برنامه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا

برنامه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا (Agri-Food Immigration Pilot)

کانادا در این برنامه آزمایشی مهاجرتی سه ساله، در هر سال بیش از 2750 فرصت شغلی برای کارگران ماهر کشاورزی و دامداری که قصد مهاجرت به کانادا و درخواست اقامت دائم را دارند، ایجاد کرده است. این برنامه به اقامت دائم کانادا منجر می‌شود.

برنامه آزمایشی مهاجرتی Agri-Food متکی بر صنایع مرتبط بوده و با هدف جذب کارگران غیر فصلی مزرعه و دامداری که قصد ادامه اقامت کانادا را دارند، ارائه شده است. این برنامه به ویژه جهت تأمین نیروی کار مورد نیاز در صنایع فرآوری گوشت، پرورش دام، گلخانه و تولید قارچ می‌باشد. واجد شرایط بودن در این برنامه بستگی به داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر (جاب آفر) در یکی از مشاغل تخصصی و همچنین تجربه کاری شما دارد.

شرایط مورد نیاز برنامه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا

جهت متقاضیانی که مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه، مدرک زبان معتبر و حداقل CLB 4.0، حداقل یکسال سابقه کار کانادایی مرتبط طی 3 سال گذشته و نیز جاب آفر در یکی از این صنوف زیر دریافت کنند: تولید محصولات گوشتی (مشاغل: قصابی، قصاب صنعتی، سوپروایزر مزرعه و کارگر دامداری، کارگر صنایع غذایی)، تولید محصولات گلخانه‌ای مانند تولید قارچ (مشاغل: سوپروایزر مزرعه و کارگر دامداری، کارگر مزرعه، کارگر درو محصول)، تولیدات دامی (مشاغل: سوپروایزر مزرعه و کارگر دامداری، کارگر مزرعه). 

کسانی که در زمان ارسال پرونده، در کانادا مشغول بکار نیستند، علاوه بر شرایط فوق الذکر، بایستی الزامات تمکن مالی جهت هزینه‌های جاری خود و خانواده را طبق جدول مصوب ذیل، برآورده سازند:

تعداد کل خانوار تمکن مالی مورد نیاز (به دلار کانادا)
1 12,960
2 16,135
3 19,836
4 24,083
5 27,315
6 30,806
7 34,299
به ازای هر عضو دیگر خانواده 3,492

چرا کانادا برنامه آزمایشی کشاورزی و صنایع غذایی را تدوین و اجرایی کرد؟

با دریافت وضعیت اقامت دائم کانادا، کارگران خارجی می‌توانند به بیشتر تسهیلات و امکانات اجتماعی که با پرداخت مالیات فراهم نموده‌اند، مانند بیمه اشتغال و برنامه بازنشستگی کانادا، دسترسی داشته باشند. با استفاده از برنامه آزمایشی کشاورزی و صنایع غذایی، تعداد بیشتری از کارگران قادر خواهند بود تا برنامه‌های استقرار طولانی مدت در کانادا را انتخاب کنند، نه یک کار موقت که امید زیادی برای اقامت دائم ندارد.

هنگامی که برنامه مهاجرتی کشاورزی و صنایع غذایی برای اولین بار در اوایل سال 2019 پیشنهاد شد، مورد استقبال ارگان‌هایی مانند فدراسیون کشاورزی کانادا (CFA) قرار گرفت. مدیریت CFA خانم مری رابینسون اظهار داشت: “اگر شما یک کشاورز هستید و نیروی کار مورد نظر خود را ندارید، در این صورت احتمال اینکه در صنعت خود سرمایه‌گذاری کنید کمتر است و احتمال گسترش کسب و کارتان نیز کمتر است.

رابینسون افزود: “ما می‌دانیم كه نیروی كار یك عامل محدود كننده برای بسیاری از صنایع كشاورزی در كاناداست.”

“در سال 2014 گزارش شد که تقریباً 26400 شغل پر نشده بودند و ما در نتیجه آن 1.5 میلیارد دلار ضرر کردیم.”

برنامه آزمایشی کشاورزی و صنایع غذایی کانادا، نتیجه همکاری بین بخش کشاورزی، صنایع جانبی بخش کشاورزی و وزارت کار کانادا (ESDC) می‌باشد.

کلام آخر:

این برنامه ویژه همه استان‌های کانادا غیر از استان کبک می‌باشد.

این برنامه مسیری را برای اقامت دائم برای کارگران باتجربه و غیر فصلی در صنایع و مشاغل خاص فراهم می‌کند. این برنامه تا مه 2023 ادامه خواهد داشت.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

2 نظر

  1. با سلام

    می خواستم بدونم آیا ایرانی ها هم میتونن تو این برنامه مهاجرتی شرکت کنن؟ با سپاس

  2. هوشنگ امیرطاهری

    با سلام و روز بخیر

    خیر، برنامه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا (Agri-Food Immigration Pilot) مخصوص کسانی هست که در داخل کانادا دارای سابقه کار در زمینه مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *