مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

کاریابی در اوکراین

دوستان عزیز دقت داشته باشید که مجوز قانونی برای مهاجرت در کشور وجود ندارد و تنها مجوز مهاجرت کاری یا کاریابی خارجی هست که از سوی وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی صادر می‌شود.

طبعاً هر قرارداد با شخصیت حقیقی یا حقوقی که مجوز رسمی کاریابی و مهاجرت از وزارت کار نداشته باشد، برای مهاجرت کاری، فاقد اعتبار می‌باشد و در صورت بروز مشکل و عدم ایفای تعهدات کاریابی، قابل پیگیری نمی‌باشد.

لذا توصیه می‌شود به این نکته مهم توجه داشته باشید و تنها کار خود را به مؤسسات و اشخاصی واگذار نمائید که مجوز رسمی از وزارت کار داشته باشد. در این صورت خیال شما از هر نظر: هزینه، زمان، خدمات، تعهدات و … راحت بوده و سرنوشت و آینده خود را با مؤسسات دارای مجوز، محکم‌تر و بهتر بسازید.

لیست کاریابی‌های خارجی دارای مجوز از وزارت کار در این لینک قابل مشاهده است:

مشاهده لیست

مجوز کاریابی رسمی به همراه ده‌ها پرونده موفق مهاجرت به اوکراین، موسسه مهاجرتی تدبیرساز را در زمینه ارائه خدمات مهاجرت ممتاز کرده است. اگر شما تصمیم به مهاجرت و یا کسب اطلاعات بیشتر از کشور اوکراین دارید فرصت را از دست ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.
مجوز کاریابی بین المللی تدبیرساز از وزارت کار و امور اجتماعی
مجوز کاریابی بین المللی تدبیرساز از وزارت کار و امور اجتماعی

با توجه به اینکه اوکراین در مرز بین اروپا و آسیا واقع شده، مورد توجه متقاضیان مهاجرت به اروپای شرقی قرار گرفته است و افرادی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده‌اند نسبت به قوانین پیش روی خود اطلاعات کافی ندارند.

در این راستا پیشنهاد می‌شود پیش از هر اقدامی با آگاهی کافی از طریق مشاورین و وکلای ما اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند.

پادکست اوکراین، اگر حوصله و یا وقت خواندن ندارید بجای آن گوش کنید

مهاجرت به اوکراین تنها با 12000 دلار در 90 روز

شماره تلفن سازمان مهاجرتی کوچ

تلفن جهت مهاجرت به اوکراین

تقریباً می‌توان گفت خانواده‌ای نیست که به فکر استفاده از امکانات رفاهی، تحصیلی، فرهنگی و کاری کشورهای دیگر نباشد. افراد دوراندیش، همواره سعی می‌کنند با کمترین هزینه، از پتانسیل‌های بالای کشورهای خارجی در قالب اقامت موقت یا دائم یا تحصیلی استفاده کنند و اینگونه، آینده‌ای روشن‌تر و بهتر برای خود و فرزندان خود رقم بزنند. برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت، هر کشوری معایب و مزایای خاص خود را دارد.

یکی از بهترین گزینه‌هایی که سازمان مهاجرتی تدبیرساز برای اقامت دائم پیشنهاد می‌کند، مهاجرت به کشور اوکراین است که بخصوص در شرایط زمانی کنونی و تا قبل از اینکه اوکراین وارد حوزه شینگن شود، از نظر زمان اخذ اقامت، هزینه و پتانسیل‌هایی که اوکراین دارد، یکی از بهترین گزینه‌های اقامت دائم برای شهروندان ایرانی است.

سازمان مهاجرتی تدبیرساز، با اشراف و شناخت کامل کنسولی و روند کار و داشتن وکیل و دفتر در اوکراین و سابقه 12 ساله در زمینه اخذ اقامت دائم و پاسپورت اوکراین از راه‌های کاملاً قانونی، برای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور اوکراین و استفاده از مزایای زیاد آن بصورت تضمینی و قطعی در کنار شما عزیزان است.

در حوزه کشورهایی که سازمان مهاجرتی کوچ کار می‌کند، اوکراین تنها کشوری است که تضمین برگشت هزینه پیش پرداخت در صورت عدم انجام پرونده داریم.

با یکی از پلن‌های: ویزای تحصیلی اوکراین، اقامت سه ساله، ثبت شرکت، فرزندخواندگی، ازدواج، تولد فرزند و کاری، برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن (تحصیلی یکماه و پلن‌های دیگر از 3 ماه) و با کمترین هزینه و مبلغ باور نکردنی، ابتدا اقامت دائم و سپس پاسپورت اوکراین را اخذ می‌کنیم.

انواع ویزاهای اوکراین

بصورت کلی، ویزاهای اوکراین در 17 مدل در تایپ سی (C) و 16 مدل تایپ دی (D) هست که پر کاربردترین ویزای اوکراین، ویزای تایپ سی 2 (C2) است که از طریق اخذ دعوتنامه یک شخص با تابعیت اوکراین یا دارای اقامت موقت یا دائم اوکراین، اخذ می‌گردد.

به این ویزا، ویزای توریستی اوکراین هم گفته می‌شود که برای سفرهای کوتاه مدت، توریستی، کاری کوتاه مدت، آشنایی با اوکراین، مناسب می‌باشد و تدبیرساز، کلیه امور مربوط به این نوع ویزا را انجام می‌دهد و با اخذ دعوتنامه از اوکراین، برای شما این نوع ویزا را اخذ می‌کند.

سایر ویزاهای اوکراین عبارتند از :

• ویزای دانشجویی که تایپ دی 13 (D13) است.
• ویزای الحاق به همسر اوکراینی که تایپ دی 14 (D14) است.
• ویزای ایمیگریشن یا ویزای مهاجرتی اوکراین که تایپ دی 1 (D1) است.
• ویزای همراه برای خانواده شخصی که اقامت موقت اوکراین را دارد، تایپ دی 15 (D15) است.

سازمان مهاجرتی تدبیرساز، با اشراف کامل از پروسه انواع ویزاها و کنسولی و وکلای مجرب اوکراینی و پیگیری امور از داخل اوکراین، انواع ویزاهای اوکراین را بصورت تضمینی (با ضمانت عودت وجه در صورت عدم موفقیت) و در مدت زمان 4 هفته کاری اخذ می‌کند.

تحصیل در اوکراین: مسیری به سمت اخذ اقامت دائم و پاسپورت اوکراین

با توجه به اینکه دانشگاه‌های کشور اوکراین مورد تأیید برخی از کشورهای اروپایی است، تحصیل در اوکراین می‌تواند راهی برای مهاجرت به اوکراین و اقامت دائم اوکراین تلقی شود.

دانشگاه‌های پزشکی: بوگامولتس (Bogomolets National Medical University)، کیف مدیکال (Kyiv National Medical University ) و تاراس شفچنکو (Taras Shevchenko National University of Kyiv) در شهر کیف، دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده در سطح اروپا می‌باشند که بسیاری از دانشجویان این دو دانشگاه پس از اتمام تحصیل، برای تطبیق مدارک و کار به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند.

هزینه و شهریه این دانشگاه‌ها از 2500 دلار تا 4800 دلار متغیر است که در قیاس با دانشگاه‌های کشورهای دیگر و هزینه‌های تحصیل در گرایش‌های پزشکی و داندان پزشکی، بسیار ارزان و مناسب است. طول دوره تحصیلی نیز، پنج تا شش سال می‌باشد.

دانشگاه‌های مهندسی و هوافضای اوکراین، مورد تأیید وزارت علوم ایران می‌باشند. لذا برای دانشجویان ایرانی که قصد کار در ایران پس از اتمام تحصیل و بازگشت به ایران را دارند، گزینه‌های عالی برای تحصیل محسوب می‌شوند.

شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها از 2200 دلار تا 4000 دلار متغیر است. طول دوره تحصیلی کارشناسی چهار سال و کارشناسی ارشد، یکسال و نیم می‌باشد.

در اوکراین، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته‌ها از جمله: رشته‌های پزشکی، هوافضا، مهندسی کامپیوتر و آی‌تی و حقوق بین‌الملل وجود دارد.

برخی از مهمترین دانشگاه‌های اوکراین عبارتند از:

• دانشگاه یوروپسکی اوکراین (Europinsky)
• دانشگاه کوروک اوکراین (Vira Kurok)
• دانشگاه نااو اوکراین (National Aviation University)
• دانشگاه کیسی اوکراین (kici university)
• دانشگاه مااوپ اوکراین (PresidentialUniversity(MAUP))
• دانشگاه کاپه‌ای اوکراین (KPI )
• دانشگاه خارکین اوکراین (Karazin Kharkiv National University )
برای مطالعه بیشتر پلن‌های دانشجویی و تحصیل و بورسه تحصیلی اوکراین، به لینک زیر از سایت وارد شوید:

بورسیه تحصیلی فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین

مسیری به سمت اخذ اقامت سه ساله و سپس اقامت دائم و پاسپورت اوکراین

یکی از پلن‌های جذاب برای مهاجرت به اوکراین، ثبت شرکت است. چرا که در عرض 3 ماه، شما می‌توانید مجوز ورود به خاک اوکراین را از طریق ثبت شرکت در این کشور داشته باشید و اقامت موقت سه ساله را برای خود و خانواده خود اخذ نمائید. در طی این مدت، بطور کامل، شرایط زندگی، کار، اقتصادی اوکراین و شهرهای مختلف اوکراین را بررسی نموده و در صورت تمایل، برای اقامت دائم اوکراین اقدام نمائید.

ثبت شرکت، همچنین کمک زیادی به رونق بیزینس‌ها و فعالیت‌های تجاری می‌کند. همچنین با اقامت سه ساله و ثبت شرکت، می‌توانید حساب بانکی اوکراینی خود را افتتاح کنید و از مزایای سیستم مالی اروپایی و کارت‌های اعتباری و دبیت و پری‌پِید نیز استفاده نمائید.

ثبت شرکت و اقامت سه ساله، فرصت خوبی را برای کارفرمایان و دوستانی که از فرصت‌های جدید استقبال می‌کنند، فراهم می‌آورد تا با شناخت و اشراف به شرایط اوکراین، بهترین شرایط بیزینس بین دو کشور ایران و اوکراین را کشف نموده و به فعالیت‌های تجاری بین دو کشور با پتانسیل بالای درآمدی بپردازند.

برخی از مزایای ثبت شرکت در اوکراین عبارتست از:

  • با توجه به تحریم‌های موجود و سخت شدن افتتاح حساب و تجارت برای ایرانیان، مراودات و تجارت بین‌الملل ایران با دیگر کشورها با مشکل مواجه شده است. با ثبت شرکت در کشور اوکراین، تمامی مشکلاتی که به دلیل تحریم‌ها، سال‌هاست گریبان‌گیر شهروندان ایرانی شده است، مرتفع می‌شود و شما مانند یک شهروند اروپایی، به تجارت خواهید پرداخت و هیچ محدودیت مالی، بانکی، ارزی و بین‌المللی نخواهید داشت.
  • اقدام جهت اخذ ویزاهای شینگن و مولتی کانادا و آمریکا از خاک اوکراین با مراجعه به سفارت‌های مربوطه و افزایش شانس قبولی ویزا
  • در صورت راه‌اندازی بیزنس موفق، شما امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت اوکراین را نیز خواهید داشت.
  • ثبت شرکت، بهترین پلن برای اخذ اقامت یک کشور اروپایی، برای ایرانی‌هایی است که مدت زیادی نمی‌توانند از ایران و کار خود در ایران دور باشند. تنها با یک ماه ماندن در خاک اوکراین (آن هم در دو مرحله)، از طریق ثبت شرکت و با کمک وکلای تدبیرساز، موفق به اخذ اقامت موقت سه ساله اوکراین و سپس اقامت دائم اوکراین خواهید شد.

یکی از نکات خیلی مهم در خصوص اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در اوکراین، این است که فقط افرادی امکان اخذ اقامت دائم از این راه را دارند که به مدت 5 سال با شرکت ثبت شده در اوکراین، کار کرده و مالیات پرداخت کنند. در غیر این صورت، فقط اقامت موقت یک یا سه ساله اوکراین را خواهند داشت.

اقامت دائم اوکراین از طریق ازدواج

یکی از روش‎‌های آسان اخذ اقامت دائم اوکراین، پلن ازدواج است. تدبیرساز، ازدواج شما را با یک شخص اوکراینی در محضرهای اوکراین از طریق وکلای اوکراینی دفتر خود، ثبت نموده و از این طریق، برای اخذ اقامت دائم، اقدام می‌کند.

در پلن ازدواج، هیچ نیازی با ارتباط و دیدن طرف مقابل نیست و فقط از شناسنامه شخص اوکراینی، برای ثبت ازدواج استفاده می‌شود.

پس از اخذ مجوز اقامت دائم، ازدواج نیز کنسل می‌شود. تمام ابعاد حقوقی این پلن بصورت رسمی و محضری توسط وکلای تدبیرساز انجام و ثبت می‌شود و هیچ راهی برای سوء استفاده طرف مقابل وجود ندارد.

در پلن اقامت دائم اوکراین از طریق ازدواج، بین ازدواج با شخص اوکراینی (شهروند اوکراین) و ازدواج با شخصی خارجی که اقامت دائم دارد، تفاوت‌هایی وجود دارد بدین ترتیب که اقامت دائم از طریق ازدواج با شهروند اوکراینی مدت 2.5 سال به طول می‌انجامد ولی در ازدواج با شخص خارجی که اقامت دائم اوکراین را قبلاً اخذ نموده است، 3 تا 6 ماهه انجام خواهد شد.

همچنین هزینه‌های پلن ازدواج برای اخذ اقامت دائم اوکراین، در دو حالت: ازدواج با شهروند اوکراینی و ازدواج با شخصی که اقامت دائم اوکراین را دارد (و هنوز شهروند نشده است و پاسپورت ندارد)، متفاوت است.

تفاوت دیگر این دو روش ازدواج، در مدت زمانی است که شخص، پاسپورت می‌گیرد: در صورت ازدواج با شهروند دارای پاسپورت اوکراینی، پاسپورت متقاضی پس از یک سال از اخذ اقامت دائم می‌آید ولی در صورت ازدواج با خارجی مقیم اوکراین، پاسپورت متقاضی پس از پنج سال از اخذ اقامت دائم می‌آید.

اقامت دائم اوکراین از طریق تولد فرزند

به جرأت می‌توان گفت سریع‌ترین و راحت‌ترین و ارزان‌ترین پلن اخذ اقامت دائم و پاسپورت اوکراین، از طریق تولد فرزند است.

مزایای تولد فرزند در اوکراین

• اخذ پاسپورت اوکراینی بلافاصله پس از تولد برای فرزند متولد شده
• اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای والدین بواسطه تولد فرزندشان
• اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای سایر فرزندان خانواده

در این روش، والدین از امتیاز پاسپورت فرزند متولد شده‌شان سود زیادی می‌برند. والدین می‌توانند اقامت دائم خود را از طریق پاسپورت فرزند خود بگیرند و اینکه برای اخذ انواع ویزای کشورهای شینگن و کانادا نیز مشکلی نخواهند داشت. در حال حاضر پاسپورت اوکراین در رده‌ی بیستم از معتبرترین پاسپورت‌های جهان می‌باشد و با آن به ۱۴۱ کشور ازجمله کشورهای عضو شنگن، برزیل، آرژانتین و غیره می‌توان سفر کرد.

نکته مهم اینکه حتماً در خصوص روند کاری و مراحل تولد فرزند با مشاورین و وکلای مجرب تدبیرساز مشورت کنید تا به مشکلات فرودگاهی، ویزا، تمدید ویزا و دام کلاهبرداران مهاجرتی برخورد نکنید.

کار و ویزای کار در اوکراین

چنانچه شما کارفرما نیستید و تمایلی به ثبت شرکت و انجام کار بصورت مستقل در اوکراین را ندارید، یکی از بهترین راه‌ها برای کار در اوکراین، این است که کارفرما قبل از ورود شما به اوکراین برای شما مجوز کار سه ساله و دعوتنامه برای ویزای کار صادر کرده و شما با ویزای تایپ D وارد اوکراین شوید. به این روند، جاب آفر اوکراین می‌گویند.

وکلای تدبیرساز در اوکراین، در اصناف و مشاغل مختلف، کارفرمایانی که نیاز به نیروی کارخارجی دارند، را شناسایی و بصورت مکرر با آن‌ها در ارتباط هستند و فرصت‌های شغلی خوب و با درآمد بالا را به موکلین خود اعلام می‌کنند.

در صورتی که شما خود، کار آفرین هستید و تمایل به انجام کار شخصی، بازرگانی، واردات و صادرات، ایجاد شعب شرکت‌های خارجی در اوکراین و از این قبیل امور را دارید، بهتر است شرکت رابه نام خودتان ثبت کنید تا از مزایای بعدی ثبت شرکت، استفاده کنید.

برخی از مزیت‌های اخذ اقامت دائم و پاسپورت بهشت اروپا اوکراین

  • سفر بدون نیاز به ویزا به ۱۴۱ کشور از جمله کشورهای شنگن و برزیل و آرژانتین با پاسپورت اوکراین
  • عدم نیاز به مدرک زبان
  • امکان دریافت ویزای 10 ساله کانادا و آمریکا بدون هیچ شرطی
  • اخذ اقامت و پاسپورت اوکراین بدون حضور طولانی مدت در خاک اوکراین و با حضور در ایران
  • بهترین و ارزان‌ترین گزینه برای اخذ اقامت دائم در اروپا
  • هزینه پایین: اخذ اقامت و پاسپورت اوکراین برای خود و خانواده با پول یک مسافرت خارجی ارزان
  • بهره‌مندی از حقوق بالای نیروی کار و کیفیت زندگی اروپایی با کار در اوکراین
  • هزینه‌های پایین زندگی در اوکراین
  • اوکراین یکی از زیباترین و هشتمین مقصد توریستی قاره اروپا

با برداشتن ويزاى شينگن براى شهروندان اوكراينی پاسپورت اين كشور در رنكينگ جهانى ارتقاع يافته و تا سال ۲۰۲۴ عضو كشورهاى شينگن خواهد شد و به همین دلیل اخذ اقامت دائم و پاسپورت اوکراین می‌تواند فرصتی استثنایی و کمیاب باشد.

واحد پول اوکراین

گْریونا (هْریونا) (به زبان اوکراینی: гривня) واحد پول اوکراین است. گریونا از دوم سپتامبر ۱۹۹۶ جایگزین کاربوانت شد. اقتصاد رو به رشد کشور اوکراین طی سال‌های اخیر، یکی از موارد مهم انتخاب این کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان بوده است. اوکراین در صدد ورود به حوزه شنگن است که انتظار می‌رود پس از الحاق این کشور به حوزه کشورهای شنگن، ارزش پول اوکراین نیز بیش از پیش شود.

پول اوکراین

همچنین می‌توانید مطالب مربوط به مهاجرت کاری به اوکراین را نیز در وب سایت دیگر ما مطالعه بفرمائید.

سؤالات مهاجرت به اوکراین

آیا اوکراین عضو شینگن است؟

خیر، اوکراین جزء اتحادیه اروپا هست ولی هنوز عضو شینگن نشده ولی در حال رساندن خود به امتیازات شینگن است و در تلاش است که به زودی عضو حوزه شینگن بشه پس مهاجرت به اوکراین یک سرمایه گذاری خوب محسوب میشه و با گرفتن پاسپورت اوکراین می توانید به 142 کشور که حوزه شینگن هم شامل میشه بدون ویزا سفر کنید.

 

هزینه مهاجرت به اوکراین چقدر است؟

این سوال خیلی کلی هست و کاملا بستگی به شرایط شما داره اما با روش های مختلفی از جمله ازدواج صوری، ثبت شرکت، حضانت فرزند و تحصیلی می توانید اقامت موقت و دائم اوکراین رو دریافت کنید در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان با وکیل اوکراین مشاوره شوید.

 

آیا با تولد فرزند در اوکراین پاسپورت اوکراین را دریافت می کنیم؟

با تولد فرزند در اوکراین فرزند شما به پاسپورت اوکراین می‌رسد و والدین و سایر اعضای خانواده به اقامت دائم اوکراین می‌رسند.

 

هزینه و زمان ثبت شرکت در اوکراین به چه صورت است؟

ثبت شرکت در اوکراین یکی از راه‌های گرفتن اقامت موقت اوکراین است که حدود 1 تا 2 ماه زمان می‌برد و هزینه حدودی 5100 دلار برای یک نفر است.

همچنین ببینید

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

اقامت تحصیلی اوکراین برای آشنایی با تاریخچه اوکراین لازم به ذکر است که اوکراین یکی …

9 نظر

  1. سلام
    اوکراین جزو شینگن هست؟

  2. کارشناس اوکراین

    سلام و احترام
    اوکراین جزو اتجادیه اروپا هست اما حوزه شینگن نیست

  3. سلام برای ویزای اوکراین چقدر تمکن مالی نیاز هست؟

  4. شرایط کاری در اوکراین چگونه است؟

    • کارشناس اوکراین

      سلام دوست عزیز
      بسته به زمینه کاری شما در اوکراین می توانیم کارفرمای مناسب را معرفی کنیم بنا به اینکه سازمان مهاجرتی کوچ دارای مچوز کاریابی می باشد و ارتباط نزدیک با کارفرماهای اوکراینی دارد می توانیم کار مورد نیاز شما را در اوکراین فراهم کنیم

  5. با سلام آیا برای تحصیل در اوکراین احتیاج به مدرک زبان هست؟

    • کارشناس اوکراین

      با سلام و احترام
      برای تحصیل در اوکراین نیاز به مدرک زبان (آیتلس) نیست ولی باید یک دوره 10 ماهه زبان در خود اوکراین گذرانده شود (دوره پادفک)

  6. سلام.اگر بخوایم اژ طریق ازدواج مهاجرت کنیم و اقامت بگیریم آیا سایتی شبکه ای یا جایی هست که فرد موردنظر حالا یا شهروند اوکراینی یا شخص خارجی رو پیدا بکنیم و آشنا بشیم تا صحبت هامون رو انجام بدیم و اقدام کنیم؟و اگر فرد مورد نظر پیدا شد هزینه ایاب و ذهاب و هزینه ازدواج صوری و هزینه ای که خود فرد مورد نظر میخواد تقریبا چقدر تموم میشه؟آیا میشه اون دوسال و نیم یا شش ماهی که فرمودید اوکراین نباشیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *