مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نامزدی آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نامزدی آمریکا (K-1)

ویزای نامزدی آمریکا یکی دیگر از انواع ویزاهایی است که افراد خواهان کار، زندگی یا اقامت تحت عناوین مختلفی توانایی دستیابی به آن را دارند. اخیراً مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نامزدی آمریکا (K-1) تا حد زیادی مورد استقبال و توجه متقاضیان مهاجرت به آمریکا قرار گرفته است اما معمولاً اطلاعات روشنی در مورد آن ارائه نمی‌شود.

کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ بر آن شدند تا در یکی دیگر از یادداشت‌های روشنگرانه خود، نگاهی به موضوعات و مسائل مختلفی که حول ویزای نامزدی آمریکا طرح می‌شوند داشته و به بسیاری از پرسش‌های رایج این حیطه پاسخ گویند. پس اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که تصویر درستی از ویزای نامزدی آمریکا ندارید، تا انتها با این یادداشت همراه باشید. در یادداشت پیش رو با عناوین زیر مواجه خواهید شد:

 • دورنمایی از آنچه ویزای نامزدی آمریکا نام دارد
 • یک نامزد از دید دولت آمریکا کیست؟
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای نامزدی آمریکا
 • مرحله مصاحبه در اخذ ویزای نامزدی آمریکا نقش مهمی دارد

دورنمایی از آنچه ویزای نامزدی آمریکا نام دارد

ویزای نامزدی آمریکا که با کد K-1 شناخته می‌شود، یکی از انواع ویزاهای غیرمهاجرتی است که به افرادی که نامزد یک شهروند رسمی آمریکا هستند اعطا خواهد شد. دقت داشته باشید که مطابق توضیح اخیر، ویزای نامزدی آمریکا یک ویزای غیرمهاجرتی است؛ این بدان معناست این نوع ویزا به شما حق اقامت دائم در کشور آمریکا را اعطا نخواهد کرد. ویزای نامزدی آمریکا به افراد واجد شرایط به شخص اجازه می‌دهد تا به آمریکا سفر کرده و طی یک مهلت 90 روزه با نامزد خود، که در واقع همان شخص شهروند آمریکا است، ازدواج کند.

پس از این او می‌تواند برای سایر مراحل اخذ اقامت دائم آمریکا منوط به ازدواج با همان شهروند آمریکا درخواست دهد. دقت داشته باشید که شاید ویزای نامزدی آمریکا یک ویزای غیرمهاجرتی و کوتاه‌مدت باشد اما به این علت که معمولاً افراد پس از اخذ آن با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده و شانس بالایی برای بدست آوردن اقامت دارند، حساسیت‌های زیادی در مورد آن وجود دارد.

یک نامزد از دید دولت آمریکا کیست؟

تحت قوانین مهاجرتی کشور آمریکا، شخصی که گیرنده پتیشن نامزدی اتباع خارجه، فرم I-129F، بوده و به شرطی که طرف دیگر این سند قانونی، شهروند آمریکا باشد، یک نامزد محسوب می‌شود. هم شهرونده آمریکا و هم متقاضی ویزای نامزدی آمریکا باید از نظر قانونی توانایی و امکان ازدواج با هم را داشته و از نظر قانونی بتوانند تا حداکثر 90 روز پس از رسیدن شخص خارجی به خاک آمریکا ازدواج کنند. بسیار مهم است که خود ازدواج نیز دارای امکان قانونی بوده و مطابق قوانین رسمی دولت ایالات متحده به رسمیت شناخته شود.

در یک نگاه کلی البته برخی شرایط دیگر نیز، در بعضی مواقع مورد بررسی قرار می‌گیرند. به طور مثال مهم است که دو نفر در طول 2 سال گذشته یکدیگر را ملاقات کرده باشند. دقت داشته باشید که این یک شرایط قطعی و دائمی نیست؛ مراجع قانونی تصمیم‌گیرنده در این مورد، گاهاً بسته به موضوعات مختلفی مانند دوری بیش از حد محل زندگی یا شرایط فرهنگی که از ملاقات دو نفر پیش از ازدواج ممانعت کند، ممکن است این شرط را نادیده بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای نامزدی آمریکا

شخصی که شهروند رسمی کشور آمریکاست، به منظور دریافت ویزای نامزدی آمریکا برای نامزد خود لازم است تا مدارک زیر را ارائه داده و در مراحل بعدی مصاحبه‌ها نیز تسلیم مصاحب‌کنندگان کند:

 • فرم DS-160 تکمیل شده به صورت آنلاین؛ لازم است تا ضمن پر کردن و ارسال الکترونیکی فرم، صفحه تأییدیه تکمیل فرم را نیز پرینت گرفته و رونوشت آن را در تمام مراحل بررسی همراه داشته باشید.
 • یک پاسپورت قانونی و دارای اعتبار زمانی؛ شخصی که به عنوان نامزد متقاضی دریافت ویزای نامزدی آمریکا است، باید یک پاسپورت با مدت زمان اعتباری 6 ماه بیشتر از مدت اقامت خود در کشور آمریکا را داشته باشد.
 • گواهی تولد
 • گواهی طلاق یا مرگ در صورت حضور در روابط زناشویی قبلی برای هر دو طرف ازدواج فعلی
 • داشتن گواهی عدم سوء‌پیشینه از پلیس محلی کشور مبدأ شخص متقاضی ویزای نامزدی آمریکا
 • تأییدیه پزشکی
 • ارائه مستنداتی دال بر توانایی مالی(ممکن است از شما بخواهند تا فرم I-134 را تکمیل و تسلیم فرمایید)
 • دو قطعه عکس 2 در 2 مطابق قواعد و قوانین عکس‌های پرسنلی رسمی کشور آمریکا
 • مدارک و مستنداتی دال بر رابطه شخص شهروند آمریکا و نامزد او
 • فیش پرداخت وجود مورد نیاز جهت بررسی پرونده مهاجرتی

در بسیاری موارد ممکن است که افسر مهاجرتی، بنا به صلاحدید شخصی، از شما درخواست کند تا برای اثبات مسائلی مانند وجود رابطه، عکس‌ها و مدارک خاصی را ارائه دهید. دقت داشته باشید که غیر از عکس و ویدیو، سایر مدارک نوشتاری نیاز است تا ترجمه شده و دارای تأییدیه مراکز و مؤسسات رسمی ترجمه باشد. در غیر این صورت مدرک و شواهد ارائه شده مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

مرحله مصاحبه در اخذ ویزای نامزدی آمریکا نقش مهمی دارد

ما در سازمان مهاجرتی کوچ همواره به متقاضیان اخذ ویزای نامزدی آمریکا گوشزد می‌کنیم که در این نوع از ویزا، مرحله مصاحبه حضوری بسیار مهم است. با توجه به اینکه بسیاری از افراد در گذشته یا حتی حال حاضر قصد دارند تا با دور زدن قوانین کشور آمریکا و با ازدواج‌های سوری ویزا و گرین‌کارت دریافت کنند، سازمان مهاجرتی آمریکا در مورد صحت‌سنجی رابطه بین دو شخص و واقعی بودن آن حساسیت بالایی دارد.

به همین علت بسیار مهم است تا در مصاحبه حضوری، هر دو نفر با هماهنگی و آمادگی کافی حاضر شوند. معمولاً مصاحبه در 4 تا 6 هفته پس از تأیید مراحل ابتدایی درخواست برگزار شده و محل برگزاری نزدیک‌ترین سفارتخانه به کشور مبدأ شخص متقاضی ویزای نامزدی آمریکا است.

تصمیم افسر مهاجرتی نقش بسزایی در پذیرش شما دارد و به همین علت باید آمادگی کاملی در مورد نوع واکنش‌ها و به علاوه مدارک گردآوری شده داشته باشید. کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ، با دانش و شناخت بالایی که دارند، همواره تلاش می‌کنند تا متقاضیان را با دایره‌ای کامل از شواهد و آمادگی بالا روانه مصاحبه کنند. با تکیه بر تجربه بالای سازمان مهاجرتی کوچ نیازی نیست تا در این مورد نگران باشید.

همچنین ببینید

لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا؛ بخت‌آزمایی برای رسیدن به سرزمین رؤیاها یکی از سیاست‌های کلان فرهنگی که آمریکا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *