پوشاک مناسب در کانادا

پوشاک و لباس مناسب در کانادا

پوشاک و لباس مناسب در کانادا: مواد اصلی برای تهیه‌ی لباس، پوست حیوانات خزدار و بدون خز بوده است. ممکن است تفاوت‌های واضحی در بین لباس سرخ‌پوستان کشت‌زارهای غربی و آنهایی که در جنگل‌ها زندگی می‌کنند، دیده شود.

سرخ پوستان ساکن در کشت‌زارها پیراهن‌هایی شبیه کت بارانی می‌پوشند که به جای یقه و آستین‌های مشخص، سوراخی در قسمت گردن دارند و در قسمت شانه‌ها دو تکه هستند؛ با این حال، بعضی اوقات برای پوشش بازوها که پیراهن‌های آنها وصل می‌شود، استفاده می‌کنند.

در میان‌ سرخ‌پوستان شمال و شرق، پیراهن‌ها جلو باز است؛ به طوری که تقریباً شبیه یک کت پرو شده است با آستین‌های دوخت کفش‌های سرخ‌پوستان ساکن در کشت زارها طوری است که کفش ‌آنها تا لبه کف پاست؛ اما در مناطق جنگلی چرم کفش را تا پاشنه و پنجه بالا می‌آورند. سرخ‌پوستان کشت‌زارها از کلاه‌های پردار پرکاری استفاده می‌کنند.

که یک بند بلند و یک پر عقاب در پشت دارد؛ در حالی که سرخ‌‌پوستان جنگلی، پر‌های کمی به کلاه‌های خود می‌چسبانند. لباس‌های سنتی اسکیموها، هم برای مردان و هم برای زنان شامل چکمه‌های ضد آب، شلوارهای دو لایه، نیم تنه پوست حیوانات و یک ژاکت پلیور کلاه‌دار محکم دولایه است که همه از پوست خز ساخته‌ شده‌اند.

پوشاک مردم کانادا در گذشته

در گذشته شغل و مرتبه‌ی افراد در کانادا معمولاً با تفاوت‌هایی در لبا‌س‌هایشان، نشان داده‌ می‌شده است. طبقه مرفه و بالای جامعه معمولاً لباس‌های ابریشمی با قیطان‌های طلایی، مخمل، پر و قلاب دوزی، خدمت‌کاران لباس مستخدمی، طبقه میانه جامعه بیشتر لباس‌های متوسط هم در جنس و رنگ و هم در مدل برش و روستاییان و کشاورزان هم لباس‌هایی از پارچه‌های کتانی و پر بافت‌های خانگی می‌پوشیده‌اند.

در حال حاضر لباس مردم کانادا، البته با رعایت ویژگی‌های آب و هوایی، مشابه سایر کشورهای غربی است. برخی گروه‌های مهاجر نیز تا حدودی سنت‌های لباس پوشیدن خود را حفظ کرده‌اند و بخصوص در جشن‌ها و اعیاد از لباس‌های سنتی خود استفاده می‌کنند.

توصیه مهم به دوستان عزیز که قصد مسافرت یا مهاجرت به کانادا و بخصوص مناطق سردسیر این کشور را دارند این است که لباس گرم خود را از فروشگاه های معتبر خود کانادا تهیه کنند. فروشگاه های کانادایی، لباس های مطابق با شرایط آب و هوایی و سفارش کانادا را ارائه می‌کنند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *