پذیرش مدارس

پذیرش مدارس خارجی

ثبت نام در مدارس خارجی و روش اخذ پذیرش – سازمان مهاجرتی کوچ

ثبت نام در مدارس خارجی این روزها به یکی از اصلی‌ترین اهداف فرزندان ایران زمین تبدیل شده است. سیستم آموزشی کشورهای خارجی باعث شده سالانه موج عظیمی از کودکان و نوجوانان به همراه خانواده مهاجرت کنند و با سیستم آموزشی صحیح، دانش و آگاهی وسیعی به دست آورند. اگر قصد دارید برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید و آینده خود را در کشوری دیگر سپری کنید، باید شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام تحصیلی در یک کشور اروپایی را داشته باشید.

برای انتخاب هوشمندانه شما می خواهیم طیف گسترده‌ای از اطلاعات مفید، جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدارس خارجی را بررسی کنیم و در قدم اول لیست سرفصل‌ها را به شما عزیزان ارائه دهیم؛ پس با سازمان مهاجرتی تدبیرساز همراه باشید.

– شرایط اصلی ثبت نام در مدارس خارجی

– نحوه برگزاری کلاس ها و آموزش در خارج از کشور

– معرفی انواع مدارس بین المللی

– مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس خارج از کشور

– هزینه تحصیل در خارج از کشور

– معرفی کشورهای دارای سیستم تحصیلی بسیار پیشرفته

شرایط اصلی برای ثبت نام در مدارس خارجی

تحصیل زیر 18 سال و ثبت نام در مدارس خارجی، دغدغه‌ای مهم برای خانواده‌های امروزی است. به خصوص برای خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند، اما نگران شرایط تحصیلی فرزندانشان هستند و مطمئن نیستند کدام کشور برای تحصیل مناسب است.

به طور کلی شرایط تحصیلی در کشورهای اروپایی استاندارد و دارای سیستم آموزشی بسیار قوی است. زیرا تا زمانی که امنیت و آسایش دانش آموزان را فراهم نکنند، از سوی دولت معتبر نبوده و به هیچ عنوان اجازه ادامه کار نخواهند داشت.

برای اینکه فرزند شما وارد مدارس خارجی شود شرایط خیلی خاصی لازم نیست. زیرا ورود به مدارس کشورهای اروپایی نشانه شروع از نقطه صفر بوده و در اصل مدارک ویژه ای نمی خواهد. فقط باید بدانید برای وارد شدن به مدرسه های خارجی، فرزند شما باید زیر 18 سال باشد و در کشور مقصد خوابگاه یا مکانی برای اقامت داشته باشد. همچنین برآورد هزینه های زندگی و هزینه‌های تحصیل بر عهده خانواده خواهد بود.

نحوه برگزاری کلاس‌ها و آموزش رسمی در خارج از کشور

مدارس اروپایی مؤسسات رسمی هستند که به طور مشترک توسط اتحادیه اروپا کنترل می‌شوند. ماموریت مدارس اروپا ارائه آموزش چند زبانه و چند فرهنگی برای دانش آموزان مهد کودک، مقدماتی و متوسطه است و این شرایط ها برای مهاجران کاملاً یکسان است.

سیستم مدرسه اروپا شامل دو سال آموزش ابتدایی(مهد کودک)، پنج سال ابتدایی و هفت سال آموزش متوسطه است. در هر دوره آموزش های منحصر به فرد و مجزا به دانش آموزان یاد داده می شود و هر کدام برای مقصود خاصی برنامه ریزی شده است.

برای مثال آموزش اولیه یا همان مهد کودک به این صورت است که:

– به کودکان مسئولیت پذیری، زندگی شاد، سالم و موفق را یاد می دهند.

– استعداد و شخصیت کودکان را ارتقا می دهند.

– پتانسیل یادگیری را در آنها تقویت می کنند.

– احترام به انسان ها و محیط زیست را آموزش می دهند.

– روحیه اروپایی را به آنها یاد داده و هویت و فرهنگ اصلی را به آنها نشان می دهند.

– بر احترام به ارزش های کودک پافشاری می کنند.

در کشورهای خارجی، تمرکز و آموزش های اولیه بیشتر بر روی زندگی سالم است. در این راستا سال های اولیه کودک با رشد و سلامت جسمی و روانی همراه خواهد بود و از بروز هرگونه مشکلی در سال های اولیه زندگی جلوگیری می شود.

این آموزش ها طی مدت طولانی منجر به تقویت حس اعتماد به نفس کودک شده و کودک با دنیایی غنی و پر از تجربه های زیبا مواجه می شود.

نکته مهم: برای ثبت نام در مدارس خارجی، دانش آموزان باید سپتامبر هر سال پذیرفته شوند. با گذراندن دوران کودکستان به مدت 4 تا 5 سال، فرزند شما وارد مرحله جدید به نام ابتدایی می شود و بعد از 4 سال، مرحله دوم تحصیلی که از 11 تا 18 سالگی است را طی می کند.

معرفی انواع مدارس بین المللی

مدارس بین المللی دارای شرایط خاص هستند که هر فردی باید بر اساس مدارک، هزینه ها، اقامت و امکاناتی که در نظر دارد به ثبت نام بپردازند. ثبت نام در مدارس خارجی آنقدرها هم آسان نیست و باید شرایط فرزند شما در کشور مقصد کاملا بررسی شود. حال برای اطلاع بیشتر شما، سازمان مهاجرتی تدبیرساز انواع مدارس را ارائه می دهد.

1.مدارس دولتی

مدارس دولتی برای کسانی توصیه می شود که سال ها در آن کشور به کار و زندگی مشغول بوده اند و اکنون می خواهند فرزندشان را در یکی از مدارس دولتی ثبت نام کنند. خبر خوب برای این دسته افراد این است که مدارس دولتی اروپا اغلب رایگان بوده و تمام نیازهای آموزشی کودک و نوجوان شما را پوشش می دهد.

2.مدارس خصوصی

تحصیل در مدارس خصوصی کشورهای اروپایی هزینه بر بوده و چون به طور شخصی اداره می شوند، هزینه های هنگفتی از والدین دریافت می شود. این مدارس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و انتخاب اکثر مهاجران ایرانی است. جالب است بدانید مدرسه های خصوصی کشورهای اروپایی به صورت روزانه و شبانه اداره می شود.

3.مدارس روزانه و شبانه

این دو نوع مدارس از لحاظ امکانات کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. اگر قصد دارید مدرسه روزانه را انتخاب کنید، خودتان باید با فرزند مهاجرت کنید یا آشنایی که مقیم کشور است از فرزند شما نگهداری کند. ناگفته نماند که هزینه مدارس روزانه از شبانه کمتر است. در خصوص مدارس شبانه روزی باید اشاره کرد که این مدارس بر اساس امکانات کاملا متفاوت بوده و هزینه دوره ها بر اساس انتخاب شما متغیر خواهد بود.

ثبت نام در مدارس خارجی و روش اخذ پذیرش – سازمان مهاجرتی کوچ

ثبت نام در مدارس خارجی این روزها به یکی از اصلی ترین اهداف فرزندان ایران زمین تبدیل شده است. سیستم آموزشی کشورهای خارجی باعث شده سالانه موج عظیمی از کودکان و نوجوانان به همراه خانواده مهاجرت کنند و با سیستم آموزشی صحیح، دانش و آگاهی وسیعی به دست آورند. اگر قصد دارید برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید و آینده خود را در کشوری دیگر سپری کنید، باید شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام تحصیلی در یک کشور اروپایی را داشته باشید.

برای انتخاب هوشمندانه شما می خواهیم طیف گسترده ای از اطلاعات مفید، جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدارس خارجی را بررسی کنیم و در قدم اول لیست سرفصل ها را به شما عزیزان ارائه دهیم؛ پس با سازمان مهاجرتی تدبیرساز همراه باشید.

– شرایط اصلی ثبت نام در مدارس خارجی

– نحوه برگزاری کلاس ها و آموزش در خارج از کشور

– معرفی انواع مدارس بین المللی

– مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس خارج از کشور

– هزینه تحصیل در خارج از کشور

– معرفی کشورهای دارای سیستم تحصیلی بسیار پیشرفته

شرایط اصلی برای ثبت نام در مدارس خارجی

تحصیل زیر 18 سال و ثبت نام در مدارس خارجی، دغدغه ای مهم برای خانواده های امروزی است. به خصوص برای خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند، اما نگران شرایط تحصیلی فرزندانشان هستند و مطمئن نیستند کدام کشور برای تحصیل مناسب است.

به طور کلی شرایط تحصیلی در کشورهای اروپایی استاندارد و دارای سیستم آموزشی بسیار قوی است. زیرا تا زمانی که امنیت و آسایش دانش آموزان را فراهم نکنند، از سوی دولت معتبر نبوده و به هیچ عنوان اجازه ادامه کار نخواهند داشت.

برای اینکه فرزند شما وارد مدارس خارجی شود شرایط خیلی خاصی لازم نیست. زیرا ورود به مدارس کشورهای اروپایی نشانه شروع از نقطه صفر بوده و در اصل مدارک ویژه ای نمی خواهد. فقط باید بدانید برای وارد شدن به مدرسه‌های خارجی، فرزند شما باید زیر 18 سال باشد و در کشور مقصد خوابگاه یا مکانی برای اقامت داشته باشد. همچنین برآورد هزینه‌های زندگی و هزینه های تحصیل بر عهده خانواده خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس خارج از کشور

مدارک فرزند شما برای ثبت نام در مدارس خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر فرزند شما برای مهدکودک آماده تحصیل در خارج از کشور است، نیازی به مدرک زیادی ندارد. اما چنانچه فرزندتان چند دوره تحصیلی را در زادگاه خود گذرانده و تصمیم به مهاجرت دارد، باید مدارک دوران تحصیلی خود را به مدرسه خارجی ارائه دهد.

جالب است بدانید اپلای کردن و ثبت نام در مدارس خارجی شباهت زیادی با پذیرش دانشگاه دارد. به گونه ای که شما باید مدارک درخواستی را به سایت مدرسه ارسال کنید. اگر فرزند شما مورد تایید مدرسه قرار گیرد، نامه ای جهت پرداخت شهریه ارسال شده و در ادامه باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز دانش آموز زیر 18 سال جهت ثبت نام در مدارس خارجی شامل:

چند عکس با استانداردهای عکس پاسپورت

پاسپورت دارای 6 ماه اعتبار یا بیشتر

ارائه یک انگیزه نامه تحصیلی

فیش پرداختی شهریه یک سال اول مدرسه

نشان دادن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی فرزند

اصل و ترجمه ریز نمرات آخرین سال های تحصیلی(سه سال آخر)

ارائه اصل و کپی نامه پذیرش از مدرسه خارجی

ارائه گواهی پزشکی و واکسیناسیونی که مدرسه درخواست کرده است.

هزینه تحصیل در خارج از کشور

هزینه تحصیل و زندگی در خارج از کشور در مجموع به کشور مقصد و مقطع آموزشی بستگی دارد. هر کشوری بر اساس امکانات و فضای آموزشی خود هزینه هایی را برای اقامت دانش آموز، خورد و خوراک و دیگر خدمات در نظر گرفته است. در نتیجه نمی توان برای همه یک نسخه پیچید و هزینه ای مشخص در نظر داشت.

اما کاملا واضح است که برخی کشورها مثل انگلستان هزینه های بالایی برای آموزش و پرورش فرزندان پیش گرفته و اگر مقصد شما انگلستان باشد باید بالای 20 هزار پوند در سال برای تحصیل فرزندتان در مدارس این کشور هزینه کنید. همچنین شایان ذکر است که مدارس شبانه روزی به خاطر اینکه امکانات کامل تری دارند، گران تر است. اما مدارس روزانه به دلیل اینکه نیمی از مسئولیت خورد و خوراک کودک بر عهده خانواده است، هزینه زیادی در بر نخواهد داشت. بنابراین هزینه ثبت نام در مدارس خارجی متغیر و متفاوت خواهد بود

معرفی کشورهای دارای سیستم تحصیلی بسیار پیشرفته

1.فنلاند دارای بهترین سیستم آموزشی در دنیا

از سال 2018 کشور فنلاند به خاطر داشتن سیستم آموزشی قوی به تمام جهانیان معرفی شد و از کره جنوبی سبقت گرفت. فنلاند جز معدود کشورهایی است که در جهان برای شهروندان خود تحصیلات عالی و رایگان در نظر گرفته است. اما متاسفانه دانش آموزان خارجی مجبور به پرداخت شهریه هستند.

آموزش و پرورش بخش اعظمی از فرهنگ فنلاند را تشکیل می دهد که از پیش دبستانی تا مقطع متوسطه برنامه ریزی شده است. همانطور که در بخش های قبلی گفتیم، کودکان در کشورهای اروپایی مانند فنلاند آموزش رسمی را از هفت سالگی شروع می کنند. همچنین آغاز سال تحصیلی رسمی آنها به روش مدرسه طبیعت یا بازی در فضای باز خواهد بود.

2.ژاپن

سیستم آموزشی کشور ژاپن دست کمی از کشور فنلاند نداشته و به مدت چند سال در رده دوم جدول بهترین مدارس دنیا قرار گرفته است. یکی از اصلی ترین عوامل موثر در سیستم آموزشی قوی ژاپن، توجه به استعداد و مهارت های دانش آموزان بین 5 تا 14 سال است.

روش فعالیت های مدارس ژاپن به گونه ای بوده که بیشتر روی مهارت ها و نقطه قوت کودکان تمرکز داشته و در تلاش هستند به استعدادهای آنها ارزش دهند.

3.کره جنوبی

کره جنوبی در نظرسنجی بهترین سیستم آموزشی جهان، به مدت سه مرتبه برنده مسابقه بوده و هر بار مقام سوم را ازآن خود کرده است. کره جنوبی در اصل رقیب اصلی ژاپن بوده اما در چند حیطه آموزشی از ژاپن قدرت کمتری دارد.

عموما کره جنوبی فرهنگ سخت کوشی را از دوران کودکی به فرزندان خود آموزش می دهند و هیچ بهانه ای را برای موفق نبودن و تنبلی قبول ندارند. در خانواده های کره ای تحصیل از مقام بالایی برخوردار است و در سنین کودکی و نوجوانی فرد باید به تحصیل بپردازد. واقعیت این است که با ثبت نام دانش آموزان در مدارس خارجی به ویژه کره جنوبی، کودک استفاده از هوش، کار کردن و ادامه بعد از شکست را سریع تر از دیگران فرا می گیرد.

4.دانمارک

دانمارک جزء کشورهای اروپایی است که مهاجرت به آن توصیه نشده و تنها به دلیل داشتن آموزش پیشرفته در بین لیست بهترین سیستم های آموزشی جهان شناخته شده است.

پیش از این دانمارک در جایگاه 8 قرار داشت اما به دلیل پشت سر گذاشتن برخی شاخص های آموزش جهانی به رتبه چهارم دست یافت. بهترین سن برای ثبت نام در مدارس خارجی مثل دانمارک، از سن 6 تا 19 سال است.

.روسیه

یکی از مهمترین دلایلی که روسیه به عنوان پنجمین و بهترین سیستم آموزشی جهان شناخته شده، رعایت شاخص نسبت معلم به دانشجو است. در اصل در کشور روسیه به ازای 9 دانش آموز یک معلم وجود دارد و همین موضوع باعث رشد فضای آموزشی شده است. تمرکز کشور روسیه روی آینده کاری محصلان بوده و بیشتر بر مهارت و استعدادهای آنها تاکید دارند.

6.نروژ

در گذشته کشور نروژ به خاطر رعایت نکردن ویژگی های سیستم آموزشی قوی، در رده شانزدهم قرار داشت. اما با تغییرات خاصی در سیستم آموزشی خود، رده ششم را تسخیر کرد. سیستم آموزشی نروژ مانند روسیه بوده و تقریبا به ازای 10 دانش آموز یک معلم وجود دارد.

اگر مهاجرت تحصیلی به نروژ برای شما اهمیت دارد، باید اشاره کرد که این کشور از نظر نسبت معلم به دانش آموز با کشورهای روسیه و ژاپن در حال رقابت است و جزء کشورهای با تحصیلات بالا محسوب می شود.

7.انگلستان

انگلیس نیز از آن دسته کشورهایی است که سیستم آموزشی هوشمندانه و رو به رشدی دارد. رده هفتم به خاطر روش آموزش اشتباه نیست بلکه به علت بی توجه آنها به امور معلمان است.

دولت انگلیس باید بر دستمزد معلمان، حمایت از کلاس دانش آموزان و امکانات آموزشی مدرن بیشتر تمرکز داشته باشید. تنها با این روش در سال های نه چندان دور انگلیس، جایگاه بالاتری از سیستم آموزش عالی را به خود اختصاص می دهد.

8.سوئد

ثبت نام در مدارس خارجی مانند سوئد، آرزوی هر والدینی است. این کشور به آموزش عالی و سیستم بسیار پیشرفته مشهور است. در این کشور کودکان از سنین 5 سالگی یا حتی کمتر به مهد کودک می روند و تعامل با دیگران را آموزش می بینند.

سوئد نیز مانند سایر همتایان خود نروژ، فنلاند و دانمارک عملکرد خوبی در زمینه تحصیلی نشان داده و سرعت رو به رشدی داشته است. پیشرفت این کشور در زمینه آموزش از سال 2015 تا 2018 چشمگیر بوده و از لحاظ افزایش ثبت نام دانش آموزان بین سنین 15 تا 18 سال نیز کارنامه درخشانی دارد.

کلام آخر

در این مطلب در خصوص ثبت نام در مدارس خارجی و نکات مهمی مانند شرایط اصلی ثبت نام دانش آموزان در مدارس، کشورهای دارای سیستم آموزش قدرتمند و نکات دیگر پذیرش در مدارس خارج از کشور صحبت کردیم. سازمان مهاجرتی کوچ، با مشاوران مجرب و حرفه ای قصد دارد شما را در مسیر تحصیلی فرزندانتان کمک کرده و خدماتی در خصوص مهاجرت تحصیلی به شما عزیزان ارائه دهد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *