خرید‌ وینیپگ کانادا :

از مراکز خرید مهم این شهر می‌توان به خیابان کوریدون خیابان اسبورن، خیابان پورتیج، مرکز خرید باغ‌شهر، بازار پولو پارک و مرکز خرید سن‌ویتال اشاره کرد.

• مکان‌های دیدنی وینیپگ کانادا :

فورکس

این جاذبه جهانگردی شهر که روی رودخانه قرمز واقع شده، یک بازار مواد غذایی با بیش از 50 فروشگاه است که در ساختمان تاریخی، واقع شده است. این ساختمان، یک اصطبل اسب قدیمی نیز دارد و در قسمت انبار علوفه سابق، انواع صنایع دستی، پوشاک، جواهرات، اسباب‌بازی و… به فروش میرسد.

ضرابخانه سلطنتی کانادا

این مکان که یک معمار به نام آتین گابوری، آن را طراحی کرده است در سال 1976، در شرق تأسیس شده و سالانه میلیون‌ها سکه تولید می‌کند

 بخش معاملات بورس و سهام

این منطقه، در مرکز شهر تاریخی وینیپگ واقع شده و تعداد زیادی گالری هنری، تئاتر و دیگر موسسات فرهنگی با معماری بسیار جذابی دارد.

مرکز بومی

در ایستگاه راه‌آهن تاریخی واقع شده و این محل گردهمایی و برای جوامع بومی وینیپگ، یک منطقه مهم است.

ساختمان قانون‌گذاری مانیتوبا

بالای این ساختمان، مجسمه پسر طلایی واقع شده که معروف‌ترین نهاد مانیتوبا‌ست.

سن‌بونیفیس

منطقه‌ایست فرانسوی، با رستوران‌ها و برنامه‌های گوناگون. این منطقه بیش از 35 مکان تاریخی دارد.

کلیسای جامع سن‌بونیفیساین

کلیسای جامع، در سال 1908 ساخته شده و مکان تاریخی و جذاب در وینیپگ است.

موزه مانیتوبا

بزرگترین موزه منیتوباست و 9 گالری، یک افلاک‌نما و یک نسخه بزرگ از کشتی نانساچ دارد و با جذب بیش از سیصدهزار جهانگرد در سال، مهم‌ترین مکان‌جهانگردی ایالت مانیتوباست.

موزه کودکان مانیتوبا

این موزه چند گالری جالب برای سرگرمی‌خانواده‌ها دارد.

موزه راه‌آهن وینیپگاین

موزه در مورد تاریخچه و توسعه راه‌آهن در غرب کانادا، و محل کنتس‌دوفرین، اولین لوگوموتیو منطقه‌ی پریرا، است.

گالری هنر وینیپگ

در بحث معرفی وینیپگ کانادا می‌توان قدیمی‌ترین گالری هنری در کانادای غربی است و مجموعه‌ای از آثار هنرمندان بین‌المللی، کانادایی و مانیتوبایی دارد.

مجموعه هنری و رقص باله سلطنتی وینیپگ

 یکی از نخستین کمپانی‌های جهانی باله و قدیمی‌ترین باله کانادایی و طولانی‌ترین عملیات باله در آمریکای شمالی است. به علاوه بر آن تنها شرکت باله در کاناداست که در سال 1953 از طرف ملکه الیزابت‌دوم به امتیاز سلطنتی رسیده است.

مرکز تئاتر منیتوبا

اولین تئاتر محلی کاناداست که در 1957 تأسیس شده است.

تئاتر جوانان منیتوبا

یکی از معتبرترین شرکت‌های تئاتر کاناداست و سالانه میزبان گروه‌های مختلفی از سراسر جهان است. تئاتر مانیتوبا، یکی از دو موسسه تئاتر تی‌وای‌ای (تئاتر برای جوانان) با سالن نمایش دائمی در کاناداست.

پارک و مراکز تفریحی

از بزرگترین پارک‌های وینیپگ می‌توان به آسینی‌بوینی، کیلدونان  و سن‌ویتان، سارگنت و لیوینگ پرایری اشاره کرد.

• جشنواره‌های وینیپگ کانادا :

جشنواره جاز وینیپگ

 در ژوئن (خرداد) برگزار می‌شود.نمایشگاه رودخانه قرمزهرسال از اواخر ژوئن تا اوایل جولای در پارک نمایشگاه برپا می‌شود.

 جشنواره تئاتر فرنج وینیپگاین

جشنواره که در جولای برگزار می‌شود دومین جشنواره فرنج در آمریکای شمالی است.

جشنواره ملی وینیپگ

 در جولای در پارک تپه پرنده برگزار می‌شود.فولک‌لورامااین جشنواره که به مدت دو هفته در آگوست برگزار می‌شود، بزرگترین و طولانی‌ترین جشنواره چند فرهنگی از نوع خود، در جهان است و شامل بخش‌های متنوعی, مثل موسیقی، رقص و ویترین‌های غذا است.

جشنواره مسافران

بزرگترین جشنواره زمستانی کانادایی غربی است که به مدت ده روز در فوریه برگزار می‌شود. مسافران اشاره به کسانی دارد که برای کمپانی تجارت خز کار می‌کنند و اغلب  با قایق‌های کانو مسافرت می‌کنند. این جشنواره شادی را به سن‌بونیفیس_ منطقه فرانسوی وینیپگ می‌آورد.

جشنواره کمدی وینیپگ

یک جشنواره سالیانه است که در وینیپگ برگزار می‌شود. این جشنواره با همکاری مرکز فرهنگی اسبورن و رادیو سی.بی‌سی برگزار می‌شود. برنامه‌های اجرا شده در این جشنواره، قالب در قالب یک مجموعه رادیویی از رادیو سی.بی.سی و یک مجموعه تلویزیونی، از کانال کمدی بخش می‌شود.

 خلاصه‌ هزینه‌های زندگی در وینیپگ کانادا و مقایسه با هزینه ها در تهران :

بر اساس محاسبات مرکز معتبر نامبئو (Numbeo.com)  در مارس 2020 :

• هزینه ماهیانه خانواده چهار نفره: 2،805.61 دلار آمریکا یا  3،843.19 ،دلار کانادا (بدون اجاره).

• هزینه یک ماهه یک نفره: 782.54 دلار آمریکا یا 1،071.95دلار کانادا (بدون اجاره).

• هزینه شاخص زندگی در وینیپگ 59.56 درصد بالاتر از تهران است.

• اجاره در وینیپگ به طور متوسط 19.99 درصد بیشتر از تهران است.

• هزینه زندگی رتبه 202 از 456 شهر جهان را به خود اختصاص داده است.

• وینیپگ دارای شاخصی برای هزینه زندگی 60.44 است.

بر اساس آخرین آپدیت در مارس 2020، میانگین هزینه ها در شهر وینیپگ کانادا عبارتست از :

تلفن تماس: 50-02140220448

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *