ویزای لاتاری گرین کارت DV

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای لاتاری گرین کارت (DV)

لاتاری گرین کارت آمریکا در واقع یک نوع بخت‌آزمایی است که شما در آن بدون هیچ مبنای خاصی و صرفاً بر اساس شانس ممکن است امتیاز گرین کارت آمریکا و اقامت دائم در این کشور را بدست آورید. ممکن است در ابتدای با شنیدن این خبر هیجان‌زده شوید اما لاتاری گرین کارت آمریکا به آن سادگی که به نظر می‌رسد یا عامه مردم درباره آن سخن می‌گویند نیست؛

شاید آغاز پروسه دریافت گرین کارت در این روش وابسته به شانس باشد اما پیروزی در آن اصلاً شانسی نیست. در این یادداشت مطابق معمول از دانش و تجربه کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ، تلاش کردیم تا پرده از ابهامات یکی دیگر از انواع ویزا برداشته و همراهان گرامی را با زوایای پنهان آن آشنا کنیم. بر همین مبنا در این یادداشت با عناوین زیر مواجه خواهید شد:

  • دورنمایی از آنچه که لاتاری گرین کارت نام دارد
  • ماهیت حقوقی ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا
  • برنده شدن در لاتاری گرین کارت به معنی پیروزی نیست!
  • سازمان مهاجرتی کوچ و همگامی با شما

دورنمایی از آنچه که لاتاری گرین کارت نام دارد

لاتاری گرین کارت آمریکا، یک بخت‌آزمایی بزرگ است هر ساله تعداد زیادی از شهروندان کشورهای مختلف در سراسر جهان با نام‌نویسی در آن، شانس خود را برای دریافت ویزای (DV) و گرین کارت آمریکا امتحان می‌کنند. در ادامه در مورد ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا از منظر حقوقی توضیحات بیشتری را ذکر خواهیم کرد. نکته جالب و شایان ذکر در این قرعه‌کشی، وجود سهمیه‌بندی برای ملل مختلف این است. این بدان معنی است که شهروندان کشورهای مختلف شانس برابری برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا ندارند.

در مورد این سهمیه‌بندی و شیوه عملکرد آن در یادداشتی مجزا به تفصیل توضیحات کاملی ارائه شده است و در این یادداشت تنها به اعلام شانس ایرانیان بسنده خواهیم کرد. مطابق محاسبات روشنی که از فرمول سهمیه‌بندی و تاریخچه شرکت‌کنندگان لاتاری گرین کارت آمریکا در دسترس است می‌توان گفت که شانس برنده شدن هر ایرانی در لاتاری گرین کارت آمریکا تقریباً 0.61 درصد است. بله این قطعاً شانس کمی است اما اگر برنده شوید، این در آینده شما قطعاً نقطه عطفی خواهد بود.

ماهیت حقوقی ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا

آنچه از سوی عامه مردم و در اصطلاح ویزای گرین کارت آمریکا نامیده می‌شود، از نظر حقوقی همان ویزای تنوع است که در زبان انگلیسی (Diversity Visa) نام داشته و به اختصار از آن تحت عنوان (DV) نام برده می‌شود. هدف اصلی که پشت این نوع ویزا قرار دارد، جذب افراد از ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف است.دولت آمریکا نگرش ویژه‌ای نسبت به تکثر فرهنگی داشته و همواره در تلاش است تا از تمام ملل جهان، مردمان مختلفی را در خاک این کشور گرد آورد. در حالی که برخی از ملل به علت برتری‌های علمی و دسترسی به امکانات بیشتر مهاجران بیشتری را با ویزاهای کاری، تحصیلی یا سرمایه‌گذاری روانه کشور آمریکا می‌کنند، ممکن است مابقی کشورها به علت ناتوانی در دسترسی به امکانات مناسب و ضعف ثروت و دانش، مهاجران کمتری را به کشور آمریکا روانه کنند. ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا اما بدون پیروی از هیچ قاعده‌ای بر مبنای برتری علمی، ثروت، وضعیت کسب و کار یا داشتن اقوام در آمریکا، افراد با جذب می‌کند تا این اختلاف در میزان مهاجران ورودی از کشورهای مختلف را به این طریق جبران کند. با دقت در این نکته متوجه علت وجود سهمیه‌بندی در لاتاری گرین کارت آمریکا و نحوه تصمیم‌گیری در مورد آن خواهید شد. هر چند مجدداً باید گفت که با مطالعه یادداشت دیگری که با این موضوع تهیه شده است به درک کاملی از این پدیده سهمیه‌بندی خواهید رسید.

برنده شدن در لاتاری گرین کارت به معنی پیروزی نیست!

اگر با دقت مقدمه یادداشت را مطالعه کرده باشید حتماً متوجه تأکید ما بر این نکته شده‌اید که برنده شدن در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت آمریکا به معنی پیروزی نیست. اما چرا؟ دقت داشته باشید که شما با برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا در اصل تنها بلیت ورود به پروسه اخذ ویزای (DV) را دریافت کرده‌اید نه خود این ویزا را! این خبر ممکن است کمی ناامیدکننده باشد اما این کاملاً حقیقت دارد که برنده شدن شما در لاتاری گرین کارت آمریکا به معنی بدست آوردن خود گرین کارت نیست.

در واقع شما پس از پیروز شدن در این قرعه‌کشی باید مطابق پروسه اعلام شده از سوی دولت آمریکا با تکمیل پرونده خود، ارسال آن به مراکز رسمی بررسی و شرکت در مصاحبه حضوری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا شوید. این یعنی شما نیازمند به انجام اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا دارید. این اقدامات که مجموعه مختلفی از عملیات مانند پر کردن فرم‌ها، گردآوری مستندات و آمادگی برای مصاحبه حضوری می‌شود را در یادداشت مجزایی تشریح کردیم.

سازمان مهاجرتی کوچ و همگامی با شما

ما در سازمان مهاجرتی کوچ در دو دسته از فعالیت‌های در پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای لاتاری گرین کارت (DV) کنار شما هستیم.

  • اقدامات لازم در پیش از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا: در این بخش ما به شما در پروسه ثبت نام و گردآوری مدارک لازم برای این مهم کنار شما هستیم. تجربه چندین ساله کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ باعث شده است تا ما بدون هیچ خطایی در این بخش همواره ثبت نام موفقیت‌آمیزی را برای کاربران به همراه آورده‌اند. با این وجود عملاً نگرانی متوجه شما نیست و در نهایت می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای شاهد نتیجه قرعه‌کشی باشید. اگر خوش شانس باشید و بتوانید در لاتاری گرین کارت آمریکا پیروز شوید، وارد گام بعدی مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای لاتاری گرین کارت خواهیم شد. در غیر این صورت نیز جایی برای ناراحتی و نگرانی نیست؛ همیشه در سال‌های بعد شانس‌های دیگری برای موفق شدن وجود دارد.
  • اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا: این دست اقدامات که در صورت برنده شدن شما انجام آن‌ها الزامی است، باید با دقت، ممارست، برنامه‌ریزی، تجربه و شناخت بالایی انجام شوند. سازمان مهاجرتی کوچ در این مرحله نیز کنار شماست تا پرونده مهاجرتی قدرتمندی تشکیل داده و شانس موفقیت خود را تا حد زیادی افزایش دهید. ما شانس شما را به بالاترین حد ممکن می‌رسانیم.

همچنین ببینید

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری: راهکار حذف محدودیت‌ها جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *