نیوفاندلند و لابرادور

برنامه مهاجرتی جدید استان نیوفاندلند کانادا

این برنامه مهاجرتی جدید، جهت متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق استان نیوفاندلند و لابرادور می‌باشد. متقاضیان بایستی در یکی از مشاغل زیر، سابقه کار قابل قبول ارائه نمایند. شایان ذکر است که این برنامه نیازی به جاب آفر نداشته و سابقه کار خارج از کانادا نیز قابل قبول است. این برنامه از دوم ژانویه 2021 فعال شده و تا تکمیل ظرفیت پیش بینی شده، ادامه خواهد داشت.

 حداقل شرایط مطلوب:

  • سن بین 21 الی 50 سال
  • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
  • مدرک زبان آیلتس جنرال حداقل 5.0 و/یا مدرک زبان فرانسه با اعتبار بیش از یکسال
  • سابقه کار در یکی از مشاغل زیر، حداقل یک سال طی 10 سال گذشته

 گروه مشاغل مورد نیاز در این برنامه:

  • بخش سلامت و درمان (پزشک عمومی، متخصص زنان و زایمان، متخصص بیهوشی، متخصص مغز و اعصاب، پاتولوژیست، پرستار، روانشناس بالینی، PCA، پرتو درمان، دزیمتریست، فیزیک پزشک)
  • بخش مهندسی (برنامه‌نویس، مهندس بیومدیکال، مهندس برق، مهندس مکانیک، مهندس زیرساخت، توسعه دهنده: نرم افزار، هوش مصنوعی، پایتون، وب، دات نت)
  • بخش تکنسین فنی (متخصص امنیت، متخصص ابری، پشتیبان شبکه کامپیوتری، تحلیلگر داده ها، تکنسین دریایی، اپراتور ROV، متخصص نقشه برداری اقیانوس، بیوانفورماتیک، دانشیار پژوهشی، محقق فنی)
  • بخش آبزی پروری (کاپیتان دارای گواهینامه FM4، مدیر کشاورزی، تکنسین فنی تعمیر نگهداری، مدیر سایت با تخصص کیفیت آب، Area Manager)

متقاضیان این برنامه مهاجرتی، می توانند بصورت مستقیم از طریق استان مربوطه اقدام نمایند و یا ابتدا در سیستم اکسپرس انتری فدرال، پروفایل ایجاد نمایند. تفاوت این دو مسیر، در زمان رسیدن به اقامت دائم کانادا می باشد. مسیری که از طریق اکسپرس انتری انجام می شود، زودتر به اقامت دائم خواهد رسید.

در مسیر اقدام مستقیم از طریق استان مربوطه (بدون نیاز به تشکیل پروفایل در اکسپرس انتری)، و البته بر حسب نیاز و پشتیبانی استان مربوطه، این احتمال وجود دارد که متقاضی بتواند در زمانی که منتظر نتیجه دهی پرونده فدرال خود برای صدور ویزای اقامت دائم می باشد، درخواست ویزای کار موقت بدهد. از این طریق      می تواند زودتر وارد کانادا شود. بر این اساس این احتمال نیز وجود دارد که کارفرمایی با انتخاب متقاضی خاصی، اقدام به صدور جاب آفر برای وی نیز بنماید.

این برنامه شبیه به برنامه اسکیل ورکر استان سسکچوان می باشد. بر این اساس، در این برنامه نیز متقاضیان وارد استخر مجازی استان مربوطه می شوند. متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در بین شرکت کنندگان کسب کنند، انتخاب شده و نامزدی استان مربوطه را دریافت خواهند کرد.

شرط ورود به استخر مجازی فوق الذکر، کسب حداقل امتیاز 60 می باشد. ولی شرایط مناسب برای انتخاب شدن از این استخر، در بالا آورده شده است.

لازم به ذکر است شرط انتخاب از طرف استان مربوطه، علاوه بر کسب حداقل امتیاز 60 ، تأیید رزومه و شرایط متقاضی از طرف کارفرماهای دخیل در این برنامه در استان مربوطه می باشد. این بدان معناست که در پورتال آنلاین مربوطه در استان، مدارک و رزومه متقاضی در معرض دید کارفرماهای استان قرار خواهد گرفت. البته این به معنای الزام به صدور جاب آفر نیست. همانطوری که گذشت، این برنامه الزامی به ارائه جاب آفر ندارد. ولی باید مورد نیاز بودن سابقه کار متقاضی در سطح استان، محرز گردد.

در ضمن این برنامه دربرگیرنده متقاضیان فارغ التحصیل مقاطع ارشد و دکتری در رشته های مشخص در دانشگاه مموریال در استان مربوطه نیز می باشد.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *