مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی

مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی

اگر دارای تابعیت کانادا یا اقامت دائم کانادا بوده و در سن 18 سالگی و بالاتر از آن هستید، می توانید اعضای خانواده خود را اسپانسر کنید تا مقیم دائم کانادا شوند. اگر مقیم دائم شوید ، می توانید در کانادا زندگی ، تحصیل و کار کنید. اگر یکی از بستگان خود را اسپانسر نمائید، مسئولیت حمایت مالی را هنگام ورود آنها دارید.جهت اطلاعات بیشتر از مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی باسازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

الزامات اساسی برای اسپانسرنمودن اعضای خانواده

برای اسپانسر نمودن:
• شما باید 18 سال سن و یا بالاتر داشته باشید.
• شما و خویشاوند اسپانسرشده باید یک توافق نامه حمایت مالی را امضا کنید که متعهد می شود در صورت لزوم حمایت مالی از خویشاوندان خود ارائه دهید. در این توافق نامه همچنین آمده است که شخص مقیم دائم شده (اسپانسرشده) تمام تلاش خود را برای حمایت مالی از خود خواهد کرد.
• شما باید از روزی که همسرتان اقامت دائم در اختیارش قرار می گیرد، بمدت 3 سال از وی حمایت مالی کنید.
• شما باید برای فرزند وابسته به مدت 10 سال و یا تا زمانی که فرزند 25 ساله شود ، هر کدام زودتر اتفاق بیافتد، حمایت مالی ارائه دهید.
افراد علاقمند به درخواست در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی می توانند با تکمیل فرم ارزیابی رایگان شرایط خود را سنجیده و از مشاوره و اقدام لازم، از سازمان مهاجرتی تدبیرساز بهره مند شوند.

شما می توانید افراد زیر را اسپانسر کنید:

• همسر
• بچه های وابسته (زیر 22 سال تمام و البته مجرد)
• والدین
• پدربزرگ و مادربزرگ
• برادران یا خواهران ، برادرزاده ها یا خواهرزاده ها ، نوه یا نوه هایی که یتیم شده اند ، زیر 18 سال دارند و ازدواج نکرده اند.
• یکی دیگر از بستگان در هر سن یا رابطه ای اما فقط در شرایط خاص
• همراهان بستگان موارد فوق (مثلاً همسر و فرزندان وابسته).

کودکان وابسته – پسر یا دختر در هنگام وابستگی کودک:

• زیر 22 سال سن دارد و همسر یا شریک عادی ندارد.
• بیش از 22 سال دارد و از قبل از 22 سالگی به دلیل وضعیت جسمی یا روانی ، به حمایت مالی والدین وابستگی دارد.

برنامه آزمایشی اجازه کار همسر

یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی :همسر (فرد اسپانسرشونده) که در کانادا است، مجاز به کار تحت برنامه آزمایشی اجازه کار همسر هستند.
این برنامه به گونه ای طراحی شده است که همسر بتواند در حین پروسه انجام برنامه مهاجرتی فوق الذکر و نهایی شدن آن ، کار کند.
در این رابطه، همسر واجد شرایط باید در کانادا باشند و در مراحل برنامه اسپانسرشیپ فامیلی برای اقامت دائم، دارای ویزای اقامت موقت قانونی (ویزای توریستی، ویزای کار، ویزای دانشجویی) باشند.

تعهدات اسپانسرشیپ

کلیه اسپانسرکنندگان (اسپانسر) لازم است تعهدی را امضا كنند تا از روزی كه اسپانسرشوندگان وارد كانادا می شوند تا پایان مدت تعهد، ملزومات اساسی را در اختیار شخص حمایت شونده قرار دهند. این تعهد نامه قراردادی است بین اسپانسر و CIC که برای پرداخت هرگونه کمکهای اجتماعی که به شخص حمایت شده انجام می شود ، توسط فرد اسپانسر بازپرداخت می شود. اسپانسر حتماً در تمام مدت قرارداد، حتی در تغییر شرایطی نظیر عدم تفاهم زناشویی ، جدایی ، طلاق یا تغییر مالی در شرایط توافق، به توافق نامه فوق الذکر موظف و ملزم می باشد.
در مورد همسر، اسپانسر موظف است تعهدی را برای بازپرداخت های مالی به دولت فدرال یا استانها از تاریخ صدور اقامت دائم برای فرد متقاضی بمدت 3 سال، امضا کند.
در مورد کودک زیر 19 سال ، فرزند اسپانسر یا متقاضی ، این تعهد از زمان مقیم دائم شدن وی بمدت 10 سال و یا تا زمانی که کودک به 25 سالگی برسد (هر کدام زودتر برسد) می باشد.
در مورد کودک بالای 19 سال ، فرزند اسپانسر یا متقاضی ، این تعهد از زمان مقیم دائم شدن وی بمدت 3 سال می باشد.
در مورد والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ، تعهد حمایت مالی برای مدت 20 سال از تاریخ مقیم دائم شدن می باشد. برای سایر اعضای خانواده تعهد مالی به مدت 10 سال است.

اسپانسر ساکن خارج از کانادا

شهروندان کانادایی (دارای پاسپورت کانادایی) که در خارج از کانادا زندگی می کنند، می توانند همسر یا فرزندان وابسته خود را اسپانسر کنند، به شرط اینکه بتوانند نشان دهند که پس از ورود متقاضی به کانادا، خودشان ساکن کانادا خواهند داشت.
افراد مقیم کانادا (PR) که خارج از کانادا هستند، نمی توانند بعنوان اسپانسر، خانواده خود را اسپانسر کنند. علاوه بر این ، اسپانسر فقط می تواند در صورتی در داخل کانادا درخواستی را برای اسپانسر کردن همسر ارائه دهد، که درحال زندگی با همسر خود باشد. در غیر این صورت ، درخواست باید از طریق دفاتر ویزا در خارج از کانادا ارائه شود.

اسپانسر و متقاضی در کبک

اسپانسر (ضامن):
اگر یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم ساکن کبک و 18 سال به بالا و دارای شرایط لازم هستید، می توانید از اقوام نزدیک خود که مرتکب جرم فیزیکی نشده اند، حمایت کرده و آنها را اسپانسر کنید.
شما می توانید افراد زیر را اسپانسر کنید:
• همسرتان
• فرزند وابسته شما
• پدر ، مادر ، پدربزرگ یا مادربزرگ شما
• برادر ، خواهر ، خواهرزاده ، خواهرزاده ، خواهرزاده ، نوه یا نوه یتیم ، که زیر 18 سال دارند ، و ازدواج نکرده اند.
• کودکی که شما قصد فرزندخواندگی دارید (فرزندخواندگی بین المللی).

برنامه اسپانسرشیپ فامیلی دارای ریزه کاری های بسیاری می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اقدام مربوطه، با سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید.

دفتر تهران 02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *