کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا

کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا

برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا کانادا ویژه کسانی است که سابقه مدیریت ارشد در یک کسب و کار را دارا هستند. در این برنامه مهاجرتی، متقاضی باید متعهد شود که نسبت به راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید یک کسب و کار موجود در استان مربوطه و نیز مدیریت مستقیم آن اقدام خواهد نمود. متقاضی بعد از ورود خود به استان با مجوز کار (work permit)، بایستی حداقل یکسال در مدیریت فعال کسب و کار مربوطه نقش داشته باشد و سپس برای تبدیل مجوز کار به اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

حداقل شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا:

  • حداقل سن 21 سال تمام
  • اثبات ارزش اموال و دارایی متقاضی و همسرش (در مجموع) حداقل 600 هزار دلار کانادا (با نرخ دولتی دلار کانادا)
  • اثبات سابقه مدیریت ارشد در یک کسب و کار حداقل 5 سال طی 10 سال گذشته و یا مالکیت حداقل 3/1 یک کسب و کار بمدت 3 سال طی 10 سال گذشته و مدیریت آن.
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی و/یا فرانسه معتبر حداقل CLB 5.0
  • ارائه مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه
  • سرمایه گذاری در کسب و کار هدف در استان نوااسکوشیا حداقل 150 هزار دلار کانادا، بر اساس بیزنس پلن مربوطه
  • اراده و قصد اقامت و زندگی در استان نوا اسکوشیا در کنار مدیریت کسب و کار هدف

در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا ، متقاضی می تواند به دو شکل عمل کند:

الف- راه اندازی یک کسب و کار جدید

ب- خرید یک کسب و کار موجود

نکته 1: استان نوا اسکوشیا تنها استانی در کاناداست که فی دولتی بابت پردازش پرونده کارآفرینی در سطح استان ندارد.

نکته 2: کسب و کارهایی که برای رشد اقتصادی استان مفید نبوده و بعضا” مضر باشند، نمی توانند بعنوان کسب و کار هدف در برنامه کارآفرینی استان نوااسکوشیا تعریف شوند.

نکته 3: برنامه کارآفرینی استانی کانادا از جمله نوا اسکوشیا، دارای نکات و موارد تخصصی بسیار زیادی می باشد. مانند: بررسی و تعیین کسب و کار هدف؛ تهیه و تدوین طرح توجیهی (بیزنس پلن) جهت بیزنس هدف؛ آماده سازی مدارک مربوط به اموال و دارایی که نهایتا باید به کانادا رفته و توسط ایجنت رسمی اداره مهاجرت کانادا بازبینی شده و نظرنهایی اعلام شود. نراتیو در این بین بسیار مهم می باشد. مدارک زیاد دیگری نیز در حوزه های دیگر بخصوص حوزه سابقه کار متقاضی باید مورد بررسی کارشناسی و حرفه ای قرار گیرد. هر اشتباهی در این موارد منجر به مردودی پرونده و در کمترین حالت خود، طولانی شدن پرونده خواهد شد.

نکته 4: انجام صحیح سفر تحقیقاتی در مراحل ابتدایی پروسه پرونده کارآفرینی نوااسکوشیا ، از اهمیت بسزایی برخوردار است. این سفر در حالت خرید یک کسب و کار موجود، الزامی می باشد. همکاران ما در داخل کانادا شما را در اجرای صحیح این سفر و پیاده سازی امور محوله به شما، یاری رسان خواهند بود.

نکته 5: بعد از بررسی کامل پرونده و رفع نواقص موجود، متقاضی بایستی در مصاحبه ای در استان نوا اسکوشیا شرکت نماید. سازمان مهاجرتی کوچ  در این مرحله، بدون دریافت هزینه اضافی، جهت متقاضی ویزای توریستی کانادا لازم را دریافت خواهد نمود.

نکته 6: سازمان مهاجرتی کوچ جهت آماده سازی متقاضی برای برگزاری یک جلسه موفق برای مصاحبه فوق الذکر، اقدامات لازم را بعمل خواهد آورد.

نکته 7: پس از ورود به کانادا و استان نوا اسکوشیا، متقاضی حداکثر تا 6 ماه فرصت دارد تا کسب و کار خود را استارت نموده و شروع نماید.

نکته 8: متقاضی بایستی حداقل یکسال مدیریت در کسب و کار هدف داشته باشد تا بتواند جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

نکته 9: برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا مانند دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا امتیاز بندی می باشد. این بدان معناست که معیارهایی همچون: سن، تحصیلات، مدرک زبان خارجی، ارزش اموال و دارایی متقاضی و همسر، مبلغ سرمایه گذاری در کسب و کار هدف، شرایط همسر (مدرک زبان همسر و دیگر شرایط) و غیره دارای امتیاز می باشند.

نکته 10: یکی از مدارک مهم این پرونده، رزومه متقاضی می باشد.

سازمان مهاجرتی کوچ  با تجارب ارزنده خود در به ثمر رساندن موفق پرونده های متعدد کارآفرینی در استان های مختلف کانادا، در کنار شماست. دپارتمان اختصاصی سازمان جهت رزومه نویسی حرفه ای برای پرونده های کانادا، در کنار دیگر بخش های شرکت برای پردازش دقیق و حرفه ای پرونده شما، موفقیت شما را بهمراه خواهد داشت.

همکاران ما در داخل کانادا نیز، در اجرای بخش های مختلف پرونده، مانند اجرای صحیح و حرفه ای سفر تحقیقاتی شما در استان و نیز یافتن کسب و کار مناسب در استان مربوطه، در کنار شما خواهند بود.

02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *