ویزای کانادا

چگونه اقامت کانادا را بگیریم؟

مهاجرت به یک کشور جدید مانند کانادا روندی هیجان‌انگیز و تا حدودی همراه با استرس است که نیاز به اطلاعات جامعی دارد. در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت و اقامت در کانادا (ویزای ورود به کانادا) را به تفصیل برای شما عزیزان توضیح دهیم.

این راهنما به شما کمک می کند تا درک بهتری از روند مهاجرت و اقامت کانادا داشته باشید و با آگاهی کامل برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. به طور کلی دو مسیر اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. یک راه برای اخذ ویزای اقامت دائم و راه دیگر ورود به کانادا با اجازه کار موقت است که در ادامه به بررسی مفصل آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

عناوین اصلی مقاله:

 اقامت دائم کانادا چیست؟

راه های مهاجرت به کانادا

نحوه مهاجرت به کانادا: اسکیل ورکر فدرال

مهاجرت و اقامت کانادا: شرایط و الزامات فدرال

مهاجرت و اقامت کانادا: امتیازات لازم فدرال

نحوه مهاجرت به کانادا: اسکیل ورکر کبک

مهاجرت و اقامت کانادا: امتیازات لازم کبک

نحوه مهاجرت به کانادا: برنامه نامزدهای استانی

نحوه مهاجرت به کانادا: حمایت مالی خانواده

مهاجرت و اقامت کانادا: شرایط و الزامات برنامه حمایت مالی خانواده

نحوه مهاجرت به کانادا: مهاجرت تجاری

مهاجرت و اقامت کانادا: دسته های مختلف مهاجرت تجاری

مهاجرت و اقامت کانادا: کلاس تجربه کانادا

مهاجرت و اقامت کانادا: شرایط و الزامات کلاس تجربه کانادا

نحوه مهاجرت به کانادا: برنامه مهاجرتی کارگر خارجی موقت

مهاجرت و اقامت کانادا: پناهندگی

مهاجرت و اقامت کانادا: تشکیل پرونده، وقت سفارت و بیومتریک

مهاجرت و اقامت کانادا: هزینه بیومتریک کانادا

جمع بندی نهایی

مهاجرت و اقامت کانادا: اقامت دائم کانادا چیست؟

قبل از هر چیز لازم است بدانید، دارنده ویزای اقامت دائم کانادا از بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی برخوردار است. افراد با این ویزا حق زندگی و کار دائم در هر نقطه از کانادا را دارند و پس از 3 سال اقامت مداوم در کانادا می توانند برای تابعیت این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد، بنابراین مجبور نیستید از گذرنامه فعلی خود دست بکشید.

با اخذ اقامت دائم به شما یک کارت اقامت دائم با عنوان PR اعطا می شود که با آن می توانید بدون محدودیت از کانادا خارج و به آن وارد شوید. تفاوت هایی بین اقامت دائم و تابعیت کانادا وجود دارد، از جمله این که شما به عنوان یک مقیم دائم، حق رای دادن در انتخابات این کشور را ندارید و در صورت ارتکاب جرم جدی، ممکن است اقامت دائم از شما سلب شود و از کشور اخراج شوید ولی اگر شهروند کانادایی باشید، حق رای دارید و در هیچ صورتی از کشور اخراج نخواهید شد.

مهاجرت و اقامت کانادا: راه های مهاجرت به کانادا

به طور کلی برای مهاجرت و اقامت کانادا، 6 دسته اصلی وجود دارد که عبارتند از: اسکیل ورکر فدرال، اسکیل ورکر کبک، برنامه نامزدهای استانی، حمایت مالی از خانواده، مهاجرت تجاری و کلاس تجربه کانادایی و هر کدام از این برنامه ها از زیر دسته هایی تشکیل می شوند که برای واجد شرایط بودن، الزامات و معیارهای خاص خود را دارند. علاوه بر این برنامه های اصلی، افراد می توانند به عنوان پناهنده و یا کارگر خارجی موقت برای مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایند که البته مهاجرت و اقامت کانادا از طریق پناهندگی اصلا توصیه نمی شود.

نحوه مهاجرت به کانادا: اسکیل ورکر فدرال

مهاجرت و اقامت کانادا: شرایط و الزامات فدرال

الزاماتی که برای ارزیابی طبقه کارگر ماهر در نظر گرفته شده، به گونه ایست که احتمالاً متقاضی پس از ورود به کانادا از نظر اقتصادی مستقر می شود. برای واجد شرایط بودن مهاجرت و اقامت کانادا از طریق این برنامه، متقاضیان باید در طول 10 سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت و یا معادل پاره وقت آن را در یکی از 38 شغل واجد شرایط کانادایی در سیستم طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) داشته باشند.

در ضمن متقاضی باید مدارکی دال بر پرداخت ماهیانه را نیز ارائه دهد. افرادی که حداقل به مدت یک سال در کانادا به صورت قانونی به عنوان یک کارگر خارجی موقت یا یک دانشجوی بین المللی زندگی و کار کرده اند نیز واجد شرایط مهاجرت و اقامت کانادا از طریق این برنامه خواهند بود. همچنین اگر شما یک پیشنهاد شغلی دائم تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی برای اشتغال مداوم داشته باشید، می توانید از این طریق برای مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایید.

یکی دیگر از شرایط لازم برای مهاجرت و اقامت کانادا برای دسته اسکیل ورکر فدرال داشتن تمکن مالی کافی است، بدین ترتیب که متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا باید اثبات کند از منابع مالی کافی برای پشتیبانی از خود و خانواده خود به مدت 6 ماه پس از ورود به کانادا برخوردار است. اگر پیشنهاد شغلی تایید شده ای دارید، این شرط حذف می شود.

مهاجرت و اقامت کانادا: امتیازات لازم فدرال

اداره مهاجرت کانادا برای ارزیابی وضعیت متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا از یک سیستم مبتنی بر امتیازات استفاده می کند که این امتیازات بر اساس فاکتورهای مختلف محاسبه و اعطا می شود. به طور کلی هر متقاضی برای واجد شرایط بودن مهاجرت و اقامت کانادا باید حداقل 67 امتیاز کسب نماید. این فاکتورها عبارتند از:

تحصیلات و آموزش (حداکثر 25 امتیاز): از 5 امتیاز برای مدرک دیپلم تا 25 امتیاز برای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری، این امتیاز به گواهینامه های تجارت یا برنامه های کارآموزی متقاضی نیز تعلق می گیرد.

مهارت های زبان (حداکثر 24 امتیاز): هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا به عنوان زبانهای رسمی شناخته می شوند. معمولا برای زبان انگلیسی باید آیلتس 6 و برای زبان فرانسوی مدرک TEF در سطح B1 داشته باشید. امتیازات برای زبان برای مهارتهای مختلف (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن) هر زبان رسمی به طور جداگانه به متقاضی اعطا می شود.

تجربه کاری (حداکثر 21 امتیاز): در صورتی که حداقل 4 سال تجربه کار به صورت حرفه ای در سطح مناسب داشته باشید، امتیاز کامل را از این فاکتور دریافت خواهید کرد.

سن (حداکثر 10 امتیاز): اگر در سنین بین 21 تا 49 سالگی باشید، امتیاز کامل را از این فاکتور کسب می کنید.

پیشنها کاری (حداکثر 10 امتیاز): اگر یک پیشنهاد شغلی دائم از یک کارفرمای کانادایی دارید یا از داخل کانادا برای شغلی درخواست کرده اید و اجازه کار موقت دارید، تا 10 امتیاز می توانید کسب نمایید.

سازگاری (حداکثر 10 امتیاز): این فاکتور چندین عامل مرتبط با توانایی متقاضی در انطباق با زندگی در کانادا از جمله تجربه قبلی کار یا تحصیل در کانادا و یا داشتن خانواده در کانادا را شامل می شود.

علاوه بر این الزامات و معیارها، متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا باید برای دریافت ویزای اقامت دائم، مجوزهای امنیتی و معاینات پزشکی را نیز به دست آورند تا اجازه ورود به خاک کانادا برای آنها صادر شود.

نحوه مهاجرت به کانادا: اسکیل ورکر کبک

طبق توافق بین استان کبک و دولت کانادا، استان کبک روند انتخاب خود را برای مهاجرت دسته کارگر ماهر انجام می دهد. اگر بعد از ورود به کانادا قصد زندگی در کبک را دارید، بر اساس معیارهای انتخاب کبک و نه سیستم مبتنی بر امتیازات، ارزیابی می شوید.

روند درخواست مهاجرت به کبک از یک سیستم مبتنی بر امتیازات مشابه فدرال، اما با معیارهای کمی متفاوت استفاده می کند. برای واجد شرایط بودن مهاجرت و اقامت کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر کبک، متقاضیان مجرد باید حداقل 60 امتیاز و متقاضیان متاهل باید حداقل 68 امتیاز را کسب کنند.

مهاجرت و اقامت کانادا: امتیازات لازم کبک

تحصیلات و آموزش (حداکثر 29 امتیاز): امتیازات در این مورد به طور جداگانه برای تحصیلات و دوره های آموزشی مربوط به شغل، اعطا می شود و در صورتی که بیش از یک حوزه تخصصی داشته باشید، امتیازات اضافی کسب خواهید کرد.

پیشنهاد شغلی معتبر (حداکثر 10 امتیاز): امتیازهایی برای داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کبک و همچنین امتیاز بیشتر برای کار در خارج از محدوده مونترال به متقاضی اعطا می شود.

تجربه کاری (حداکثر 9 امتیاز): بر اساس سیستم طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، امتیاز کامل برای افرادی که حداقل 4 سال تجربه کار حرفه ای دارند، در نظر گرفته می شود.

سن (حداکثر 18 امتیاز): متقاضیانی که در سنین بین 18 تا 35 سال هستند، امتیاز کامل را دریافت می کنند.

مهارتهای زبان (حداکثر 22 امتیاز): فرانسوی زبان رسمی استان کبک است. معیارهای انتخاب کبک بیش از درک کتبی از زبان، ارزش توانایی های شفاهی زبان را نشان می دهد. به طوری که حداکثر 16 امتیاز برای تعامل شفاهی به زبان فرانسوی وجود دارد و 6 مورد دیگر نیز برای تعامل شفاهی به زبان انگلیسی در دسترس است.

اقامت و خانواده در کبک (حداکثر 9 امتیاز): در صورتی که تجربه کار یا تحصیل در کبک و یا خانواده ای در این استان دارید، شانس شما برای مهاجرت و اقامت کانادا افزایش می یابد.

ویژگی های همسر (حداکثر 18 امتیاز): اگر نام همسر متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا در فرم درخواست ویزای کانادا درج شود، ممکن است امتیازاتی به تحصیلات، آموزش، تجربه کاری، سن و زبان همسر وی تعلق گیرد.

کودکان (حداکثر 8 امتیاز): برای هر کودک زیر 12 سال حداکثر 4 امتیاز و برای هر کودک بین 13 تا 21 سال حداکثر 2 امتیاز کسب می شود.

خودکفایی مالی (1 امتیاز): در پروسه مهاجرت و اقامت کانادا، یک امتیاز به دلیل داشتن بودجه کافی به عنوان خودکفایی مالی، هنگام ورود اعطا می شود. این امتیاز در روند پروسه مهاجرت و اقامت کانادا هیچ تاثیری ندارد.

سازگاری (حداکثر 8 امتیاز): در این فاکتور، از ارزیابی کلی توانایی متقاضی در انطباق با زندگی در کبک استفاده می شود.

برآورده ساختن تمامی این الزامات منجر به صدور گواهی انتخاب کبک می شود ولی متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا باید برای رسیدن به ویزای اقامت دائم، مجوزهای امنیتی و پزشکی را نیز دریافت نماید.

نحوه مهاجرت به کانادا: برنامه نامزدهای استانی

یکی از راه های سرعت بخشیدن به روند مهاجرت و اقامت کانادا، درخواست مهاجرت از طریق برنامه نامزدهای استانی (PNP) است. PNP شامل مشارکت های بین دولت کانادا و دولت های استانی برای انتخاب افرادی است که مایل به مهاجرت و اقامت کانادا در آن استان خاص هستند. بیشتر استانهای کانادا توافق نامه هایی برای مشارکت در این برنامه دارند.

بر اساس شرایط این توافق نامه ها، استانها می توانند متقاضیانی را انتخاب كنند كه دارای تجربه حرفه ای در مشاغل با تقاضای بالا هستند و یا کسانی که قصد انجام مشارکتهای اقتصادی مهمی را در استان دارند. برای مهاجرت و اقامت کانادا تحت PNP ، فرد ابتدا باید برای دریافت گواهی نامزدی استانی از طریق دولت استان مورد نظر اقدام کند.

توجه داشته باشید، هر استان بر اساس نیازهای خاص خود، الزامات و معیارهای متفاوتی دارد. پس از اینکه متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا موفق به دریافت گواهی نامزدی استان موردنظر شد، می تواند برای ویزای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهد.

استان‌هایی که در حال حاضر در برنامه نامزدی استان‌ها شرکت می‌کنند، عبارتند از:

استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان و همچنین استان یوکان. لازم به ذکر است نامزدهای استانی مهاجرت و اقامت کانادا، بر اساس معیارهای انتخاب برنامه کارگر ماهر فدرال ارزیابی نمی شوند.

نحوه مهاجرت به کانادا: حمایت مالی خانواده

یکی از روش های مهاجرت و اقامت کانادا، حمایت مالی خانواده است که به شهروندان کانادایی یا افراد مقیم دائم این کشور که حداقل 18 سال دارند، اجازه می دهد تا از اعضای خانواده نزدیک خود که مایل به مهاجرت به کانادا هستند، حمایت مالی کنند.

برای این منظور، فرد مقیم باید قراردادی را امضا کند و متعهد شود که از خانواده خود برای یک دوره سه تا ده ساله پس از ورود آنها، حمایت می کند. مدت توافق بستگی به سن اعضای خانواده، حمایت مالی و ماهیت روابط خانوادگی دارد. در این روش، متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا نیز باید قراردادی را امضا کند و قول بدهد که تمام تلاش خود را برای خودکفایی انجام خواهد داد.

مهاجرت و اقامت کانادا: شرایط و الزامات برنامه حمایت مالی خانواده

یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم برای واجد شرایط بودن جهت حمایت از خانواده خود در صورت لزوم باید توانایی مالی خود را در تامین نیازهای اساسی بستگان نشان دهد. به عنوان یک قاعده کلی، حامی مالی باید در کانادا ساکن باشد. اسپانسرهایی که قصد حمایت از همسر و یا فرزندان وابسته خود را دارند از این قضیه مستثنی هستند.

اعضای خانواده واجد شرایط برای حمایت مالی عبارتند از:

همسر شهروند یا مقیم دائم، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزندان وابسته زیر 22 سال (در صورتی که فرزندی اساساً به حمایت مالی نیاز داشته باشد، مثلا دانشجوی تمام باشد و یا ناتوانی ذهنی یا جسمی داشته باشد، در هر سنی مشمول این برنامه می‌شود)، کودکان یتیم یا مجرد زیر 18 سال که شامل برادران، خواهران، خواهرزاده و برادرزاده ها، توجه داشته باشید اگر شهروند کانادایی هیچ یک از اعضای خانواده ذکر شده در بالا را نداشته باشد، می تواند از یکی از بستگان در هر سنی، برای مهاجرت و اقامت کانادا حمایت مالی کند.

نحوه مهاجرت به کانادا: مهاجرت تجاری

برنامه مهاجرت تجاری کانادا برای افرادی طراحی شده که می توانند از طریق سرمایه گذاری و مهارت های مدیریتی خود در توسعه اقتصادی کانادا مشارکت داشته باشند. افرادی که تحت این دسته قرار می گیرند دارای منابع مالی هستند که باعث تقویت اقتصاد کانادا و ایجاد اشتغال بیشتر در این کشور می‌شود.

افراد دارای تجارب مدیریتی و تجاری و همچنین ارزش خالص نسبتاً بالا، برای مهاجرت و اقامت کانادا می توانند تحت یکی از دسته های مهاجرت تجاری کانادا اقدام نمایند که هر کدام از این دسته ها دارای سهم متفاوتی در اقتصاد کانادا هستند و الزامات خاص خود را دارند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از آسانترین روش های مهاجرت و اقامت کانادا است و متقاضی برای واجد شرایط بودن نیاز به مهارتهای زبان و یا مدرک تحصیلی خاصی ندارد. تنها کافیست زیر 55 سال سن و تمکن مالی خوب داشته باشد.

مهاجرت و اقامت کانادا: دسته های مختلف مهاجرت تجاری

برنامه سرمایه گذاران مهاجر: این برنامه در صدد جذب تاجرین با تجربه است که مایل به سرمایه گذاری های اساسی در اقتصاد کانادا هستند. متقاضیان تحت این برنامه باید از ارزش خالص حداقل 800 هزار دلار کانادا برخوردار باشند و نشان دهند که این ثروت به طور قانونی بدست آمده است.

علاوه بر این، سرمایه گذاران مهاجر باید مبلغ 400 هزار دلار کانادا را نیز به عنوان سرمایه گذاری به دولت کانادا واگذار کنند و در پایان 5 سال بازپس گیرند. برای واجد شرایط بودن مهاجرت و اقامت کانادا به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر، باید طبق صلاحدید مقامات مهاجرت کانادایی، مشاغل واجد شرایط را اداره کنید.

برنامه کارآفرینان: کارآفرینانی که قصد دارند نقش مهمی در اقتصاد کانادا داشته باشند، می توانند برای مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایند. افراد برای این منظور باید ارزش خالص 300 هزار دلار داشته باشند. متقاضیان این گروه از برنامه مهاجرت تجاری باید متعهد شوند که حداقل یک سوم از مشاغل کانادایی را مدیریت و یا  تملک کنند، این امر باعث ایجاد یا حفظ اشتغال در طی سه سال از ورود آنها به کانادا خواهد شد.

برنامه افراد خود اشتغالی: برنامه خود اشتغالی برای افراد با تجربه در زمینه های تجارت، فرهنگ و هنر، ورزش و کشاورزی طراحی شده که قادر به حمایت از خود و وابستگان خود از طریق درآمد خود اشتغالی هستند. برای واجد شرایط بودن مهاجرت و اقامت کانادا از این طریق، ممکن است متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا بسته به معیارهای لازم، نیاز به اثبات تجربه، ارزش خالص دارایی و یا صلاحیت های هنری داشته باشد.

توجه داشته باشید، متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا که قصد اقامت در استان کبک را دارند، ممکن است تحت برنامه های مهاجرت تجاری مشابه که توسط آن استان اداره می شود، واجد شرایط شوند.

نحوه مهاجرت به کانادا: کلاس تجربه کانادا

کلاس تجربه کانادایی یکی از روشهای خوب مهاجرت و اقامت کانادا است که به طور خاص برای کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که قصد دارند اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند، طراحی شده است.

این افراد با داشتن تجربه تحصیلی و یا کار در کانادا، در جامعه کانادا مستقر شده اند و شبکه های مهمی را در جوامع و مشاغل خود ایجاد کرده اند. از این رو از شرایط سازگاری بهتری در مقایسه با متقاضیان خارج کانادا برخوردارند و به همین دلیل دولت کانادا از چنین افرادی برای مقیم دائم شدن، حمایت می کند.

مهاجرت و اقامت کانادا: شرایط و الزامات کلاس تجربه کانادا

دانشجویان بین المللی: متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه باید یک برنامه تحصیلی حداقل دو ساله در یک موسسه آموزشی پس از دوره متوسطه در کانادا را با موفقیت به پایان رسانده باشند و یا حداقل یک سال سابقه کار ماهر، حرفه ای یا فنی در مدت 24 ماه از تاریخ درخواست بدست آورند، مهارتهای زبان متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا بسته به سطح مهارت شغل مورد نظر باید حداقل ها را برآورده سازد و یا متوسط رو به بالا باشد.

کارگران خارجی موقت: متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا برای واجد شرایط بودن تحت این دسته مهاجرتی باید حداقل 36 سال سابقه کار ماهر، حرفه ای یا فنی را در مدت 36 ماه از تاریخ درخواست بدست آورند و مهارتهای زبان پایه یا متوسط بسته به سطح مهارت شغلی آنها نیاز است. افرادی که حداقل شرایط لازم برای مهاجرت و اقامت کانادا از این طریق را دارند، می توانند از داخل کانادا درخواست کنند و افرادی که دیگر در کانادا نیستند، باید درخواست خود را ظرف یک سال پس از ترک کانادا ارائه دهند.

نحوه مهاجرت به کانادا: برنامه مهاجرتی کارگر خارجی موقت

این برنامه با برنامه کلاس تجربه کانادا متفاوت است. از طریق این برنامه مهاجرت و اقامت کانادا، افراد می توانند درخواست اجازه کار موقت دهند که برای این منظور، متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی داشته باشد، البته استثنائاتی نیز در این مورد وجود دارد.

در بیشتر موارد، تمدید مجوزهای کار از داخل کانادا امکان پذیر است، اما برخی از مجوزهای کاری حداکثر مدت زمان را دارند و غیر قابل تمدید هستند. در بسیاری موارد تحت این برنامه مهاجرت و اقامت کانادا، کارفرمای کانادایی باید مجوزهای کاری را دریافت نماید و نظر بازار کار را به لحاظ منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا جلب کند که در حقیقت تایید می کند شغلی که او برای کارگران خارجی موقت در نظر گرفته، تاثیر منفی بر کارگران کانادایی نخواهد گذاشت.

در این قانون چندین مورد معافیت نیز وجود دارد. همراهان متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا از جمله همسر و فرزندان وابسته او اجازه دارند به صورت قانونی در هر نقطه از کانادا به صورت قانونی کار و یا تحصیل کنند.

مهاجرت و اقامت کانادا: پناهندگی

کانادا به عنوان یک رهبر جهانی و قهرمان مسائل مربوط به حقوق بشر، مسئولیت اعطای پناهندگی به پناهجویانی را که با خطر، آزار و اذیت و نقض حقوق بشر در کشور خود مواجهه هستند، بر عهده دارد و به رسمیت می‌شناسد.

به طوری که سیستم پناهندگان کانادا هر ساله از هزاران نفر از این افراد محافظت می کند. پناهندگان ممکن است از کمک دولت برخوردار باشند و یا توسط افراد یا سازمانهای کانادایی حمایت مالی ویژه شوند.

دو مؤلفه اصلی برای این برنامه مهاجرت و اقامت کانادا وجود دارد. یکی برنامه اسکان پناهندگان به دلایل بشردوستانه که با هدف پناه دادن افرادی که در حال حاضر در خارج از کانادا که به دنبال اسکان هستند، اجرایی می شود. انتخاب افراد واجد شرایط در نهایت به نظر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بستگی دارد، ولی به غربالگری امنیتی و پزشکی نیز نیاز دارد.

برنامه دیگر، پناهندگی در کانادا است که برای افرادی طراحی شده که در حال حاضر در کانادا هستند و از ترس جان خود و اینکه آزار و اذیت شوند، نمی توانند به کشور خود بازگردند. ارزیابی صلاحیت این افراد بر عهده شورای مهاجرت و پناهندگان کانادا می باشد. البته این روش اصلا پیشنهاد نمی شود و سازمان مهاجرتی تدبیرساز تنها از روش های مهاجرتی قانونی اقدام می کند.

مهاجرت و اقامت کانادا: تشکیل پرونده، وقت سفارت و بیومتریک

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ابتدا باید بدانید که آیا واجد شرایط مهاجرت و اقامت کانادا هستید یا خیر که با توجه به توضیحاتی که در بالا داده‌ایم، می‌توانید امتیازات خود را بر اساس فاکتورهایی که دارید، محاسبه کرده و واجد شرایط بودن خود برای برنامه های مهاجرت و اقامت کانادا را تشخیص دهید.

پس از اینکه مطمئن شدید واجد شرایط مهاجرت و اقامت کانادا هستید باید نسبت به گرفتن وقت سفارت و تشکیل پرونده مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایید.

در گذشته ایرانی های عزیز برای انجام مراحل مربوط به ویزای مهاجرت و اقامت کانادا باید به کشورهای همسایه سفر می کردند ولی در حال حاضر از طریق شرکت خصوصی VFS Global به راحتی و بدون نیاز به سفر به کشورهای دیگر، کارهای مربوط به مهاجرت و اقامت کانادا از قبیل وقت سفارت و تشکیل پرونده قابل انجام است.

شرکت VFS در واقع مدیریت و اجرای وظایف اداری کارهای مربوط به ویزا از جمله وقت سفارت، درخواست ویزا، دریافت و بررسی مدارک، بیومتریک را به نیابت از سفارت کشورهای مختلف بر عهده دارد و با دریافت 35 دلار تمامی این امور را در مدت کوتاهی انجام می دهد.

مهاجرت و اقامت کانادا: هزینه بیومتریک کانادا

بیومتریک یکی از مراحل مهم و اصلی مهاجرت و اقامت کانادا است که شامل عکس از صورت و انگشت نگاری تمامی انگشتان دست است که هر دو به صورت دیجیتال انجام می شود. این اطلاعات در سیستم اداره مهاجرت کانادا ثبت می شود و پس از اینکه متقاضی وارد خاک کانادا شد، چهره او با عکس ثبت شده در سیستم مقایسه می‌شود.

انگشت‌نگاری نیز برای بررسی پیشینه متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد در تمامی سنین بین 14 تا 80 سال باید مرحله بیومتریک را انجام دهند.

هزینه بیومتریک کانادا به ازای هر متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا، 85 دلار کانادا است. این هزینه برای یک خانواده دو نفری یا بیشتر 170 دلار  و برای ویزاهای گروهی بالای 3 نفر حداکثر 255 دلار کانادا می باشد.

جمع‌بندی نهایی

روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که بیشتر آنها در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور زیبا و پهناور می شوند. مهاجرت و اقامت کانادا یک پروسه تقریبا پیچیده و طولانی است که افراد هر چقدر هم که واجد شرایط باشند برای طی کردن موفقیت‌آمیز این مسیر نیاز به یک وکیل مهاجرت به کانادا خواهند داشت.

سازمان مهاجرتی تدبیرساز با داشتن سابقه درخشان و پرونده های موفق در زمینه مهاجرت و اقامت کانادا، در تمامی مراحل مهاجرت کانادا در کنار شما خواهد بود و شما را یاری خواهد کرد.

همین حالا با کارشناسان متخصص سازمان مهاجرتی کوچ در زمینه مهاجرت و اقامت کانادا تماس بگیرید و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. با توجه به فاکتورهایی که دارید به شما میگوییم که کدامیک از برنامه های مهاجرت و اقامت کانادا برای شما بهتر و مناسب تر است و از چه روش اقدام کنید تا سریعتر به جواب و ویزای اقامت دائم کانادا دست یابید.

سازمان مهاجرتی کوچ، صفر تا صد مهاجرت و اقامت کانادا را با هزینه های مقرون به صرفه برای شما انجام می‌دهد و حتی بعد از مهاجرت به کانادا نیز در کنار شما خواهد بود. دیگر نیازی نیست نگران وقت سفارت و یا مسائل مربوط به آن باشید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *