ویزای EB5 آمریکا

ویزاهای EB5 آمریکا | ویزاهای سرمایه‌گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای‌های سرمایه‌گذاری (EB5)

حتی در امر مهاجرت به آمریکا نیز، همواره افراد از اقشار مختلف و با توانایی‌های مالی مختلفی به این پروسه پیوسته و اهداف خود را دنبال می‌کنند.

بدیهی است که پروسه مهاجرت به آمریکا یک فرآیند منعطف بوده و به همین علت سازمان مهاجرتی کوچ به فراخور موقعیت و مشخصات شما، بهترین راه حل را برای انجام این کار به شما ارائه می‌دهد. یکی از راه‌حل‌هایی که مستلزم هزینه بیشتری است،مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای های سرمایه گذاری (EB5) است.

در مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری شما اساساً باید هزینه مضاعفی را به نسبت سایر هزینه‌های یک پروسه مهاجرت عادی، برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا بپردازید. اگر از نظر مالی توانایی کافی برای انجام این کار دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با مطالعه کامل این یادداشت و برقراری ارتباط با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ، شانس خود را برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری امتحان کنید.

ممکن است که بپرسید به چه میزان توانایی مالی نیاز است؟ این تنها پرسشی نیست که در این یادداشت به آن پاسخ می‌گوییم اما یکی از پرسش‌هاست. ما تمام ابعاد و جنبه‌های مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری را بررسی خواهیم کرد؛ بر همین اساس در ادامه با عناوین زیر روبرو خواهید شد:

 • دورنمایی از مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری
 • واحد تجاری جدید از نظر دولت آمریکا چه معنی دارد؟
 • اشتغال‌زایی در فرآیند اخذ ویزای EB5 چه معنی دارد؟
 • برای اخذ ویزای EB5 به چه مقدار سرمایه نیاز است؟
 • در مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری کنار شما هستیم

دورنمایی از مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری

ما در این یادداشت بر اساس آخرین تغییرات ویزای سرمایه‌گذاری EB5 به بررسی پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که بنا به توضیحات مراجع رسمی و قانونی کشور آمریکا، ویزای سرمایه‌گذاری EB5 از تاریخ 21 نوامبر سال 2019 تا حدی دچار تغییر شده و باید قواعد جدید این ویزا را در نظر داشت.

از همان ابتدا، هدف اصلی دولت از تسهیل مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه در بخش‌های مختلف این کشور و تلاش برای ایجاد مشاغل بیشتر بود.

بر همین اساس اولین بار در سال 1992 با اعلام یک برنامه پایلوت(موقت) اعطای ویزای EB5 در دستور کار قرار گرفت و هزاران سرمایه‌گذار خارجی به کشور آمریکا کوچ کردند تا هم از فرصت‌های بهتری برای سرمایه‌گذاری بهره‌مند شده و هم با زندگی در آمریکا همان رفاه و آرامشی که شایسته خود و خانواده‌شان می‌دانند را بدست آورند. شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای EB5 نیاز است تا در یک واحد تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنید.

واحد تجاری جدید از نظر دولت آمریکا چه معنی دارد؟

بدیهی است که واحد تجاری باید قانونی و ثبت شده در مراجع قانونی باشد. پس از این یک واحد تجاری جدید که برای دریافت ویزای EB5 مناسب باشد دو حالت دارد:

 1. پس از تاریخ 29 نوامبر 1990 برپا شده باشد
 2. اگر در پیش از تاریخ فوق برپا شده است باید:
 3. باید کسب و کار به کلی خریداری شده و پس از آن بازسازی شود به طرزی که به طرز محسوسی نشان‌دهنده برپایی یک کسب و کار جدید باشد.
 4. باید کسب و کار مد نظر از طریق سرمایه‌گذاری توسعه پیدا کند. به طرزی که حداقل 40 درصد به سرمایه خالص کسب و کار یا تعداد کارمندان آن افزوده شود.

مقصود دولت آمریکا از واحد تجاری در پروسه اخذ ویزای EB5 موارد زیر است:

 • یک کسب و کار با مالکیت انحصاری
 • یک کسب و کار با مالکیت مشترک
 • یک هلدینگ تجاری(مجمع شرکت‌ها)
 • سرمایه‌گذاری مشترک(متمایز با کسب و کار با مالکیت مشترک است)
 • کورپوریشن‌ها
 • تراست‌های تجاری عظیم که سهامی عام یا خاص باشند

دقت داشته باشید که هر کدام از موارد فوق در نگاه اول ممکن است تکراری یا دارای یک معنای مشترک به نظر برسند اما از نظر قواعد مالی و قوانین حقوقی کشور آمریکا هر کدام از موارد فوق تحت عنوان خاصی قرار گرفته و قواعد مالی خاصی را طلب می‌کنند.

برای کسب اطلاع دقیق از این موضوع که هر یک از موارد فوق چه معنایی داشته و دارای چه شرایط مالی است می‌توانید با کارشناسان حقوقی سازمان مهاجرتی کوچ ارتباط برقرار کنید. مسئله دیگری وجود دارد، این است که برای اخذ ویزای EB5 و موفقیت در پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری ، شرط دیگری که وجود دارد، اشتغال‌زایی در نتیجه سرمایه‌گذاری است.

اشتغال‌زایی در فرآیند اخذ ویزای EB5 چه معنی دارد؟

در طول پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری ، شخصی که متقاضی سرمایه‌گذاری آمریکاست، به طور مشروط و به مدت 2 سال مجاز به اقامت و زندگی در کشور آمریکا است. در طول این 2 سال شخص سرمایه‌گذار باید حداقل 10 کار تمام وقت(Full-time) را احیا، ایجاد یا حفظ کند.

این مشاغل می‌توانند مستقیم یا غیرمستقیم ایجاد شوند. در مورد افراد استخدامی حساسیت خاصی وجود نداشته و تنها لازم است که بر مبنای قانون اجازه کار در کشور آمریکا را داشته باشند؛ این بدان معنی است که شخص ممکن است با ویزای کاری، گرین کارت مقیم آمریکا بوده یا حتی از ریشه شهروند این کشور محسوب شود.

برای اخذ ویزای EB5 به چه مقدار سرمایه نیاز است؟

این احتمالاً اصلی‌ترین پرسشی است که این یادداشت را بخاطر آن مطالعه می‌کنید. دقت داشته باشید که مراد از سرمایه در طول پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری ، انواع پول نقد، وسایل، ابزار و ماشین‌آلات یا سایر انواع دارایی‌ها مانند ملک است. در مورد پول نقد که ساز و کار محاسبه واضح و مبرهن است اما در مورد سایر تجهیزات و وسایل یا املاک، باید برآورد مالی توسط حسابداران رسمی دولت آمریکا انجام شده و بر مبنای نرخ‌های رسمی موجود در بازار این کشور محاسبات انجام شود.

حداقل سرمایه‌ای که برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری نیاز دارید 1 میلیون دلار است. این حداقل تعیین شده برای شرایط عادی است اما گاهاً تحت شرایط خاصی و با سرمایه‌گذاری در برخی از بخش‌های کشور آمریکا با نرخ بیکاری بالا میزان حداقل سرمایه به 500 هزار دلار کاهش یافته و با این میزان کمتر از سرمایه امکان اخذ ویزای EB5 را خواهید داشت. مناطقی که شما با 500 هزار دلار سرمایه امکان آغاز پروسه مهاجرتی خود را دارید اکثراً حاشیه‌ای بوده و خارج از شهرهای بزرگ قرار دارند.

در مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری کنار شما هستیم

در صورتی که خواهان اطلاعات بیشتری در مورد نحوه اخذ ویزای EB5 بوده و یا به طور کلی متقاضی آغاز این فرآیند هستید می‌توانید با ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه سازمان مهاجرتی کوچ بهره‌مند شوید. ما تمام آنچه که نیاز است بدانید را به شما توضیح داده و پس از تصمیم شما مبنی بر آغاز پروسه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای سرمایه‌گذاری ، تا انتها کنار شما هستیم.

همچنین ببینید

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری: راهکار حذف محدودیت‌ها جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *