برنامه‌های مهاجرتی استان یوکان

مهاجرت به یوکان

برنامه‌های مهاجرتی استان یوکان

آیا مهاجرت به یوکان کانادا برای شما انتخاب خوبی است؟

قلمرو یوكان كه در منتهی‌الیه شمال غربی كانادا واقع شده، دارای جایگاهی افسانه‌ای در تاریخ این كشور است.

یوكان كه شاید شهرتش بیشتر بخاطر هجوم كلوندایك برای استخراج طلا در اواخر دهه 1890 باشد، امروزه تقریباً دارای جمعیتی حدود 30.000 نفر بوده كه بیشتر در پایتختی بنام وایت هورس زندگی می‌كنند. اقتصاد آن در درجه اول از معدن و گردشگری تشکیل شده است. این قلمرو مکانی ایده‌آل برای سکونت جهت افرادی است که جوامع قدرتمند و مناطق بزرگ برای آن‌ها ارزشمند است.

یوکان کوچکترین از بین سه قلمرو شمالی کانادا است، اگرچه می‌تواند بزرگترین شهر را در میان آن‌ها به رخ بکشد. پایتخت قلمرو، وایت هورس، یک مرکز شهری بی‌نظیر با امکانات رفاهی قابل دسترسی و زیرساخت‌های قوی است.

در حالی که موقعیت مکانی یوکان بسیار دور است و جمعیت آن اندک است – در حدود 25000 نفر – وایت هورس احساس شهر کوچک را در جامعه حفظ می‌کند و در عین حال از سرمایه‌گذاری‌های اخیر در خدمات عمومی و مشاغل تجاری نیز بهره‌مند شده است.

در دره وایت هورس، آب و هوا نسبت به سایر شهرهای شمالی مانند Yellowknife در قلمرو NWT معتدل است. به لطف محدودیت‌های ترافیکی و تعیین کمربند سبز در مناطق اطراف، وایت هورس می‌تواند ادعا کند که کمترین آلودگی هوا را در بین شهرهای جهان دارد، همانطور که توسط رکوردهای جهانی گینس تأیید شده است.

نمی‌توان گفت که یوکان با نیروی کار حدود 12,500، دارای صنایع بزرگی است. با این حال، این بدان معنا نیست که فرصت‌های عالی در دسترس نباشد. دولت کارفرمای اصلی این سرزمین است و صنعت گردشگری سالانه بازدیدکنندگان قابل توجهی را به خود جلب می‌کند.

برنامه نامزدی یوكان (YNP) جهت این قلمرو فعال می‌باشد. از طریق این برنامه، مهاجران احتمالی با مهارت و تجربه مورد هدف منطقه، ممکن است یک نامزدی استانی یوكان را دریافت کنند و پس از آن می‌توانند برای اقامت دائم کانادا نزد دولت کانادا اقدام کنند.

برنامه‌های نامزدی یوكان (YNP) برای جذب نیروی کار و كارآفرینان از سراسر جهان طراحی شده است كه مهارت، منابع و انگیزه لازم را برای تقویت اقتصاد این قلمرو  دارند.

چرا مهاجرت به یوکان؟

این قلمرو دور افتاده اغلب توسط افرادی که فکر می‌کنند زندگی جدید خود را در کانادا از کجا شروع می‌کنند، نادیده گرفته می‌شود. با این حال، جمعیت کم آن می‌تواند دقیقاً فرصتی را که به دنبال آن هستید فراهم کند.

کارفرمایان مشتاق جذب استعدادهای ماهر هستند و مقامات مهاجرتی یوکان به طور فعال در جستجوی حمایت از مشاغل جدید هستند که می‌تواند اقتصاد را رونق بخشیده و جامعه را غنی کند. در حالی که همه افراد برای ورود به استان‌های معروف‌تری مانند انتاریو یا بریتیش کلمبیا با مشکل مواجه هستند، مسیر راحت‌تری برای اقامت دائم کانادا ممکن است از طریق برنامه‌های این قلمرو نادیده گرفته شود مانند برنامه نامزدی یوکان.

برنامه نامزدی قلمرو یوكان شامل برنامه‌های زیر است:

Yukon Express Entry (YEE)

Skilled Worker

Critical Impact Worker

Business Nominee

Yukon Community Pilot (YCP)

Yukon Express Entry (YEE)

برنامه اکسپرس‌اِنتری یوکان از طریق معرفی سهمیه‌های حساب شده که ممکن است همخوان با سیستم مهاجرتی اکسپرس‌انتری فدرال باشد، جذب متخصصین برای نامزدی قلمرو یوکان را افزایش می‌دهد. کارفرمایان یوکان که نمی‌توانند شهروندان کانادایی یا افراد مقیم را برای پر کردن فرصت‌های شغلی خود پیدا کنند، اکنون به مجموعه نامزدهای سیستم اکسپرس انتری فدرال دسترسی دارند.

متقاضیان این برنامه بر اساس نامزدی ناشی از جاب آفر معتبر برای کار دائمی و تمام وقت از کارفرمایان واجد شرایط یوکان، انتخاب می‌شوند.

Skilled Worker (نیروی متخصص)

این برنامه به کارفرمایان یوکان اجازه می‌دهد تا نیروی کار متخصص خارجی برای اقامت دائم کانادا را اسپانسر کنند. متقاضیان اسپانسرشده باید در یک حرفه با کد شغلی (NOC) سطح 0 ، A یا B مشغول به کار شوند.

این برنامه نیازمند ارائه جاب آفر می‌باشد.

Critical Impact Worker

این برنامه برای کمک به کارفرمایان برای حمایت و اسپانسر نمودن متقاضیان با تجربه کار در یک شغل نیمه ماهر یا غیر ماهر و با تقاضای شغلی زیاد در منطقه، ایجاد شده است. متقاضیان اسپانسرشده باید جاب آفر از یک کارفرمای یوکان دریافت کنند. با این حال، نیازی نیست که در زمان درخواست در یوکان باشند.

این برنامه خارج از سیستم اکسپرس‌اِنتری بوده و نیازمند اخذ جاب آفر می‌باشد.

Business Nominee (برنامه کارآفرینی)

این برنامه برای افرادی با تجربه بیزنسی قابل اثبات، ایجاد شده است که می‌خواهند مشاغل جدیدی را در یوکان ایجاد كنند، با صاحبان مشاغل موجود شریک شوند یا مشاغل موجود را در یوكان خریداری و اداره كنند. متقاضیان باید آماده باشند تا در کسب و کار مستقر در یوکان خود، سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام دهند.

کسب و کارهای قابل قبول در پلن کارآفرینی قلمرو یوکان:

 • فناوری اطلاعات
 • ساخت و تولید
 • تولید با ارزش افزوده
 • صنایع جنگل محور
 • صنایع مربوط به توریسم
 • انرژی
 • معدن
 • کشاورزی
 • صنایع فرهنگی
 • تولید فیلم

کسب و کارهای غیر قابل قبول در پلن کارآفرینی قلمرو یوکان:

 • سرمایه‌گذاری غیرفعال
 • مشاغل مربوط به خرده‌فروشی یا عمده فروش و توزیع کالا
 • رستوران
 • خدمات مالی
 • خدمات مشاوره‌ای
 • خدمات حرفه‌ای
 • آژانس املاک
 • شرکت های هولدینگ
 • پمپ بنزین

Yukon Community Pilot

این برنامه آزمایشی در یوكان برای كمك به كاندیداها و افراد منتخب در استان تهیه شده است كه نوع خاصی از اجازه كار جهت اشتغال برای چندین كارفرما به صورت همزمان در یكی از جوامع یوكان را به آن‌ها می‌دهد.

این پروژه آزمایشی از ژانویه 2020 تا ژوئن 2023 اجرا می‌شود.

همچنین ببینید

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *