برنامه خود اشتغالی فدرال ویژه هنرمندان و ورزشکاران

برنامه خود اشتغالی فدرال ویژه هنرمندان و ورزشکاران

دو مورد از برنامه‌های مهاجرتی جهت کسب اقامت دائم کانادا، برنامه خوداشتغالی فدرال و برنامه خوداشتغالی کبک می‌باشد.

برنامه خوداشتغالی فدرال:

کسانی که در زمینه فرهنگ و هنر و یا در زمینه ورزشی و قهرمانی بصورت حرفه‌ای خوداشتغال بوده و درآمد دارند، می‌توانند در این برنامه مهاجرتی شرکت نمایند. این فعالیت‌ها می‌تواند در مقیاس کشوری و یا در سطح جهانی و یا ترکیبی از هر دو باشد. شرط مهم برای این برنامه، اثبات تجربه حرفه‌ای حداقل 2 سال طی 5 سال گذشته در زمینه‌های مرتبط می‌باشد.

این برنامه نیز مانند دیگر برنامه‌های مهاجرتی کانادا، امتیازبندی بوده و معیارهایی همچون: سن، مهارت زبان، تحصیلات، تجربه حرفه‌ای خوداشتغالی در یکی از حوزه‌های تعریف شده، تحصیلات همسر و نظایر این‌ها دارای امتیاز می‌باشند. حداقل امتیاز جهت شروع بررسی پرونده، 35 از 100 امتیاز می‌باشد.

حداقل شرطی برای معیارهای مربوطه ارائه نشده است ولی آنچه مسلم است، بدلیل رقابتی بودن برنامه‌های مهاجرتی کانادا، کسانی که شرایط بهتری دارند، در اولویت قرار می‌گیرند. در این بین داشتن مهارت زبان انگلیسی و / یا فرانسه از اهمیت خاصی برخوردار است. 

در برنامه خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران، باید به اندازه کافی هنرمند یا ورزشکار معروف و مشهوری باشید (در سطح کشوری و یا جهانی) و بتوانید این موضوع را به اثبات برسانید.

بعضی از مشاغل قابل قبول در برنامه مهاجرتی خود اشتغالی فدرال کانادا:

در بخش فرهنگی-هنری، مؤلفین و نویسندگان، هنرمندان خلاق و مجریان، نوازندگان، موسیقیدانان و خوانندگان، نقاشان، مجسمه‌سازان و افراد هنرمند در زمینه هنرهای تجسمی، پشتیبانی فنی و مشاغل دیگر در زمینه انیمیشن، طراحان خلاق در زمینه‌های هنری مختلف، بازیگران تئاتر و سینما، رقصنده‌های حرفه‌ای، رهبر ارکستر، آهنگساز و تنظیم کنندگان موسیقی، تهیه کنندگان، کارگردانان، مدیران فیلمبرداری، مترجمان، روزنامه نگاران، روابط عمومی و تبلیغات، ویراستاران، مرمت و نگهداری آثار تاریخی و هنری، کتابداران، متخصصین طراحی گرافیک، تکنسین صدابرداری و تصویربرداری، تکنسین طراحی گرافیکی کامپیوتری، دستیار فیلمبرداری و سینما، عکاس و سایر مشاغل هنری. 

در بخش ورزشی نیز، مسؤلان و مدیران ورزشی، داوران، مربیان و ورزشکاران حرفه‌ای.

در حقیقت، یکی از روش‌های کم هزینه برای مهاجرت به کانادا که از طریق آن می‌توانید در همان ابتدای کار، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، مهاجرت خود اشتغالی فدرال است. اگر در زمینه ورزش، فرهنگ و هنر، تجربه حرفه ای دارید، با کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید. 02140220450

تفاوت برنامه خود اشتغالی فدرال با برنامه خوداشتغالی کبک:

تفاوت عمده برنامه خوداشتغالی کبک با برنامه خوداشتغالی فدرال در نوع تجربه خوداشتغالی است. در برنامه خوداشتغالی کبک، هر نوع تجربه خوداشتغالی قابل قبول بوده و مانند خوداشتغالی فدرال محدود به هنرمندان و ورزشکاران نمی‌باشد.

برنامه خوداشتغالی کبک نیز امتیاز بندی بوده و متقاضی مجرد بایستی حداقل 63 امتیاز از 99 امتیاز و متقاضی متأهل بایستی حداقل 70 امتیاز از 112 امتیاز را کسب نماید. معیارهای مد نظر مشابه همان معیارهای خوداشتغالی فدرال می‌باشند (سن، تحصیلات و غیره).

جهت این برنامه سهمیه محدود درنظر گرفته شده است؛ البته کسانی که دارای مدرک زبان فرانسه معتبر در سطح متوسط پیشرفته هستند یعنی دارای نمرات B2 در دو مهارت Speaking و Listening باشند، از این سهمیه‌بندی مستثنی بوده و می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده ثبت نام نمایند.

در این برنامه ممکن است متقاضی به مصاحبه حضوری در استان کبک نیز دعوت شود.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

2 نظر

 1. سلام عزیزان
  با سپاس و قدردانی از بابت سایت خوبتون
  یک سوال داشتم:
  چه تفاوتی بین برنامه های مهاجرتی خود اشتغالی فدرال با خود اشتغالی استان کبک هست؟ ممنونم

  • پرنیان جمالی

   وقت بخیر
   در پاسخ به سوال شما در مورد پلن های خود اشتغالی کانادا:
   برنامه مهاجرتی خود اشتغالی فدرال کانادا صرفا برای هنرمندان و ورزشکاران هست ولی برنامه خود اشتغالی کبک چنین محدودیتی نداره و میتونه هر نوع شغلی رو دربر بگیره. البته در هر دو برنامه، متقاضی باید ثابت کنه که سابقه خود اشتغالی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *