کارآفرینی در استان منیتوبا کانادا

کارآفرینی در استان منیتوبا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان منیتوبا در حوزه کارآفرینی کانادا به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

الف- برنامه کارآفرینی استان منیتوبا : جهت راه اندازی و یا خرید یک کسب و کار در استان منیتوبا

ب- برنامه سرمایه گذاری کشاورزی استان منیتوبا: جهت راه اندازی و مدیریت یک مزرعه در مناطق روستایی استان منیتوبا

هر دو برنامه با هدف ایجاد مشاغل جدید و ارتقاء سطح اقتصادی استان منیتوبا تدوین و اجرایی شده‌اند.

برنامه کارآفرینی استان منیتوبا

این برنامه برای کسانی است که قصد سکونت در استان منیتوبا را داشته و می خواهند مالکیت و مدیریت مستقیم یک کسب و کار در استان را داشته باشند. این افراد می توانند یک کسب و کار جدید ایجاد نموده و یا یک کسب و کار موجود در استان را خریداری و مدیریت نمایند. جهت ورود به کانادا، برای متقاضی و خانواده وی ویزای کار کانادا (work permit) صادر    می شود. بعد از اجرایی نمودن کسب و کار هدف و محقق نمودن مفاد توافق نامه بین استان و متقاضی، می توان برای صدور کارت PR ( اقامت دائم کانادا ) اقدام نمود.

حداقل شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی منیتوبا:

 • اثبات سابقه مالکیت یک کسب و کار (حداقل 3/1) و مدیریت آن و یا سابقه مدیریت ارشد در یک کسب و کار، حداقل 3 سال طی 5 سال گذشته
 • اثبات داشتن اموال و دارایی متقاضی و همسرشان به ارزش حداقل 500 هزار دلار کانادا (با نرخ دلار دولتی کانادا)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و/یا فرانسه معتبر حداقل CLB 5.0
 • ارائه مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه
 • سرمایه گذاری در کسب و کار هدف در شهر وینیپگ (مرکز استان): حداقل 250 هزار دلار کانادا ؛ در خارج از مرکز استان: حداقل 150 هزار دلار کانادا
 • ایجاد حداقل یک شغل برای یک کانادایی (غیر از متقاضی و اقوام نزدیک وی)

جهت اطلاع از جزئیات برنامه کارآفرینی منیتوبا و تشکیل پرونده، با ما تماس بگیرید.

نکته 1: برنامه کارآفرینی استانی کانادا از جمله منیتوبا، دارای نکات و موارد تخصصی بسیار زیادی می‌باشد. مانند: بررسی و تعیین کسب و کار هدف؛ تهیه و تدوین طرح توجیهی (بیزنس پلن) جهت بیزنس هدف؛ آماده سازی مدارک مربوط به اموال و دارایی که نهایتا باید به کانادا رفته و توسط ایجنت رسمی استان منیتوبا بازبینی شده و نظرنهایی اعلام شود.

مدارک زیاد دیگری نیز در حوزه‌های دیگر بخصوص حوزه سابقه کار متقاضی باید مورد بررسی کارشناسی و حرفه‌ای قرار گیرد. هر اشتباهی در این موارد منجر به مردودی پرونده و در کمترین حالت خود، طولانی شدن پرونده خواهد شد.

نکته 2: انجام صحیح سفر تحقیقاتی در مراحل ابتدایی پروسه پرونده کارآفرینی منیتوبا ، از اهمیت بسزایی برخوردار است. همکاران ما در داخل کانادا شما را در اجرای صحیح این سفر و پیاده سازی امور محوله به شما، یاری رسان خواهند بود.

نکته 3: بعد از بررسی کامل پرونده و رفع نواقص موجود، متقاضی ممکن است در مصاحبه ای در استان منیتوبا شرکت نماید. سازمان مهاجرتی تدبیرساز در این مرحله، بدون دریافت هزینه اضافی، جهت متقاضی ویزای توریستی کانادا لازم را دریافت خواهد نمود.

نکته 4: سازمان مهاجرتی کوچ جهت آماده سازی متقاضی برای برگزاری یک جلسه موفق برای مصاحبه فوق الذکر، اقدامات لازم را بعمل خواهد آورد.

نکته 5: متقاضی بایستی حداقل 6 ماه مدیریت در کسب و کار هدف داشته باشد تا بتواند جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید. دو گزارش از وضعیت پیشرفت کسب و کار هدف از متقاضی خواسته خواهد شد، یکی بعد از 6 ماه و دیگری بعد از 20 ماه ورود به کانادا.

نکته 6: برنامه کارآفرینی استان منیتوبا مانند دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا امتیاز بندی می باشد. این بدان معناست که معیارهایی همچون: سن، تحصیلات، مدرک زبان خارجی، ارزش اموال و دارایی متقاضی و همسر، مبلغ سرمایه گذاری در کسب و کار هدف، شرایط همسر (مدرک زبان همسر و دیگر شرایط) و غیره دارای امتیاز می باشند.

برنامه سرمایه گذاری کشاورزی استان منیتوبا

برنامه کشاورزی منیتوبا ویژه کسانی است که تجربه کسب و کار کشاورزی، دامداری و مزرعه داشته و تصمیم دارند در مناطق روستایی استان این کسب و کار را راه اندازی و مدیریت نمایند.

متقاضی این برنامه بایستی در منطقه مورد نظر بعد از راه اندازی این کسب و کار، محصولات اولیه کشاورزی و دامی تولید نماید.

جهت ورود به کانادا، برای متقاضی و خانواده وی ویزا اقامت دائم کانادا صادر می شود (بر خلاف برنامه کارآفرینی منیتوبا ).

حداقل شرایط مورد نیاز برنامه کشاورزی منیتوبا:

 • اثبات سابقه مالکیت و مدیریت عملیاتی بروز (و نه صرفا” سنتی) یک مزرعه و امور کشاورزی یا دامی به مدت حداقل 3 سال طی 5 سال گذشته
 • اثبات داشتن اموال و دارایی متقاضی و همسرشان به ارزش حداقل 500 هزار دلار کانادا (با نرخ دلار دولتی کانادا)
 • سرمایه گذاری در کسب و کار هدف در استان حداقل 300 هزار دلار کانادا
 • پرداخت ودیعه 75000 دلاری بابت حسن اجرای مفاد توافق نامه بین استان و متقاضی در کسب و کار هدف (جدای از حداقل مبلغ سرمایه گذاری مندرج در بند 3)
 • اثبات توانایی برگزاری جلسۀ مصاحبه در استان به زبان انگلیسی و یا فرانسه
 • الزام به انجام سفر تحقیقاتی به استان منیتوبا جهت بررسی کسب و کار مورد نظر
 • الزام به زندگی در مکان کسب و کار هدف و مدیریت فعال در آن بهمراه خانواده
 • اثبات توانایی انتقال تجارب، مهارت های عملی و دانش روز در زمینه کشاورزی یا دامداری بروز به استان منیتوبا متناسب با مقیاس های مد نظر استان منیتوبا

نکته 1: بعد از اجرای موفق مفاد توافق نامه بین استان و متقاضی بعد از دو سال (از زمان ورود به کانادا) یعنی عملیاتی نمودن کسب و کار کشاورزی در منطقۀ مشخص شده، ودیعه 75000 دلاری بدون سود به متقاضی مسترد خواهد شد.

نکته 2: سفر تحقیقاتی به استان منیتوبا برای متقاضی الزامی می باشد.

نکته 3: ارائه مدرک زبان در این برنامه برای متقاضی الزامی نبوده ولی متقاضی بایستی توانایی برگزاری جلسه مصاحبه به یکی از دو زبان رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسه) را داشته باشد.

نکته 4: در صورت عدم توانایی متقاضی در محقق نمودن و اجرای مفاد توافق نامه فیمابین، ودیعه 75000 دلاری مسترد نخواهد شد ولی اقامت دائم کانادا متقاضی و خانواده وی مخدوش نخواهند شد.

نکته 5: داشتن هرگونه اتصال و ارتباط با دیگر استان های کانادا (فرزند در حال تحصیل یا اقوام در استان های دیگر، سابقه اقامت یا کار در استان های دیگر، داشتن دارایی در دیگر استان ها و غیره) بعنوان امتیاز منفی در رابطه با تمام پرونده های کارآفرینی استان منیتوبا تلقی خواهد شد. البته در صورت جابجا نمودن این ارتباطات به داخل استان منیتوبا، مشکل رفع خواهد شد.

نکته 6: هرگونه پنهان کاری یا ارائه اطلاعات نادرست در مورد مخفی کردن سوابق متقاضی یا خانواده وی در هر زمینه ای، بعنوان امتیاز منفی تلقی شده و ممکن است به مردود شدن پرونده مربوطه منجر شود. در اینصورت متقاضی تا 5 سال     نمی تواند پرونده جدیدی ایجاد نماید.

سازمان مهاجرتی کوچ  با تجارب ارزنده خود در به ثمر رساندن موفق پرونده های متعدد کارآفرینی در استان های مختلف کانادا، در کنار شماست. دپارتمان اختصاصی سازمان جهت رزومه نویسی حرفه ای برای پرونده های کانادا، در کنار دیگر بخش های شرکت برای پردازش دقیق و حرفه ای پرونده شما، موفقیت شما را بهمراه خواهد داشت.

همکاران ما در داخل کانادا نیز، در اجرای بخش‌های مختلف پرونده، مانند اجرای صحیح و حرفه ای سفر تحقیقاتی شما در استان و نیز یافتن کسب و کار مناسب در استان مربوطه، در کنار شما خواهند بود.

02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *