پلن‌های ویژه مهاجرت به استرالیا

پلن‌های ویژه مهاجرت به استرالیا

پلن‌های ویژه مهاجرت به استرالیا

پلن‌های ویژه مهاجرت به استرالیا مناسب برای افرادی است که قصد جدی برای مهاجرت به این کشور دارند. استرالیا با موقعیت جغرافیایی خاص واقع شده در اقیانوس آرام و بدون هیچ مرز خشکی با سایر کشورها، متشکل از 6 ایالت و 2 قلمرو به مرکزیت کانبرا ،امروزه از پیشرفته‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود به همین دلیل مقصد فوق‌العاده‌ای برای متفاضیان مهاجرت در کل دنیا می‌باشد.

همچنین سالانه افراد زیادی از ایران تمایل به مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت قانونی این کشور پیشرفته با شاخص‌های بالای کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی دارند. در این میان آنچه حایز اهمیت می‌باشد انتخاب مناسب‌ترین پلن با توجه به شرایط متقاضی می‌باشد.

در حال حاضر پرمتقاضی‌ترین پلن‌های مهاجرت ایرانیان به استرالیا شامل موارد زیر است:

در ادامه مقاله به تفصیل به توضیح هر یک از پلن‌ها می‌پردازیم:

ویزاهای مهارتی Skill Worker استرالیا:

ویزای Skill Worker یک ویزای مهارتی امتیاز محور است و امتیازات آن شامل فاکتورهایی مثل سن، تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان و وضعیت تأهل متقاضی و غیره است. در حال حاضر حداقل امتیاز لازم جهت اقدام برای این نوع ویزا 65 امتیاز می‌باشد، 65 امتیاز به صورت خالص یا با 5 امتیاز اسپانسر ایالتی یا با 15 امتیاز اسپانسر مناطق کم جمعیت یا اسپانسر فامیلی.

متقاضیان ایرانی این نوع ویزا غالبا در سه طبق بندی زیر قرار می گیرند:

 • اقامت دائم Subclass 189
 • اقامت دائم از طریق اسپانسر ایالتی Subclass 190
 • اقامت موقت از طریق اسپانسر ریجینال یا اسپانسر فامیلی Subclass 491

که شرایط اخذ این نوع ویزاها بر اساس امتیازات متقاضی تعیین میگردد.

مهمترین نکته جهت اقدام برای این ویزا ها انتخاب کد رشته مناسب بر اساس رشته ، مدرک تحصیلی ، زمان فارغ التحصیلی ، رتبه دانشگاه و زمینه سابقه کاری متقاضی می باشد.

کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی کوچ با دارا بودن سال‌ها تجربه در این زمینه و ارائه مشاوره تخصصی شما را برای اخذ این نوع ویزا همراهی می‌کنند.

مراحل اقدام برای این نوع ویزا ها پس از انتخاب کد رشته مناسب به صورت زیر می باشد :

مرحله اول : ارسال مدارک به سازمان های ارزیابی استرالیا

بر اساس کد رشته سازمانهای متفاوتی در استرالیا به ارزیابی مدارک و پرونده های متفاضیان می پردازند که از جمله  آنها می توان به ACS،EA، Vetassess، TRA، AIM، SSSI، ASMIRT و … اشاره کرد.

لازم به ذکر است برخی از سازمانهای ارزیابی مانند EA و SSSI جهت ارزیابی پرونده به مدرک زبان معادل ایلتس 6 در هر مهارت نیاز دارند.

مرحله دوم: پس از دریافت ارزیابی مثبت، در این مرحله متقاضی باید مدرک زبان با نمره مورد نیاز را ارائه دهد و در خواست مهاجرت (EOI) باید در سایت سازمان مهاجرت ثبت گردد.

مرحله سوم :دریافت دعوتنامه است.

لازم به ذکر است متفاضیان ویزای 189 ، با شرکت در راندهای دعوتنامه که عموماً دهم یا یازدهم هر ماه میلادی به صورت سیستمی بدون دخالت عامل انسانی انجام میشود، برای دریافت دعوتنامه اقدام می نمایند، سیستم صدور دعوتنامه برای این نوع ویزا به این صورت است که پروندها بر اساس بالاترین امتیاز و تاریخ درخواست EOI در صف هر رشته  قرار می گیرند و با توجه به ظرفیت تعیین شده برای هر رشته در هر راند، سیستم شروع به صدور دعوتنامه می کند.

در صورتی که متقاضی برای ویزاهای اسپانسر ایالتی 190 و اسپانسر مناطق کم جمعیت 491 اقدام کند بعد از ثبت درخواست (EOI) در سایت سازمان مهاجرت استرالیا، باید برای اسپانسری اقدام نماید که لازمه آن اعلام کد رشته متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز  یک ایالت یا منطقه کم جمعیت منطبق با شرایط متقاضی می باشد.متقاضیان این ویزا ها در صورت واجد شرایط بودن باید ابتدا برای اسپانسری ایالت اقدام نمایند و در صورت تایید ایالت، دعوتنامه از سوی سازمان مهاجرت برای متقاضی صادر می شود.

متقاضیان ویزای اسپانسر فامیلی 491 در صورتیکه فامیل یا خویشاوند واجد شرایطی دارای اقامت دائم یا شهروندی استرالیا داشته باشند می توانند با ثبت درخواست این نوع ویزا در سایت سازمان مهاجرت استرالیا برای دریافت دعوتنامه اقدام نمایند، سیستم دریافت دعوتنامه برای این نوع ویزا همانند ویزای 189، شرکت در راندهای دعوتنامه و قرار گرفتن در صف های هر کد رشته بر اساس امتیاز و تاریخ ثبت در خواست  EOIمی باشد که اوایل هر ماه برگزار می شود.

مرحله چهارم: لادج و ثبت پرونده در سایت سازمان مهاجرت استرالیا

در این مرحله که مرحله نهایی برای دریافت ویزا می باشد کلیه مدارک متقاضی و همراهان شامل فرمها ، مدارک هویتی، سوابق علمی و کاری جهت بررسی نهایی برای سازمان مهاجرت استرالیا ارسال می گردد.آفیسر های مهاجرت در این مرحله در صورت داشتن ابهام در رابطه با ادعاها و مدارک موجود در پرونده متقاضی اجازه درخواست مدارک یا توضیح دارند. در مرحله آخر بعد از لادج پرونده و قبل از صدور ویزا با دریافت درخواست آزمایشات پزشکی ،گواهی عدم سوپیشینه  و مدرک زبان همراهان بالای 18 سال، در صورت نداشتن مشکل پزشکی و سوئپیشینه می توان صدور ویزا را قطعی دانست.

از دیگر پلن های مهاجرت به استرالیا که متقاضیان زیادی در ایران دارد، ویزاهای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استرالیا است:

 ویزای های کارآفرینی و سرمایه گذاری:

زندگی در یک کشور پیشرفته و انگلیسی زبان، امکان دریافت اقامت دائم ، تحصیل رایگان فرزندان در کشوری تراز اول و شرایط سرمایه گذاری به مراتب راحتتر نسبت به سایر کشورهای مهاجر پذیر، فرصت مناسبی برای صاحبان سرمایه و مشاغل، کارآفرینان و تاجران موفق ایرانی ،متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق Business Visa فراهم آورده است و متقاضیان ایرانی می توانند در صورت واجد شرایط بودن از طریق Subclass  های زیر برای اقامت دائم و موقت این نوع ویزا اقدام نمایند:

ویزای های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری  (subclass 188):

 • ویزای کارآفرینی استرالیا Business Innovation Stream 188 – A
 • 188 ویزای سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلاری Investor Stream – B
 • 188 ویزای سرمایه‌گذاری 5 میلیون دلاری Significant Investor Stream – C
 • 188 ویزای سرمایه‌گذاری 15 میلیون دلاری Premium Investor Stream – D
 • ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری 1.5 دلاری دراسترالیا (subclass 132)
 • ویزای اقامت دائم برای دارندگان ویزای موقت 188 (subclass 888)

لازم به ذکر است ویزاهای سرمایه گذاری و کارافرینی نیز امتیاز محور می باشد و به فاکتورهایی مثل سن، تحصیلات ، مدرک زبان ،سابقه مدیریت، ارزش دارایی ها،گردش حساب سالیانه و اسپانسری ایالتی امتیاز تعلق می گیرد .حداقل امتیاز لازم جهت اقدام برای این ویزا 65 می باشد.

 

ویزای اقامت موقت کار آفرینی و سرمایه گذاری استرالیا –Subclass 188 

در حال حاضر ویزای اقامت موقت کار آفرینی و سرمایه گذاری استرالیا Subclass 188 پرطرفدارترین پلن مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی می باشد.که در مراحل زیر انجام می شود:

مرحله اول: ثبت EOI و اقدام برای اسپانسری یک ایالت که مطابق با شرایط و میزان سرمایه متقاضی میباشد.

مرحله دوم: ارسال مدارک و ثبت اپلیکیشن جهت دریافت اسپانسری و دعوتنامه

مرحله سوم: دریافت دعوتنامه از ایالت و متعاقب آن صدور دعوتنامه از سازمان مهاجرت استرالیا

مرحله چهارم: لادج و ثبت پرونده در سازمان مهاجرت استرالیا می باشد.

در این مرحله کلیه مدارک و مستندات ارسال شده در مراحل قبل به همراه مدارک همراهان و فرمها در سایت سازمان مهاجرت استرالیا آپلود می گردد. در این مرحله آفیسرهای مهاجرت در صورت داشتن ابهام مجاز به درخواست مدارک یا توضیحات بیشتر هستند.در این مرحله با دریافت درخواست آزمایشات پزشکی ،گواهی عدم سوپیشینه  و مدرک زبان همراهان بالای 18 سال، در صورت نداشتن مشکل پزشکی و سوئپیشینه می توان صدور ویزا را قطعی دانست.

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا الزامی نیست ولی در صورت نداشتن مدرک آیلتس ۴.۵ برای متقاضی اصلی و اعضاء خانواده بالای ۱۸ سال، باید هزینه  آن را به اداره مهاجرت استرالیا در مرحله آخر پس از لادج پرونده و بعد از درخواست افیسر پرداخت کنند.

مدت این نوع ویزای موقت 4 سال و 3 ماه می باشد که در طول این مدت متقاضی باید حداقل 2 سال کسب و کار یا تجارتش را در استرالیا راه اندازی کرده باشد و در یک سال از این دو سال حداقل دو نفر استرالیایی را استخدام کرده و کسب و کارش یه سود دهی رسیده باشد .ضمنا متقاضی باید در پایان سال سوم کل سرمایه ای را که جهت دریافت اسپانسری ایالت متعهد شده بود را به استرالیا متتقل کرده و در کسب و کارش هزینه کند، در این صورت می تواند برای دریافت اقامت دائم خود و همراهانش اقدام نماید.

لازم به ذکر است این ویزا امکان تمدید برای دو سال را هم دارد.

از امکانات این ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت به استرالیا همراه با سایر اعضای خانواده
 • امکان کار و تحصیل اقدام کننده اصلی و همراهان
 • امکان سفر به و از استرالیا به صورت نامحدود
 • بیمه درمانی رایگان برای متقاضی اصلی و همراهان
 • و……

ویزاهای Talent

ویزاهای استعدادهای درخشان و نخبگان استرالیا ، در حال حاضر مورد توجه بسیاری از اساتید، محققان ، افراد شاخص صنایع، پزشکی و…… در سراسر جهان قرار گرفته است که ایرانیان واجد شرایط و نخبه از این قاعده مستثنی نیستند.

در واقع متقاضی این ویزا باید فرد برجسته ای با توانایی های برتری نسبت به دیگران در یکی از زمینه های هنری، ورزشی ، علمی یا پژوهشی باشد و جهت اثبات این موضوع باید  مدارکی نظیر مقالات بین المللی، ثبت اختراع، چاپ کتاب، سخنرانی در سمینارها و گردهمایی ها، شرکت در المپیادها و کسب رتبه، رتبه برتر یا ورودی برتر دانشگاهی، داشتن توصیه نامه از افراد شناخته شده حوزه فعالیت و……. باشد.

 

از نوامبر 2019 متقاضیان این نوع ویزا با داشتن اسپانسر استرالیایی (فردی مقیم یا موسسه معتبر در حوزه مرتبط با تخصص)، شهرت معتبر ملی و بین المللی، به روز بودن مهارت ، لزوم داشتن منفعت برای استرالیا، امکان پیدا کردن شغل و یا داشتن درآمد مناسب، در صورت داشتن فعالیت  در 7 حوزه زیر در اولویت بررسی قرار می گیرند:

 • تکنولوژی کشاورزی
 • تکنولوژی پزشکی
 • تکنولوژی اقتصاد
 • امنیت سایبری
 • فضا و تجهیزات پیشرفته
 • کوانتوم
 • فناوری انرژی و معادن

همچنین طبق ظرفیت های اعلام شده سال 2020 ظرفیت این نوع ویزا با شرایط بالا 3برابر شده است و از 500 ویزا در سال به 1500 ویزا در سال رسیده است از آنجا که اکثر متقاضیان ایرانی مهاجرت به استرالیا از قشر تحصیل کرده با مدارج علمی بالا می باشند در صورت دریافت مشاوره صحیح در این رابطه شرایط اقدام برای این ویزا را دارند.

لازم به ذکر است متقاضیان این ویزا در صورت واجد شرایط بودن هم از داخل استرالیا هم از خارج از استرالیا می توانند برای این ویزا اقدام نمایند.

مراحل انجام این ویزا به شرح زیر می باشد:

مرحله اول: ثبت EOI و آپلود مدارک مورد نیاز دال بر نخبگی و مستعد بودن

در این مرحله داشتن Nominator  الزامی نیست، صرفا داشتن یا نداشتن Nominator باید ذکر شود.

مرحله دوم: دریافت Unique Code و لادج پرونده در سازمان مهاجرت استرالیا

در این مرحله کلیه مدارک و مستندات ارسال شده در مراحل قبل به همراه مدارک همراهان و فرمها در سایت سازمان مهاجرت استرالیا آپلود می گردد. در این مرحله آفیسرهای مهاجرت در صورت داشتن ابهام مجاز به  درخواست مدارک یا توضیحات بیشتر هستند. در این مرحله با دریافت درخواست آزمایشات پزشکی ،گواهی عدم سوپیشینه  و مدرک زبان همراهان بالای 18 سال، در صورت نداشتن مشکل پزشکی و سوئپیشینه می توان صدور ویزا را قطعی دانست.

لازم به ذکر است معرفی Nominator و ذکر مشخصاتش در این مرحله الزامی می باشد.

در صورتیکه متقاضی یا همراهان بالای 18 سال امکان ارائه حداقل مدرک زبان Overal 4.5 را نداشته باشند. پس از لادج پرونده در هنگام درخواست آفیسر هزینه های آن را باید پرداخت کنند.

مرحله آخر: صدور ویزا

از مزایای این ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدودیت سنی ندارد
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی نیست
 • اقامت دائم متقاضی و همراهان
 • اجازه کار در استرالیا
 • امکان تحصیل
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان
 • امکان اسپانسری برای سایر خویشاوندان
 • امکان اقدام برای پاسپورت و شهروندی استرالیا

در مقاله بالا سعی شد به پرطرفدارترین و مناسب ترین پلن ها و ویزاهای مهاجرتی استرالیا برای متقاضیان ایرانی پرداخته شود.لازم به ذکر است شرایط این ویزاها براساس آخرین و به روزترین اطلاعات و قوانین مندرج در سایت سازمان مهاجرت استرالیا در سال 2020 و قابل استناد می باشد.ضمنا باید خاطر نشان کرد استفاده از مشاوره حرفه ای در طول پروسه مهاجرت کمک شایانی به موفقیت شما در دریافت ویزا و اخذ اقامت یک کشور دارد. در مورد پلن های ویژه مهاجرت به استرالیا با کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی کوچ در تماس باشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

0%

امتیاز کنونی

برای ما اهمیت دارید پس ما را در خدمت‌رسانی بهتر به خود یاری کنید 🙂

تماس با دپارتمان استرالیا
User Rating: 4.31 ( 1 votes)

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *