پذیرش مقطع کالج

پذیرش مقطع کالج

اپلای دانشگاه و پذیرش کالج

مراحل ثبت نام در کالج های خارج از کشور – سازمان مهاجرتی کوچ

تحصیل در خارج از کشور یکی از آینده ساز ترین تصمیم زندگی مهاجران است. این تصمیم اگر بر اساس اطلاعات و مشاوره صحیح انجام شود، پروسه ای بدون ریسک و آسان خواهد بود. در نظر داشته باشید ثبت نام در کالج های خارج از کشور به مدارک و مستنداتی احتیاج دارد و باید بر اساس درخواست مقامات کشور مقصد عمل کنید تا پروسه اپلای تحصیلی به درستی انجام شود.

اما در ادامه این مطلب قصد داریم در خصوص صفر تا صد دانشکده‌های خارج از کشور صحبت کنیم و بهترین کالج های دنیا را به شما عزیزان معرفی کنیم، پس با سازمان مهاجرتی تدبیرساز همراه باشید.

– تحقیق در مورد ثبت نام در کالج های خارج از کشور

– آماده کردن مدارک مورد نیاز کالج های خارجی

– نحوه ثبت نام در کالج های خارج از کشور

– معتبرترین و بهترین کالج ها در دنیا

– مشهورترین کشورها برای ورود به کالج

– معایب و مزایا تحصیل در کالج های خارج از کشور

تحقیق در مورد ثبت نام در کالج های خارج از کشور

برای اینکه کالجی مجهز و معتبر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم، باید در وهله اول به تحقیق و جستجو بپردازیم. اصلا مهم نیست چقدر این مسئله زمان بر است و به دقت بیشتری نیاز دارد، بلکه موضوع مهم این است که در اصل شما در حال تصمیم گیری برای آینده خود هستید و باید بهترین کالج های خارج کشور را شناسایی کنید. شما باید به دقت در مورد دانشکده ای که علاقه دارید یا در مورد کشوری که قصد ادامه دارید، تحقیق کنید. اطمینان از درک فرهنگ و زبان کشوری که در آن زندگی خواهید کرد، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و اولین قدم برای آمادگی برای ورود به فضایی جدید است.

علاوه بر این، باید هزینه تحصیل در خارج از کشور را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از کشورها شهریه کمتری نسبت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا ارائه می دهند، اما شما همچنین باید در مورد هزینه های تحصیل و نحوه پرداخت ملزومات تحصیل مثل خوابگاه، کتاب های مورد نیاز، رفت و آمد و خورد و خوراک فکر کنید.

اپلای دانشگاه و پذیرش کالج جالب است بدانید برخی از کالج ها فرصت های کمک مالی را برای اتباع خارجی در نظر دارند. به همین دلیل با تحقیق می توانید آن کشورها را پیدا کنید و با تکمیل تحقیقات خود متوجه شوید، کدام منطقه برای شما مناسب تر است. برای تصمیم قطعی شما برای ثبت نام در کالج های خارج از کشور، موارد زیر را حتما یادداشت کرده و به خاطر بسپارید. در ابتدای این مبحث به یاد داشته باشید کالج در تمام کشورها به معنای تحصیلات در مقطع غیرآکادمیک و برای سنین زیر 18 سال نیست، در برخی کشورها همانند کانادا کالج هایی وجود دارند که برنامه های تحصیلی برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد را نیز ارائه می دهند.

1.انتخاب رشته تحصیلی در خارج از کشور

انتخاب رشته های کالج کاملا به روند تحصیلی متقاضیان در زادگاه و علایق آنها بستگی دارد. بهترین کار این است که لیست کالج های بالقوه و پرمخاطب را جمع بندی کرده و با مشاور مهاجرتی یا تحصیلی مشورت کنید. به یاد داشته باشید، باید دانشکده هایی را در نظر بگیرید که نه تنها در رشته شما حرفه ای هستند بلکه تجهیزات و امکانات ویژه ای ارائه می دهند.

2. محل سکونت و کشور مقصد

گذشته از کشوری که انتخاب می کنید، محل زندگی شما نقش مهمی در ثبت نام در کالج های خارج از کشور ایفا می کند. باید یک ایده کلی داشته باشید؛ می خواهید کجا زندگی کنید. تطبیق با شرایط کشور مقصد برای مهاجرانی که مهاجرت می کنند بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. قبل از اینکه کشور یا شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید، نخست این سوال ها را از خود بپرسید:

– آیا می خواهید در یک شهر بزرگ یا در یک منطقه روستایی ادامه تحصیل بدهید؟

– چه بودجه ای برای تحصیل و زندگی در نظر گرفته اید؟

– چه معیارهایی برای محل سکونت خود دارید؟

– چه مقدار با فرهنگ کشور مقصد و زبان آن کشور آشنایی دارید؟

– چقدر به مسیریابی خیابان های کشور مقصد مسلط هستید؟

– نحوه استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا دوچرخه به چه شکل است؟

 اینها انواع سوالاتی هستند که قبل از انتخاب محل سکونت باید از خودتان بپرسید. از همه مهمتر، دمای متوسط ​​منطقه، تغییرات فصلی و بارندگی سالانه را در نظر بگیرید. زیرا این موارد تاثیر زیادی در مهاجرت تحصیلی شما داشته و اگر در مسیر صحیح مدیریت نشود حتی کوچک ترین موارد، موجب دلسردی یا ریسک های جبران ناپذیری خواهد شد.

3. کالج دولتی یا خصوصی

ثبت نام در کالج های خارج از کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.  صرف نظر از آنچه که در مورد کالج های دولتی و خصوصی می دانید، در کشورهای خارجی بودجه کالج های دولتی توسط دولت تامین شده و مقدار پولی که از دانشجویان دریافت می کنند بسیار کمتر از کالج های خصوصی است. کالج های خصوصی، از دانشکده های دولتی کوچکتر و گران تر هستند، اما برخی از این دانشکده ها به دلیل بودجه شخصی که دارند می توانند کمک های بیشتری ارائه دهند.

4. دریافت اعتبار AP

دوره های Advanced Placing به دانش آموزان دبیرستانی یا متقاضیان کالج  درامریکا این فرصت را می دهد تا با مطالب سطح کالج درگیر شوند و مهارت های تفکر انتقادی خود را به چالش بکشند. در پایان هر دوره، دانشجویان می توانند در امتحان AP شرکت کنند و اعتبار AP را کسب کنند. در همین راستا، بسیاری از دانشکده ها از نمرات آزمون AP برای ثبت نام در کالج های خارج از کشور بهره می برند. ناگفته نماند که داشتن این اعتبار به قبولی شما در بسیاری از کالج های آمریکا و کانادا کمک کرده و امتیاز بزرگی برایتان محسوب می شود.

آماده کردن مدارک مورد نیاز کالج‌های خارجی

هر کشوری برای جذب دانشجو در دانشکده یا دانشگاه‌های رسمی خود، Deadline یا آخرین مهلت ثبت نام مشخصی را در سایت دانشکده مشخص می‌کنند. برای ثبت نام در کالج‌های خارج از کشور باید به این Deadline توجه کنید و مدارک متفاوت و مجزایی ارائه دهید. این مدارک در هر کشوری متغیر بوده و به هیچ عنوان یکسان نیستند. اما ما در این قسمت قصد داریم در مورد عمومی ترین و مهمترین مدارک برای مهاجرت تحصیلی صحبت می کنیم. بعد از گردآوری این مدارک، آنها را در پوشه ای نگهداری کنید تا به ترتیب و مرتب به افسر سفارت یا اسکن آنها را برای اپلای بصورت آنلاین یا با پست به کالج تحویل دهید.

مدارک مهم برای ثبت نام در کالج های خارج از کشور:

– پاسپورت معتبر دارای حداقل  6 ماه اعتبار

– اسکن و داشتن اصل عکس با استانداردهای عکس پاسپورت

– فرم اپلای دریافت شده از طرف دانشگاه

– ارائه نمرات آزمون ورودی و آزمون های بین المللی زبان IELTS / GRE / TOEFL / SAT / PTE

– ارائه ریز نمرات تمام سال های تحصیلی مورد درخواست به ویژه آخرین سال تحصیل

– رزومه، توصیه نامه و انگیزه نامه به زبان انگلیسی یا زبانی که دانشگاه می خواهد.

نکته مهم: بستگی به کشور مورد نظر شما ارائه مدارک متفاوت خواهد بود. اما موارد بالا در کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا، انگلیس، آلمان و کانادا ضروری است.

برای نمونه، بیانیه هدف یا انگیزه‌نامه به گونه‌ای است که باید به آن‌ها بگویید چرا چنین رشته یا دانشگاهی را انتخاب کرده‌اید و برای آینده چه برنامه ای دارید (هرچند غالباً هدف متقاضیان دریافت اقامت کشور مقصد و مهاجرت است اما بهتر است از این هدف در انگیزه‌نامه خود نام نبرید).

برخی دانشکده‌ها یا دانشگاه‌ها از نامه تعیین هدف به عنوان درک توانایی‌های یک دانشجوی آینده‌نگر استفاده می‌کنند. در اصل برای مدیران و استادان دانشکده مهم است که تفکر انتقادی، توانایی‌های تحلیلی، تنظیم اهداف و علایق و آرزوهای شما در چه سطحی قرار دارند.

نحوه ثبت نام در کالج‌های خارج از کشور

بهترین راهکار برای ثبت نام در کالج‌های خارجی و اپلای دانشگاه و پذیرش کالج، مراجعه به سایت رسمی دانشکده است. با این روش به راحتی می‌توانید با مسئولان دانشکده نیز در ارتباط باشید و مدارک یا آموزش‌های لازم را از آن‌ها درخواست کنید. اما این تازه شروع داستان مهاجرت تحصیلی است و در ادامه مسائل مهمتری را بیان خواهیم کرد.

1.زمان ثبت نام در کالج را در سایت دانشکده چک کنید

شما باید زمان ثبت نام خود را بدانید. زمان اپلای را می توانید در وب سایت کالج یا با مکاتبه با اداره ثبت نام یا دفتر ثبت نام پیدا کنید. بهترین راه برای پیگیری سریع، مراجعه مداوم به سایت دانشکده است. زیرا اگر وقت ثبت نام را ندانید یا آن را از دست بدهید ممکن است به هیچ عنوان تمدید نشده و سریع پر شوند.

ناگفته نماند که به طور اصولی پذیرش دانشجو به طور منظم از پاییز تا ژانویه هر سال انجام می پذیرد؛ اما در مورد برخی کشورها و کالج ها این موضوع متفاوت است. چراکه شروع سال تحصیلی معمولا در کشورهای نیم کره جنوبی از بهمن ماه و در کشورهای نیمکره شمالی از مهر ماه آغاز می گردد.

2.رشته و کلاس خود را از قبل تعیین کنید

اکثر دانشکده ها برای اپلای سریع متقاضیان، کلاس ها و رشته ها را در دسترس دانشجویان قرار داده اند. برای مثال اگر برای مهاجرت تحصیلی به اروپا قصد دارید اقدام کنید، از یک ماه قبل برای تحقیق و جستجو رشته وقت بگذارید و آن را یادداشت کنید. اگر احتیاج به مشاوره دارید و میخواهید تصمیم بهتری بگیرید، با مشاوران تحصیلی و مهاجرتی صحبت کنید.

همچنین برخی از دانشکده ها لیست کلاس ها را سریع تر ارائه داده تا دانشجویان بین المللی بتوانند، با دید بازتری اقدام کنند و مهاجرت کم خطرتری تجربه کنند. به همین علت اصرار داریم، برنامه دقیق تحصیلی خود را بسنجید و بعد اپلای کنید

بهترین و معتبرترین کالج‌ها در دنیا

کشورهای آمریکا، آلمان، کانادا، فنلاند و فرانسه محبوب ترین کشورهایی هستند که قصد داریم در این بخش اسامی کالج های آنها را به شما عزیزان ارائه دهیم. این کالج ها هر کدام سایت های مجزا داشته و برای اپلای کردن باید به سایت رسمی آنها مراجعه کنید.

ایالت متحده آمریکا:

Williams college

Amherst college

Dartmouth college

Claremont McKenna college

Davidson college

آلمان:

M-Kurs

T-Kurs

W-Kurs

G-Kurs

S-Kurs

کانادا-تورنتو:

Seneca College

Lasalle College

CENTENNIAL COLLEGE

SHERIDAN COLLEGE

George Brown College

LAMBTON COLLEGE

NORTHERN COLLEGE

ST. CLAIR COLLEGE

کانادا-مونترال(خصوصی):

Lasalle College

TAV College

Herzing College

CDI College

Montreal College

کانادا-مونترال(دولتی):

College Dawson

Champlain College-Lennoxville

Heritage College

John Abbott College

Macdonald College

Vanier College

فنلاند:

Abo Akademi University

University of Helsinki

University of Joensuu

University of Jyvنskylن

University of Kuopio

فرانسه:

Collège de France

Paris College of Art

Touro College France

مشهورترین کشورها برای ورود به کالج

برخی از کالج ها به علت داشتن امنیت، امکانات، استادان ماهر، محیط سالم برای دانش آموزان و دانشجویان در جهان پرآوازه شده اند. اگر بین 16 تا 24 سال هستید و می خواهید برای ثبت نام در کالج های خارج از کشور ثبت نام کنید، کشورهای زیر را در نظر داشته باشید و دانشکده های آنها را بررسی کنید.

1.ایالت متحده آمریکا

2.انگلیس

3.کانادا

4.آلمان

5.فرانسه

6.استرالیا

7.ژاپن

8.سوئد

9.هلند

10.ایتالیا

معایب و مزایا تحصیل در کالج‌های خارج از کشور

1.آماده شدن برای کاریابی

در گذشته یک مدرک دبیرستانی برای به دست آوردن شغل کافی بود. اما امروزه به دلیل تغییر در بازار جهانی کار، کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که کاملا متخصص و حرفه ای باشند. کالج و تحصیلات دانشگاهی به شما کمک می کند تا شغل دلخواه و مناسب خود را با بهترین حقوق پیدا کنید.

2.درآمد بالا

افرادی که با تحصیلات دبیرستانی و دیپلم مشغول به کار می شوند، نسبت به کسانی که فارغ التحصیل دانشکده هستند درآمد کمتری دارند. پس این مزایا برای اتباع خارجی که قصد رشد و پیشرفت شغلی را دارند بسیار ایده آل است.

3.هزینه های بالای دانشکده

یکی از معایب دانشکده های خارجی، هزینه بر بودن است. اکثر مهاجران پول کافی برای پرداخت هزینه تحصیل در کالج را به صورت مقدماتی ندارند و به همین دلیل یا دلسرد می شوند یا کالج های دولتی و کم هزینه که امکانات کمی دارند را انتخاب می کنند. هرچند کالج های دولتی نیز می توانند گزینه مناسبی برای تحصیل باشند.

4.تمدید نشدن دوره ثبت نام

یکی دیگر از معایب برخی دانشکده های معتبرخارج از کشور، تمدید نشدن مهلت ثبت نام است. در همین راستا بسیاری از مهاجران ایرانی، برای ثبت نام دیر اقدام کرده و مجبور می شوند تا سال بعد صبر کنند. برای اینکه فرصت را از دست ندهید با سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید.

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد صفر تا صد اپلای دانشگاه و پذیرش کالج  ثبت نام در کالج های خارج از کشور صحبت کردیم. مطالبی که ارائه دادیم به شما کمک می کند تا مقصد و دانشکده مورد علاقه خود را هوشمندانه و چشم انداز بهتر انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید در مسیر مهاجرت تحصیلی و اپلای کردن برای دانشکده یا دانشگاه موفق شوید، سؤالات خود را با سازمان مهاجرتی کوچ در میان بگذارید. متخصصان مهاجرت و مشاوران حرفه‌ای ما در تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی شما، همراهتان بوده و بهترین مشاوره مهاجرتی را خدمت شما ارائه می‌دهند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *