ویکتوریا

معرفی ویکتوریا کانادا

معرفی ویکتوریا کانادا، پایتخت بریتیش کلمبیا

معرفی ویکتوریا کانادا (Victoria) مرکز یکی از استانهای اصلی و غربی ترین استان کانادا یعنی بریتیش کلمبیاست این شهر 350 هزار نفر جمعیت دارد. شهر ویتوریا از مناظر طبیعی بینظیری برخوردار است بطوریکه نام دیگر این شهر را باغ شهر گذاشته اند. کیفیت زندگی در این شهر بالاست و در جهان رتبه بیستم را دارد.

دانشگاه های: دانشگاه ویکتوریا، کالج کموسان، دانشگاه رویال رودز و کالج هنر ویکتوریا از مهمترین دانشگاه‌های این شهر هستند که پذیرای عده زیادی از دانشجویان خارجی هستند.

در این مقاله، شهر ویکتوریا کانادا، بصورت کامل و جامع بررسی شده است و اطلاعات و آمار حیاتی این شهر، بخصوص اطلاعات مورد نیاز مهاجران ارائه شده است :

مهمترین مطالب و سرفصل ها در این مقاله عبارتند از :

• آب و هوای ویکتوریا کانادا

• اطلاعات عمومی درباره ویکتوریا کانادا

• اماکن و بناهای دیدنی ویکتوریا کانادا

• پارک‌ها در ویکتوریا کانادا

• خلاصه‌ هزینه‌های زندگی در ویکتوریا کانادا و مقایسه با هزینه ها در تهران

• عکس های بیشتر از شهر ویکتوریا کانادا

• آب و هوای ویکتوریا کانادا :

ویکتوریا مرکز ایالت بریتیش کلمبیاست و در جنوبی‌ترین نقطه جزیره ونکوور واقع شده است. مساحت این شهر 68/19 کیلومترمربع است. شهر ویکتوریا معتدل‌ترین آب و هوای کانادا را دارد و به دلیل داشتن تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل و مرطوب، بسیاری از مردم کانادا برای گذراندن دوران بازنشستگی، این شهر انتخاب‌ می‌کنند. به خاطر رطوبت مناسب  و اعتدال دما، فضای سبز بسیاری در شهر وجود دارد؛ از این رو این شهر را شهر باغ‌ها می‌نامند.

جدول آب و هوای اتاوا (دما: سانتیگراد) (بارش: میلیمتر)
ماه ژانویه فوریه مارس آوریل مه ژوئن جولای اوت سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر سال
میانگین دمای روزانه بیشترین 7 9 11 14 17 20 22 22 19 14 10 7 14
کمترین 1 1 3 5 7 10 11 11 8 6 3 1 6
میانگین کل بارش 114 71 75 59 48 42 27 27 40 84 125 128 840

• اطلاعات عمومی درباره ویکتوریا کانادا :

این شهر در سال 2006، حدود 78000نفر با تراکم 196/4 نفر در هر کیلومترمربع، جمعیت داشته که عمدتاً در سازمان‌های دولتی و یا خدماتی، مشغول به کار هستند. این شهر، در گذشته محل زندگی بومیان ساحلی بوده است. در سال 1843، انگلیسی‌ها قلعه شهر را ساختند و در سال 1862، ویکتوریا به عنوان یک شهر،  ثبت شد. ویکتوریا در گذشته، یک مرکز تجاری و صنعتی مهم بوده است؛ اما امروزه، یک مرکز دولتی، آموزشی، نظامی و گردشگری است. اساس و بنیاد اقتصاد این شهر را بخش خدمات تشکیل می‌دهد. این شهر، سه بندر و لنگرگاه و یک فرودگاه دارد. از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این شهر می‌توان به دانشگاه ویکتوریا (1903)، دانشگاه سلطنتی (1995)، کالج لستربی، پیرسون‌پاسفیک (1947) و کالج کاموسان اشاره کرد. از مراکزخرید مشهور این شهر نیز می‌توان خیابان گاورمنت، خیابان فورت، بندر داخلی، میدان باستیون و خیابان لویرجانسون را نام برد.

• اماکن و بناهای دیدنی ویکتوریا کانادا :

شهر ویکتوریا، یکی از جهانگردی‌ترین مناطق جهان است و مجله جهانگردی کن‌دی‌ناسته، آن را بهترین شهر از نظر نقش و نگار و تزئینات محیط طبیعی در جهان،  شناخته است. مناظر طبیعی ویکتوریا در مقابل کوهستان‌هایی است با پس زمینه سرزمین‌های ایالت‌های واشنگتن و بریتیش‌کلمبیا و نیز تپه‌های محلی سوکی. قسمت جنوب شهر، با تنگه‌ جوان دی‌فوکا احاطه شده است.

درقسمت تجاری و بازرگانی بندر، ساختمان‌های مشهوری مثل ساختمان‌های پارلمان، هتل امپرس، موزه سلطنتی بریتیش‌کلمبیا و منطقه تاریخی مشهور به شهرک قدیمی‌ واقع‌اند.

مکان‌های تاریخی بسیاری، از جمله خانه هلکمن، پار و تپه بیکن،  باغ‌های کریستال، شهرداری و محله چینی‌ها نیز از جمله جاذبه‌های جهانگردی این شهر است.

در قسمت مرکزی شهر ویکتوریا، تعداد زیادی موسسات فرهنگی، مثل کلیساهای تاریخی،  آرشیوهای ایالتی، موزه دریایی، پارک تن‌دربیرد با ستون‌های توتمی، سمفونی ویکتوریا، اپرای پاسفیک ویکتوریا و گروه‌های تداتر زنده مختلف وجود دارد. در شمال و جنوب مرکز شهر تعدادی از قدیمی‌ترین خانه‌های بریتیش‌کلمبیا، که امروزه به موزه تبدیل شده است_ معماری تاریخی قرن نوزدهم از جمله، خانه پوینت آلیس، امیلی‌کار را به نمایش گذاشته شده است. در قسمت شرقی، محله راک‌لند، خانه دولت، گالری هنر ویکتوریا، قلعه کریچ داروچ و عمارت‌های دیگر، واقع‌اند. از دیگر جاذبه‌های جهانگردی این شهر می‌توان به موزه سلطنتی لندن‌واکس، دنیای مینیاتور، باغ‌وحش حشره شناسی ویکتوریال، تئاتر آی‌مکس و تماشای وال‌های اشاره کرد.

کلیسای بزرگ مسیح

ساخت این کلیسا در سال 1865، به سبک گوتیک قرن سیزدهم آغاز و طی سه سال، پایان یافت. در هنگام ساخت این کلیسا، یک سینه‌سرخ، روی یکی از ستون‌های در حال ساخت، لانه درست کرد و کار در آن قسمت از بنا تا پایان فصل تخم‌گذاری و ترک کردن لانه، متوقف شد. پس از آن، مجسمه‌ای از آن سینه سرخ و لانه‌اش، روی این ستون قرار داده شد. تا کنون این کلیسا چند بار ترمیم و تکمیل شده است.

 ساختمان‌های پارلمان

این مجموعه ساختمان سبک باروک، از سال 1898، به کار می‌روند و یکی از مناظر مهم شهر هستند. در بالای سقف گنبدی شکل ساختمان مرکزی، مجسمه‌ای با روکش طلا از کاپیتان جورج ونکوور، کاشف ساحل شمال غربی در آمریکای شمالی، قرار داده شده است.

امپرس

این ساختمان، در سال 1908، ساخته شده و یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های بریتیش‌کلمبیاست. که ابتدا محل اقامت مسافران خط کشتی‌رانی پاسفیک ساخته شد. پس از قطع این مسیر کشتی‌رانی، به صورت یک هتل جهانگردی، مورد استفاده قرار گرفت. مراسم چای بعد از ظهر این هتل، بسیار معروف است؛ به طوری که تابستان‌ها هر روز بعد از ظهر، حدود 800 نفر در این مهمانی عصرانه شرکت می‌کنند. نمای ساختمان این هتل زیبا و قدیمی، نماد شهر ویکتوریا است.

قلعه کریج‌داروچ

این قلعه با چهار طبقه و 39 اتاق، در زمینی به مساحت 1900مترمربع محل زندگی فردی ثروتمند در سال‌های 1890 به نام بارون دانسمیر بوده و اکنون به همان صورت اولیه، به عنوان موزه استفاده می‌شود.

موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا

این موزه، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های گردشگری شهر است و با سه نمایشگاه دایمی و یک سالن سینما سه بعدی بازدید کننده فراوانی به خود جلب می‌کنند.

موزه پلیس ویکتوریا

در این موزه می‌توان از چگونگی فعالیت 150ساله بریتیش‌کلمبیا، بازدید کرد.

گالری هنر ویکتوریای بزرگ

این گالری در سال 1951 افتتاح شد و آثار برجسته‌ای از هنرمندان کانادا مانند امیلی‌کار را در خود جای داده است و یکی از بهترین مجموعه آثار آسیایی کانادا نیز در این گالری قرار دارد.

خانه امیلی‌کار

خانه شخصی امیلی‌کار، نقاش معروف کانادایی، اکنون با ارایه برخی از آثار وی، به صورت موزه در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

خانه هلمکن

اولین پزشک ویکتوریا، دکتر هلمکن بوده است که در سال 1852، در این شهر ساکن شد و اکنون، خانه وی_ که قدیمی‌ترین خانه موزه بریتیش کلمبیا نیز هست_ تبدیل به موزه عمومی شده و وسایل پزشکی دکتر هلمکن_ از دیدنی‌های جالب آن است.

محله چینی‌ها

محله چینی‌های شهر ویکتوریا، قدیمی‌ترین محله چینی‌ها در کانادا و پس از سانفرانسیسکو، دومین محله چینی‌ها در قاره آمریکاست.

 • پارک‌ها در ویکتوریا کانادا :

از ویژگی‌ها و مشخصه‌های بارز این شهر، وجود باغ‌های بسیار از جمله باغ‌های مشهور بوچارد در شبه جزیره سن‌ایچ، باغ‌های آندره‌سی و باغ‌های آبخازی است.

پارک بیکن‌هیل

این پارک به وسعت 75هکتار، داخل شهر ویکتوریا و با باغ‌ها، مناظر طبیعی، زمین‌های بازی، یک باغ‌وحش کوچک و گل‌ها بومی و زیبای خود محل بسیار مناسبی برای تفریح خانواده‌ها و جهانگردان است.

باغ‌های زیر دریا

این باغ، در حقیقت، یک کشتی است که با پایین رفتن از پله‌های آن، از داخل یک فضای آکواریوم مانند، می‌توان موجودات و گیاهان کف دریا را در محیط زیست‌طبیعی خود مشاهده کرد.

باغ‌های بوچارد

این باغ‌های زیبا که به نام صاحب اصلی خود نام‌گذاری شده‌اند، تعدادی باغ به هم پیوسته با گل‌های بسیار زیبا و پرندگان مجسمه‌های برنزی هستند.

باغ‌وحش حشرات ویکتوریا

در این باغ‌وحش کوچک، برخی گونه‌های کمیاب حشرات، نگهداری می‌شود؛ از جمله بزرگترین مجموعه حشرات مناطق استوایی در آمریکای شمالی، در این باغ‌وحش، موجود است.

آبشار نیاگارا

آبشار عظیم نیاگارا با ارتفاع تقریبی 52 متر در 120 کیلومتری جنوب‌شرقی تورنتو در امتداد رودخانه نیاگارا واقع است و شامل سه آبشار کوچکتر به نام‌های آبشار نعل اسبی، آبشار آمریکایی و آبشار برایدال‌ویل است که از این سه، بزرگترین آنها، آبشار نعل اسبی، در محدوده مرزهای کانادا قرار گرفته است.

آبشار نیاگارا بین دو ایالت انتاریو از کانادا و نیویورک از آمریکا است. این آبشار، بلند نیست؛ ولی به دلیل پهنای زیاد  و حجم آب سرازیر شده از آن،  عظمت زیادی دارد و باعث معروفیت آن و جذب جهانگردان بسیار می‌شود.آبشار نیاگارا بزرگترین آبشار آمریکای شمالی است و با سقوط حدود سه هزار متر مکعب آب در هر ثانیه از بالای آن، منبع ارزشمند تولید نیروی برق هیدروالکترونیک است. دو شهر نیاگارا در دو سوی مرز، برای استفاده جهانگردی از این آبشار و رونق اقتصاد جهانگردی دو کشور ساخته شده‌اند.

شهر نیاگارا

شهر نیاگارا مجاور رودخانه نیاگارا، در ناحیه گلدن‌هورس‌شو در انتاریو جنوبی است. مساحت این شهر 58/209کیلومترمربع است. جمعیت این شهر در سال 2006، 184/82 نفر با تراکم 392 نفر در کیلومتر مربع بوده که اغلب به خدمات گردشگری مشغول‎اند. آبشار نیاگارا به عنوان مهم‌ترین جاذبه این شهر، در سال، میلیون‌ها بازدید کننده را به خود جلب می‌کند. تعداد بازدیدکنندگان آبشار در سال 2008، حدود بیست میلیون نفر اعلام شده است.

پارک ملکه ویکتوریا

این پارک در منطقه زیبا با باغ‌های تزیین شده و چشم‌اندازی زیبا از دو آبشار نعل‌اسبی و آبشار آمریکایی است. گذرگاه این پارک به داخل آبشار و اتاق‌های مشاهده‌ای که امکان تماشای آبشار را از داخل، برای بازدید کنندگان فراهم می‌کند، از جذابیت‌های آن است.

برج اسکای‌لون

برجی به ارتفاع 160متر از سطح زمین که از بالای آن می‌توان مناظر زیبایی از آبشار و نیز دورنمای شهر تورنتو مشاهده کرد.

برج کونیکا مینولتا

ارتفاع این برج از سطح زمین، 99 متر است. رستوران، قسمت دیده‌بانی و یک هتل در این مجموعه است.

 خدمتکار مه

یک کشتی تفریحی است که مسافران را با خود به وسط رودخانه نیگارا و داخل مه ایجاد شده در اثر فرو ریختن آب می‌برد افراد معروفی مانند تئودور روزولت و جواهر لعل نهرو از مسافران این کشتی بوده‌اند.

تپه کلیفتون

منطقه‌ای جهانگردی در شهر نیاگارا است با امکانات تفریحی فراوان فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های بسیار و موزه‌های مجسمه‌های بومی، زمین‌های مینی‌گلف، خانه‌‌های اشباح، مرکز بازی‌های کامپیوتری و یک چرخ‌فلک بزرگ، با نمای زیبا از آبشار، از قسمت‌های جذاب این منطقه هستند. باغ‌پروانه‌ها، باغ پرندگان، ساعتی از گل‌ها، باغ گیاه‌شناسی سینمای سه بعدی  صندلی‌های کابلی در ارتفاع آبشار و آسانسور به داخل آبشار، از دیدنی‌های دیگر شهر هستند

• خلاصه‌ هزینه‌های زندگی در ویکتوریا کانادا و مقایسه با هزینه ها در تهران :

بر اساس محاسبات مرکز معتبر نامبئو (Numbeo.com)  در مارس 2020 :

• هزینه ماهیانه خانواده چهار نفره: 3،070.55 دلار آمریکا یا  4،206.10 دلار کانادا (بدون اجاره).

• هزینه یک ماهه یک نفره: 841.89 دلار آمریکا یا  1،153.24دلار کانادا (بدون اجاره).

• هزینه شاخص زندگی در ویکتوریا 76.36 درصد بالاتر از تهران است.

• اجاره در ویکتوریا به طور متوسط 89.32 درصد بالاتر از تهران است.

• هزینه زندگی در رده 138 از 456 شهر جهان قرار دارد.

• ویکتوریا هزینه شاخص زندگی 800/66 دارد.بر اساس آخرین آپدیت در مارس 2020، میانگین هزینه ها در شهر ویکتوریا کانادا عبارتست از :

اقلام مهم هزینه به دلار کانادا کمترین تا بیشترین
رستوران ها
غذا ، رستوران ارزان قیمت 17.50 C$ 12.00-30.00
غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده 75.00 C$ 55.00-120.00
McMeal در مک دونالد (یا غذای معادل کمبو) 10.00 C$ 8.00-13.00
آبجو خانگی (پیش نویس 0.5 لیتری) 7.00 C$ 6.00-9.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری) 7.00 C$ 6.00-9.00
کاپوچینو (معمولی) 4.57 C$ 3.50-6.00
کک / پپسی (بطری 0.33 لیتر) 2.35 C$ 2.00-3.50
آب (بطری 0.33 لیتر) 2.11 C$ 1.75-3.00
بازارها
شیر ، (1 لیتر) 2.31 C$ 1.32-3.75
نان شیرینی تازه (500 گرم) 3.23 C$ 1.57-4.00
برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم) 6.90 C$ 2.17-15.00
تخم مرغ (منظم) (12) 3.74 C$ 2.59-6.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 14.75 C$ 8.99-26.46
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 16.46 C$ 11.02-26.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز) 16.49 C$ 6.00-33.05
سیب (1 کیلوگرم) 4.61 C$ 2.18-7.00
موز (1 کیلوگرم) 1.64 C$ 0.79-4.00
پرتقال (1 کیلوگرم) 4.24 C$ 2.00-6.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 5.61 C$ 1.90-8.80
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 3.26 C$ 1.10-5.82
پیاز (1 کیلو گرم) 3.07 C$ 1.50-5.51
کاهو (1 سر) 2.75 C$ 1.99-5.00
آب (بطری 1.5 لیتری) 2.59 C$ 2.00-4.00
بطری شراب (میان رده) 20.00 C$ 15.00-25.00
آبجو خانگی (بطری 0.5 لیتری) 3.12 C$ 1.50-5.71
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری) 3.52 C$ 1.65-6.00
20 بسته سیگار (ماربلو) 14.00 C$ 11.00-16.00
حمل و نقل
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2.50 C$ 2.50-2.50
پاس ماهانه (قیمت معمولی) 85.00 C$ 80.00-90.00
شروع تاکسی (تعرفه عادی) 3.40 C$ 3.25-4.50
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 2.00 C$ 1.20-3.11
تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 42.00 C$ 39.60-75.00
بنزین (1 لیتر) 1.44 C$ 1.33-1.61
Trendline Volkswagen Golf 1.4 90 KW (یا ماشین جدید معادل) 25,888.00 C$ 24,000.00-30,000.00
راحتی Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW (یا ماشین جدید معادل) 23,237.50 C$ 20,000.00-27,000.00
برنامه های کاربردی (ماهانه)
خدمات اساسی (برق ، گرمایش ، خنک کننده ، آب ، زباله) برای آپارتمان 85m2 116.41 C$ 60.00-250.00
تعرفه محلی تلفن همراه یک دقیقه 0.34 C$ 0.10-0.50
اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ، داده های نامحدود ، کابل / ADSL) 78.09 C$ 60.00-105.00
ورزش و اوقات فراغت
باشگاه بدنسازی ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال 52.91 C$ 35.00-90.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته) 10.92 C$ 0.00-20.00
سینما ، اکران بین المللی ، 1 صندلی 15.00 C$ 12.00-18.00
مراقبت از کودک
پیش دبستانی (یا مهد کودک) ، روز کامل ، خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک 1,041.67 C$ 900.00-1,300.00
مدرسه بین المللی ابتدایی ، سالانه برای 1 کودک 15,270.00 C$ 12,000.00-19,200.00
لباس و کفش
1 جیب شلوار جین (لوویس 501 یا مشابه) 68.27 C$ 39.00-90.00
1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (Zara ، H&M ، …) 45.04 C$ 25.00-70.00
1 جفت کفش در حال اجرا نایک (رده متوسط) 113.45 C$ 70.00-150.00
1 جفت کفش چرمی مردانه 156.60 C$ 100.00-220.00
اجاره در هر ماه
آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 1,553.45 C$ 1,400.00-1,850.00
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 1,288.89 C$ 1,000.00-1,550.00
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 2,731.82 C$ 2,400.00-3,200.00
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 2,231.57 C$ 1,900.00-2,750.00
قیمت آپارتمان خرید
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 6,670.48 C$ 4,445.50-10,763.91
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 4,057.12 C$ 3,000.00-5,704.87
حقوق و بودجه
متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از مالیات) 3,703.75 C$
نرخ بهره وام در درصد (سال) ، سالانه ، به مدت 20 سال با نرخ ثابت

 

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *