کوه‌ها و پارک‌های کوهستانی کانادا

کوه‌ها و پارک‌های کوهستانی کانادا

10 پارک کوهستانی مشهور و برتر

یکی از معروفترین و مشهورترین اِلمان‌های طبیعی و نمادهای کانادا، کوه‌های زیبا، سخت و برافراشته است که سالانه افراد زیادی را به سوی خود جذب می‌کنند. کوه‌نوردان حرفه‌ای از کل جهان و کوه نوردان مبتدی نیز از مناطق و شهرهای مختلف کانادا معمولا در تعطیلات آخر هفته به سمت کوه‌ها می‌روند تا از ورزش و تفریح همزمان در این نقاط بکر استفاده کنند. جهت اطلاع ازکوه‌ها و پارک‌های کوهستانی کانادا با سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

کوه‌ها و پارک‌های کوهستانی کانادا بسیار وسیع‌اند و عمدتاً در نواحی غربی و شمال غربی آن واقع شده‌اند. مهم‌ترین منطقه‌ی کوهستانی کانادا، کوردیلرای غربی در غرب کانادا در ایالت‌های بریتش کلمبیا، آلبرتا، منطقه‌ی یوکان و مناطق شمال‌غربی است. از مهم‌ترین ارتفاعات این منطقه می‌توان به کوه‌های راکی، مکنزی و کوه‌های ساحلی اشاره کرد.

دومین منطقه‌ کوهستانی مهم کانادا، در امتداد خط ساحلی شمالی شرقی، از جزیره الیزمیر تا کوه‌های تورنگات (Torngat) در کبک و نیو فالند و لابرودور است که سنت الیس (St. Elias) و پلی (PELLY) از مهم‌ترین ارتفاعات این منطقه هستند.

سومین سیستم کوهستانی مهم کانادا آپالاچاینز (Appalachians) است که بیشترین کوه‌های آن در شرق کانادا واقع شده است. به طور کلی از صد قله‌ بلند کانادا 69 تا در بریتیش کلمبیا 25 تا در یوکان، ده قله در آلیرتا و یک قله در مناطق نورث وست و نوناوات واقع شده است. (سه قله از یوکان و سه قله از آلبرتا با بریتیش کلمبیا مشترک است).

در ادامه به 10 پارک کوهستانی مشهور و برتر کانادا اشاره می‌شود که اگر عاشق پیاده‌روی، کوهنوردی و ماجراجویی هستید باید از آن‌ها بازدید کنید:

1- بزرگراه دریا به آسمان در بریتیش کلمبیا (Sea to Sky Highway)

بزرگراه 99 دریا به آسمان از خلیج هورسشوی در شمال ونکوور تا پمبرتون شامل 134 کیلومتر امتداد دارد. این بزرگراه سراسر با منظره کوهستان و دریا روبروست و به شما اجازه می دهد به نوعی با ماشین خود و هنگام رانندگی، نوعی کوه پیمایی کنید.

2- کوهستان پارکینگ یخی در آلبرتا (Icefields Parkway)

این کوهستان از منطقه بنف تا جاسپر طی 234 کیلومتر امتداد دارد و تصویر پانورامای بسیار زیبایی از آلبرتا ارائه می دهد. برخی از دریاچه های دامنه این کوهستان، شامل دریاچه لوئیز ، دریاچه پیتو و یخ های زمینی کلمبیا می شوند.

این منطقه همچنین توسط تعدادی از یخچال‌های طبیعی باستانی، آبشارهای بزرگ و یخی و دریاچه‌ها در سرتاسر این مکان، پوشیده شده است.

گله‌های گوسفند بیگورن، حیوان رایج در این منطقه است. دریاچه‌ها و آبشارهای کوهستان پارکینگ یخی در آلبرتا، مکانی مناسب برای تعطیلات آخر هفته و آرام را در کنار خانواده و دوستان در اختیار شما قرار می‌دهند.

3- دریاچه مورین در آلبرتا (Moraine Lake)

دریاچه مورین منطقه جغرافیایی حیرت انگیز دیگری است که اگر در امتداد پارکینگ یخچال‌ها قرار دارد. دریاچه مورین در بنف واقع شده است. این دریاچه از یخچال‌های طبیعی تغذیه می‌شود و رنگ آبی شگفت انگیز آن از رسوبات سیلیکون از یخچال‌های طبیعی ذوب به دست می‌آید.

در صورت بالا رفتن از تپه سنگ‌ها، نمایی بسیار حیرت انگیز از آن دیده می‌شود. این دریاچه مناسب برای قایق رانی و تفریحات و پیک نیک‌های آخر هفته است.

4- پارک کوهستانی استانی کیلارنی در آنتاریو (Killarney Provincial Park)

اگر در کانادا هستید و عاشق کوه و کوهنوردی هستید، پارک استانی کیلارنی در انتاریو بهترین صید شما برای کوه‌های کانادا در نزدیکی تورنتو است. این منطقه مرکز رشته کوه La La Cloche را تشکیل می‌دهد. La Cloche به دلیل کوارتزیت شیری درخشان شناخته شده است.

Franklin Carmichael، این هنرمند مشهور با الهام از زیبایی‌های این مکان نقاشی‌های زیادی انجام داده است. شما به راحتی می‌توانید زیبایی تپه‌های Killarney و جغرافیای سفید برجسته سنگ سفید را در نقاشی‌های فرانکلین به خوبی تشخیص دهید.

افراد زیادی برای پیاده روی و کوه نوردی سبک به این منطقه می آیند. تور کامل این محدوده می تواند تقریباً یک هفته زمان ببرد و یک سفر 78 کیلومتری از مسیر Trail Silhouette La Cloche را طی کند.

5- پارک استانی کوه رابسون در بریتیش کلمبیا (Mount Robson Provincial Park, British Columbia)

کوه رابسون یک میراث جهانی است که به نظر می‌رسد بلندترین قله از قله‌های کوه معروف راکی باشد. اگر می‌خواهید کوه‌ها و رودخانه‌های کانادا را کاوش کنید، هیچ چیز بهتر از پارک استانی Mount Robson در بریتیش کلمبیا نخواهد بود. لیست مکان‌هایی که باید در این منطقه بازدید کنید بی‌پایان است.

با این حال، اگر می‌خواهید پیاده از قله‌های این منطقه بازدید کنید، می‌توانید مسیر دریاچه برگ را پیش رو بگیرید. روش‌های دیگر مانند قایق‌رانی در دریاچه ویتنی است.

رودخانه فریزر (Fraser) در این منطقه برای رافتینگ و قایقرانی مشهور است. منظره‌ای که در هنگام قایقرانی قادر به دیدن آن خواهید بود مطمئناً قلب شما را به آرامش می‌رساند و انگیزه‌ای حتی برای اکوتوریسم و مهاجرت تلقی می‌شود.

6- پارک ملی کوهنوردی در مانیتوبا (Riding Mountain National Park, Manitoba)

این پارک ملی در ارتفاع قرار دارد و از این رو پارک کوهستانی نیز نامیده شود. فضای سرسبز و محیط بکر اطراف آن مکان از این طریق به عنوان یک مکان توریستی از مزیت بیشتری برخوردار است. در کل ، همه چیز در مورد این مکان وقتی با هم جمع می شوند باعث می شود کانادا بشتر شبیه کاستاریکا شود.

7- کوه گروس مورن در نیوفاندلند (Gros Morne Mountain, Newfoundland)

کوه گروس مورن یکی از مشهورترین کوه‌های مرتفع کانادا است. کوه Gros Morne دومین قله مرتفع نیوفاندلند است. این منطقه مشهور در هوای سرد است که توسط ابر و مه احاطه می‌شود. گفته می‌شود که این منطقه دارای یک نوع جانور از نوع تندرا (قطب شمال شرقی) است.

اگر کمی بیشتر به سمت جنوب این منطقه سفر کنید می‌توانید اکوسیستم قطبی را ببینید. قدم زدن در قله کوه ممکن است زمان تقریبی شش یا هفت ساعت شما را صرف کند، اما شرایط آب و هوایی به طور کلی غیرقابل پیش بینی و خنک در تمام طول سال است و صعود را دشوار می‌کند. بنابراین ، مراقب باشید اگر قصد دارید از همه کوه بالا بروید.

8- پارک ملی مونت ترامپ در کبک (Mont Tremblant National Park, Quebec)

پارک ملی مونت ترامپ شهرت خود را در زمینه اسکی در ماه‌های زمستان بدست آورده است. شما می‌توانید تور هیجان‌انگیزی در این منطقه داشته باشید به خصوص اگر می‌خواهید جاده بسیار معروف آن (از طریق فراتا) را هم بپیمائید.

این پارک کوهستانی، مکان مناسبی برای کوه نوردی و صخره نوردی مبتدیان فراهم آورده است و تجهیزان مناسبی مانند کابل‌های کوهنوردی، پله‌ها، کمپ‌ها و دیگر تجهیزات برای کوه نوردان مهیا شده است.

9- پارک ملی بین‌المللی کلونه (Kluane National)

اگر قصد کاوش در کوه‌ها و پارک‌های کوهستانی کانادا را دارید، پارک ملی Kluane بهترین مقصد شماست. این پارک، منظره کاملی از کوه لوگان، بالاترین قله کانادا را به شما می‌دهد.

کوه لوگان در ارتفاعی 5 هزار و 959 متر و از کوه کلیمانجارو بلندتر است. اگر به اندازه کافی حرفه‌ای هستید، از قله کوه می‌توانید بهترین لذت را ببرید. پیاده‌روی در دامنه کوه هم می‌تواند به همان اندازه دشوار باشد، اما مناظر فوق‌العاده حیرت انگیز کاملاً ارزش تمام مصائب و سختی‌های کوه نوردی را دارند.

10- کابوت تریل در نوا اسکوشیا (Cabot Trail, Nova Scotia)

هیچ چیز نمی‌تواند زیبایی خارق‌العاده کوه‌ها و اقیانوس‌ها در کنار هم را داشته باشد. اگر می‌خواهید شاهد همچین چیزی باشید، Cabot Trail کیپ برتون جایی است که نمی‌توان از دست داد.

این مکان قابل جابجایی است و شما هم منظره‌های خارق‌العاده ای از کل جزیره به دست می‌آورید. پیاده‌روی در مسیرهای پیاده روی که از طریق پارک ملی ارتفاعات کیپ برتون (National Park) به شما امکان می‌دهد تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *